Kullanım tekniği XenForo 2.x Geliştiririci Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Kullanım tekniği XenForo 2.x Geliştiririci Modu Nasıl Etkinleştirilir?
2
3K

XenMake

Active member
XenMake submitted a new resource:

XenForo 2.x Geliştiririci Modu Nasıl Etkinleştirilir? - XenForo da geliştirici seçenekleri açmak için basit bir öğretici.

Geliştirici (development) modunu etkinleştirme

Geliştirme modu, config.php dosyanızda aktive edilen ve geliştirme dosyalarınızı _output dizinine otomatik olarak yazması için XF'yi tetikleyecek özel bir moddur . Dosya sistemi şablonunun düzenlenmesinin etkinleştirilmesi için bu modun etkinleştirilmesi gerekir.

Ayrıca geliştirme modunun etkinleştirilmesi...

Read more about this resource...

En Çok Tepki Alan 5 Mesaj

Geliştirici modunu aktif bir sitede açmayı önermiyorlardı yanlış hatırlamıyorsam?

Bu konu biraz tartışmaya açık çünkü aktif bir site üzerinde zaten eklenti yada tema geliştirmesi yapmazsınız.
Ama eğer mevcut olan şablon değişiklikleri içerisinde revizyon yapacaksanız bu canlı site üzerinde geliştirici modunu açmadan uygulanacak bir durum değildir.
Ek olarak ben bugüne kadar açık kalması durumunda bir güvenlik açığının doğması gibi bir sıkıntı yaşadığımızı görmedim.
Saygılar.
Geliştirici modunu aktif bir sitede açmayı önermiyorlardı yanlış hatırlamıyorsam?

Bu konu biraz tartışmaya açık çünkü aktif bir site üzerinde zaten eklenti yada tema geliştirmesi yapmazsınız.
Ama eğer mevcut olan şablon değişiklikleri içerisinde revizyon yapacaksanız bu canlı site üzerinde geliştirici modunu açmadan uygulanacak bir durum değildir.
Ek olarak ben bugüne kadar açık kalması durumunda bir güvenlik açığının doğması gibi bir sıkıntı yaşadığımızı görmedim.
Saygılar.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri