Yardım Xenforo 2.1 Site Birleştirme

Yardım Xenforo 2.1 Site Birleştirme
10
2K

robotikforum

Banned
XDinc abim satın almayı düşündüğüm bir forum sitesi var arduino forumu bunu kendi bünyeme katacağım yani tamamı ile şöyle yapacağım tüm üyeleri stabil üye grubu olarak kendi siteme aktaracağım. Tüm konuları arduino forumu altına aktaracağım. Sormak istediğim şunlar şimdi google dan biri satın alacağım sitede ki linke tıkladı yani googledan geliyor bunu benim sitemde o konuya yölendirebilir miyim? Yani tüm linkleri 301 yönlendirme falan değil de. Mesela arudino-hakkında-bilmeniz-gerekenler konusu var linki var bu konuyu benim siteme taşıdık eski sitede ki bu url i benim sitemde taşınmış konuya yönlendirebilir miyiz. Ve bu süreç nasıl işlemeli bilgilendirebilir misin? Abim.

XDinc abim satın almayı düşündüğüm bir forum sitesi var arduino forumu bunu kendi bünyeme katacağım yani tamamı ile şöyle yapacağım tüm üyeleri stabil üye grubu olarak kendi siteme aktaracağım. Tüm konuları arduino forumu altına aktaracağım. Sormak istediğim şunlar şimdi google dan biri satın alacağım sitede ki linke tıkladı yani googledan geliyor bunu benim sitemde o konuya yölendirebilir miyim? Yani tüm linkleri 301 yönlendirme falan değil de. Mesela arudino-hakkında-bilmeniz-gerekenler konusu var linki var bu konuyu benim siteme taşıdık eski sitede ki bu url i benim sitemde taşınmış konuya yönlendirebilir miyiz. Ve bu süreç nasıl işlemeli bilgilendirebilir misin? Abim.

Mevcut linklerin önemli olanları için öncelikle google console üzerinden güncelleme bildirimi yapabilirsin.
Index çok hızlı şekilde buna yönlenir. Diğerleri içinde mevcut site haritasını yenilediğinde işlem görür.

Bununda dışında uygulanacak adımlar tatmin edici sonuç vermez. Mevcut aktarım sürecini de iyi kurgula tüm grupları sistem kendi grup yapısında standartlaştırarak aktarımı yap.

Örneğin alacağın forumdan bir üye farz edelim ki x grupta ve bunun dışında 2. grubu da ya aktarımın doğru sağlanabilmesi için her iki tarafta ya aynı grupları sağlayacak ve destekleyecek ki tam anlamınla bir geçiş olsun. Yada hepsini standart kullanıcı grubuna çekip oyle aktarım yapacaksın.

Link konusunun alternatiflerini araştır ama dediğime gelirsin :) ...
Saygılar.

Anladım abim peki bu üyeleri ve konuları nasıl aktarabilirim. Yani 900 küsür üye 2000 küsür konu var bunlar tek tek aktarılmaz :D

Anladım abim peki bu üyeleri ve konuları nasıl aktarabilirim. Yani 900 küsür üye 2000 küsür konu var bunlar tek tek aktarılmaz :D

Bu konu öncesinden ilk olarak güzel bir yedek al.
Sonrasında XF Importer ile veri alınacak forumdan mevcut kendi forumuna aktarımı yap.
Aktarım sürecinde sadece Üyeleri ve konuları seçmen gerekse bile bunun için (forum ve kategoriler içinde gelir) aktardığın verilerden sonra konuları toplu olarak asıl hedeflediğin kendi sitende yer alacak kategori ve forumlara taşı.

Hepsi bu.

Anladım abim peki toplu olarak taşıma işlemini nasıl yaparım. Yani bir kaynak mevcut mu? bu link olayını da şöyle diyon demi abi tüm linkleri 301 olarak sitene yönlendir. Konuları taşıyınca google gibi getir yap diyon öyle mi? Yoksa search console da bu işlem için ayrı bir araç mı var.

Anladım abim peki toplu olarak taşıma işlemini nasıl yaparım. Yani bir kaynak mevcut mu? bu link olayını da şöyle diyon demi abi tüm linkleri 301 olarak sitene yönlendir. Konuları taşıyınca google gibi getir yap diyon öyle mi? Yoksa search console da bu işlem için ayrı bir araç mı var.

Birinci aşamayı yap sonra 2. ye geçersin.

XF Importer'a custom area /müşteri panelinden erişim sağlayarak indirebilirsin.

Satın aldığın forum xenforo ise İlk önce söz konusu forumun veritabanı ve dosyaları ile birlikte kur kendi forumuna gel admin panele

Admin Panel => Araçlar ve Bakım => Veri bakımı => İçeri veri aktarımı

Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Şeklinde yapılıyor.

Teşekkürler birde push bildirimleri menüsü dikkatimi çekti bende öyle bir menü bulunmamakta farklı bir eklenti mi? Aynı zaman da içerik ifade yönetimi.

Şuan içe aktarım eklentisini kurdum tüm veritabanını aktarıyor sanırım. Ama ben şuan ki ayarlarımın bozulmasını istemiyorum o zaman sanırım şu şekilde yapacağım. Db den dışa aktarıp db den içe aktaracağım böyle bir şey olur mu aaah neden wp nin ki gibi değil ki seçtiğimiz. Şeyleri aktarsak sadece.

Şuan içe aktarım eklentisini kurdum tüm veritabanını aktarıyor sanırım. Ama ben şuan ki ayarlarımın bozulmasını istemiyorum o zaman sanırım şu şekilde yapacağım. Db den dışa aktarıp db den içe aktaracağım böyle bir şey olur mu aaah neden wp nin ki gibi değil ki seçtiğimiz. Şeyleri aktarsak sadece.
Bunu ne Xen'de nede WP'de yapamazsınız.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri