Kullanım tekniği XenForo admin yolu nasıl değiştirilir?

Kullanım tekniği XenForo admin yolu nasıl değiştirilir?
5
3K

XenTR

Yönetici
XenTR Mod
Licenced
SMS Confirmed
XenTR submitted a new resource:

XenForo admin yolu nasıl değiştirilir? - XenForo 'da admin giriş panelini yolu nasıl değiştirilmektedir?

Herkese merhaba arkadaşlar;

XenForo'da güvenlik seviyenizi bir adım daha ileri götürmek isteyebilirsiniz. XenForo admin panel giriş link yolunu değiştirme işlemi güvenliğiniz için doğru bir adım olacaktır. Nitekim tüm XenForo kullanıcıları admin panel giriş yolunu bilmektedir. Bildiğiniz üzere panel giriş yolu varsayılan olarak “siteadresiniz.com/admin.php” şeklinde olup, bu yolu bilen herkesin panel girişinize erişimi olacağı anlamına gelmektedir. Dolayısıyla kötü niyetli insanların...

Read more about this resource...

Güvenlik için kesinlikle yapılması gereken bir olay. Elinize sağlık :)

XenTR Osman abi bu bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Admin yolunu değiştirmeyi çok güzel anlatmışsın. Çift yönlü doğrulama sistemi de var. Abim Yine de uygulayalım mı?

İki adımlı doğrulama elbette güzel bir uygulamadır. Admin yolununun değiştirilmesi de sisteminize admin yolu üzerinden giriş yapmaya çalışanlar için kısmı bir zorlama olacaktır. Her ikisinin de kullanılmış olması güvenlik seviyenizi yükseltecektir.

Selam herkese xenforo 2.2.1 bunu dun yaptim ve bugun sabah file health check results da admin.php missing diye hata veriyor . Nasil bu hatayi duzeltebilirim tesekkurler.

XenForo 'da dosya kontrolü yaptığınızda bu hatayı almanız normaldir. Çünkü orijinal admin.php dosyasını bulamıyor. Sunucuda bu dosya adını kaynakta anlatıldığı üzere değiştirmiş oldunuz. Dosya sağlık kontrolü hashes.json yapısına bağlıdır. Aynı şekilde sunucuda diğer dosyalarda da herhangi bir değişiklik söz konusu ise panelde benzer hata kayıtları görebilirsiniz. Bu işlemi kendiniz bilerek yaptığınız için endişe edeceğiniz bir durum yoktur. Dikkat etmeniz gereken XenForo güncellemeleri sonrası aynı şekilde düzenlemelisiniz.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri