Çözüldü Üyelik Yaşı

Çözüldü Üyelik Yaşı
9
3K

rootksk

Licenced
Postbitte üyelik yaşını eklentisiz gösterebileceğimiz bir kısayol var mı ?

1603474799921.png

Üstteki ekran görüntüsüdeki gibi ?

En Çok Tepki Alan 5 Mesaj

Selamlar,
Eklentisiz olur ama şablonlara ve zaman formatlarının değişimine ihtiyaç var bence eklenti ile master şablon üzerine uygulanması daha doğru bu akşam yapar ekleriz. Saygılar.
Bu eklentinin başlangıç noktasında sadece zaman farkı hesaplanacak ve değer ortaya çıkarılarak yansıtılacak şeklinde yaklaşım yapanlar elbet olmuştur, çünkü buna bende dahilim.

Yapılacak işlem ne yazık ki çok basit değil,

Tarih formatını oluşturacağınız bir algoritmaya göre Yıla-Aya-Gün 'e göre verilerine eşitlemeniz gerekiyor;
Her döngü için artan verinin tam sayıdan azaltılarak diğer veriye artı olarak yansıtılması gerekiyor, bu noktada bildiğiniz fonksiyonlar;

floor() PHP: floor - Manual

round() PHP: round - Manual

ceil() PHP: ceil - Manual

vb. ile hesaplamayı talep ettiğiniz şekilde yansıtamıyoruz.

Bunun üstüne bir register_date koşulu saniyeye dönerek hesaplamalar yapılması gerekiyor.

Artan ve/veya azalan her veri döngüsü üyelik tarihi uzadıkça büyük bir farka sebebiyet olur.

Peki Bunları neden yazdım?

Bu soruya olabilir demiştim! Yanıt mümkün değil olarak değişiyor!

Kullanıcılarımız yetersiz bir bilgi ile bu veriyi hesaplamaya kalkmasın, yansıtacağınız veri kullanıcı sayınız kadar koşulu ve sorguyu arka planda bir anda çalıştıracak döngüye dönebilir.

Eklenti için sonuca gelecek olursak;
rootksk değerli dostum inan aşağıda yer alan görüntüler 6 saatlik bir çalışmanın sonucu bu yüzden çok yüksek olmayan bir rakamla ticari ürün olarak mağazaya eklenecektir. İstediklerinden fazlasını uygulamaya çalıştık.

Tahmini satış fiyatı 10/15$ arasında olacak.

Ekli dosyayı görüntüle 4640

Eklenti KVKK (Kişisel Verileri Korunma Kanuna) uygun olacak şekilde yapılmıştır. Kullanıcılar verileri kendi taleplerine göre açıp kapatabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 4641

Ekli dosyayı görüntüle 4639

Üyelik yaşı en fazla olan kullanıcılar için bir istatistik tabı oluşturduk.

Ekli dosyayı görüntüle 4637

Ekli dosyayı görüntüle 4638

Şimdilik bu kadar.
Saygılar.
Konu çözüldü statüsüne alınmıştır.
Saygılar.

Selamlar,
Eklentisiz olur ama şablonlara ve zaman formatlarının değişimine ihtiyaç var bence eklenti ile master şablon üzerine uygulanması daha doğru bu akşam yapar ekleriz. Saygılar.

Bu eklentinin başlangıç noktasında sadece zaman farkı hesaplanacak ve değer ortaya çıkarılarak yansıtılacak şeklinde yaklaşım yapanlar elbet olmuştur, çünkü buna bende dahilim.

Yapılacak işlem ne yazık ki çok basit değil,

Tarih formatını oluşturacağınız bir algoritmaya göre Yıla-Aya-Gün 'e göre verilerine eşitlemeniz gerekiyor;
Her döngü için artan verinin tam sayıdan azaltılarak diğer veriye artı olarak yansıtılması gerekiyor, bu noktada bildiğiniz fonksiyonlar;

floor() PHP: floor - Manual

round() PHP: round - Manual

ceil() PHP: ceil - Manual

vb. ile hesaplamayı talep ettiğiniz şekilde yansıtamıyoruz.

Bunun üstüne bir register_date koşulu saniyeye dönerek hesaplamalar yapılması gerekiyor.

Artan ve/veya azalan her veri döngüsü üyelik tarihi uzadıkça büyük bir farka sebebiyet olur.

Peki Bunları neden yazdım?

Bu soruya olabilir demiştim! Yanıt mümkün değil olarak değişiyor!

Kullanıcılarımız yetersiz bir bilgi ile bu veriyi hesaplamaya kalkmasın, yansıtacağınız veri kullanıcı sayınız kadar koşulu ve sorguyu arka planda bir anda çalıştıracak döngüye dönebilir.

Eklenti için sonuca gelecek olursak;
rootksk değerli dostum inan aşağıda yer alan görüntüler 6 saatlik bir çalışmanın sonucu bu yüzden çok yüksek olmayan bir rakamla ticari ürün olarak mağazaya eklenecektir. İstediklerinden fazlasını uygulamaya çalıştık.

Tahmini satış fiyatı 10/15$ arasında olacak.

1603645009133.png

Eklenti KVKK (Kişisel Verileri Korunma Kanuna) uygun olacak şekilde yapılmıştır. Kullanıcılar verileri kendi taleplerine göre açıp kapatabilir.

1603645096877.png

1603644192517.png

Üyelik yaşı en fazla olan kullanıcılar için bir istatistik tabı oluşturduk.

1603643610085.png

1603644005175.png

Şimdilik bu kadar.
Saygılar.

10$ akar (kur aldı başını gidiyor)

Güzel eklenti .
BEkliyoruz kardo...
Artık TL^ye geçsen :D

Dolarlamı maaş alıyoruz! Evet :) ...
angry jim carrey GIF

Konu çözüldü statüsüne alınmıştır.
Saygılar.