Çözüldü Xenforo 2.1.x Gmail ve Hotmail Mail Gönderme Hatası

Çözüldü Xenforo 2.1.x Gmail ve Hotmail Mail Gönderme Hatası
8
3K

RemziToker

Licenced
SMS Confirmed
Merhabalar xenforo 2.1.4 kullanıyorum ve kullanmış olduğum hostingde spf ve mx kayıtları sorunsuz çalışıyor. Mail gönderirken Gmail'e göndermiş olduğum mailler spam klasörüne düşüyor. Hotmaile ise hiç mail gönderemiyorum. Yönetici panelinden e-mail test yapıtığımda gönderildiğine dair başaralı olduğunu söylüyor.

Ekli dosyalar

• epostasecenek.png
    epostasecenek.png
    49.5 KB · Görüntüleme: 10
  • basarılı.png
    basarılı.png
    18.4 KB · Görüntüleme: 10
Merhabalar xenforo 2.1.4 kullanıyorum ve kullanmış olduğum hostingde spf ve mx kayıtları sorunsuz çalışıyor. Mail gönderirken Gmail'e göndermiş olduğum mailler spam klasörüne düşüyor. Hotmaile ise hiç mail gönderemiyorum. Yönetici panelinden e-mail test yapıtığımda gönderildiğine dair başaralı olduğunu söylüyor.
Mail kullanımında direkt olarak Gmail kullanımı yaparsanız sorun yaşamazsınız hocam. Ben şahsen gmail üzerinden Mail gönderimi yapıyorum üyelere, e-posta onayı veya benim gönderdiğim mailler direkt olarak gelen kutusuna düşmekte.

Anladım hocam teşekkür ederim. bende mecburen öyle yapacağım galiba. Aslında kullanmış olduğumuz sunucunun mail servislerini kullanmış olsa çok daha güzel olur.

Anladım hocam teşekkür ederim. bende mecburen öyle yapacağım galiba. Aslında kullanmış olduğumuz sunucunun mail servislerini kullanmış olsa çok daha güzel olur.
Yanlış hatırlıyor olabilirim, yanlış bir bilgi vermek istemem ama kendi mail adresi vs sorun oluyor diye biliyorum. Kesin çözüm gmail.

Bende çok araştırdım fakat sunucunun kendi servisleri ile alakalı bir çözüm bulunamamış. Hemen hemen gördüğüm bütün konularda gmail en garanti olanı imiş.

Bende çok araştırdım fakat sunucunun kendi servisleri ile alakalı bir çözüm bulunamamış. Hemen hemen gördüğüm bütün konularda gmail en garanti olanı imiş.

Mailleri spamdan kurtarmanız çok zor, bir şekilde kurtarsanız bile paylaşımlı ip kullanıyor iseniz aynı ip kullanan başka birisi yüzünden tekrar spama düşersiniz.

Çok doğru fakat sunucumun ns adreslerindeki ip adresileri birbirinden bağımsız ve mail servisindeki ip adresi ise kullanışlan ip adreslerinden ayrı. Yani hepsi birbirinden bağımsız. Bu şeklide bile sorun çıkıyor.

Sorunu gmail hesabı ile çözmüş bulunmaktayım. Sunucunun kendi servisleri ile kesinlikle çözülmüyor.

Sorunu gmail hesabı ile çözmüş bulunmaktayım. Sunucunun kendi servisleri ile kesinlikle çözülmüyor.

Sunucu Üzerinde Bİrden Çok İp Blogu Vardır Efendim Herhangi Bir Müşteri Toplu Mail Attığında Bütün Blogtaki İpler Spama Düşüyor

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri