Üye olmayanlar, konuları göremiyor kullanıcıların profiline erişemiyor.

Üye olmayanlar, konuları göremiyor kullanıcıların profiline erişemiyor.
19
4K
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Zombeyi

Active member
Sorry, this action is unavailable because a valid user record was not found.
Verilen hata bu.

Zombeyi ayrıca size tavsiyem önemli projelerinizi tehlikeye atmamak adına başka boş bir sunucuda xenforo (Güvenilir) null kurup onunla uğraşın onu karıştırın. Eğer projelerinize değer veriyorsanız. Ben ayrı bir sunucu aldım. DostHosting den o sunucuya xenforo null kuracağım. Ve orada altını üstüne getirip developmend mode u açıp diğer şeyleri aktif hale getirip her şey karıştıracağım. Başka türlü bir şey öğrenemezsiniz. Kimse kimseye bir şey öğretmez. Xenforo da 3. Senem hala Bir sürü eksiklerim var.

Zombeyi ayrıca size tavsiyem önemli projelerinizi tehlikeye atmamak adına başka boş bir sunucuda xenforo (Güvenilir) null kurup onunla uğraşın onu karıştırın. Eğer projelerinize değer veriyorsanız. Ben ayrı bir sunucu aldım. DostHosting den o sunucuya xenforo null kuracağım. Ve orada altını üstüne getirip developmend mode u açıp diğer şeyleri aktif hale getirip her şey karıştıracağım. Başka türlü bir şey öğrenemezsiniz. Kimse kimseye bir şey öğretmez. Xenforo da 3. Senem hala Bir sürü eksiklerim var.
Hocam zaten bende null forum var arkadaş kullanıyor eklenti kodlamayı öğreniyor orada.

Tek kişiye açık bir site, sadece o denemelerini yapıyor, yoksa biz de null kullanıcısı değiliz hocam çok şükür.
Aslında official de sordum o konuyu null kullanmak istemiyorum ama esas projemi tehlikeye sokmadan xenforo çalışmak istiyorum. Xenforo .com dan cevap geldi. Mevcut lisansınızla bir tane daha xenforo indirip kurabilirsiniz. Bu forum normal kullanılanılabilir bir domain olmayacak. Mesela xfdenemex gibi bir domainde ve kullanıcılara kapalı olacak dendi.

mesajın linki;
I need xenforo software for my work. What can I do?

Ancak direkt full xenforo inermi çalışır mı denemedim. Maalesef lisansımızda bulunan kullanıcı sözleşmesini doğru düzgün okumuyoruz ve haklarımızı bilmiyoruz.

Ancak direkt full xenforo inermi çalışır mı denemedim. Maalesef lisansımızda bulunan kullanıcı sözleşmesini doğru düzgün okumuyoruz ve haklarımızı bilmiyoruz.
Burada söylemek istedikleri şey gayet açık. Normal lisansınız dahilinde ister localde ister bir sunucu ortamında tüm kullanıcılara kapalı olacak şekilde test amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Yani site adresiniz altında bir domain oluşturabilir bunu gerçek bir forum gibi kullanmaktan ziyade kapalı olarak kendiniz kullanabilirsiniz demek istemişler.;)

Umarım yeterince anlaşılmıştır. Bazı arkadaşlar bu durumu yanlış yorumlayıp kendi sunucularında lisansları olmasına rağmen null sürüm indirip onu kuruyorlar. Ne kadar yanlış. Kendimi geliştireyim derken null yazılım ile hele aynı sunucuya kurmuşlar ise ki evdeki bulgurdan da olabilmektedirler. :p

Burada söylemek istedikleri şey gayet açık. Normal lisansınız dahilinde ister localde ister bir sunucu ortamında tüm kullanıcılara kapalı olacak şekilde test amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Yani site adresiniz altında bir domain oluşturabilir bunu gerçek bir forum gibi kullanmaktan ziyade kapalı olarak kendiniz kullanabilirsiniz demek istemişler.;)

Umarım yeterince anlaşılmıştır. Bazı arkadaşlar bu durumu yanlış yorumlayıp kendi sunucularında lisansları olmasına rağmen null sürüm indirip onu kuruyorlar. Ne kadar yanlış. Kendimi geliştireyim derken null yazılım ile hele aynı sunucuya kurmuşlar ise ki evdeki bulgurdan da olabilmektedirler. :p

Ben zamanında öyle bir hata yaptım. Ama en azından sağlam bir null du bir şey olmadı.. Bir daha öyle bir hata yapmam. Onun için farklı bir sunucu aldım.

Null ile lisanslı uygulamayı aynı sunucuda kesinlikle barındırmam. Farklı domainlerdeydiler ama sorduğum kadarıyla aynı sunucuda farklı domainlerde bile olsa sıkıntıymış... Diğer yazılımlara virüs bulaşırsa temizlenirmiş ama xenforoda virüs bulaşırsa temizlik çok zormuş...

Hayır hocam tam tersi, farklı domain ve hostingde kurulu null xenforo , orjinal hosting ve domainde sadece lisans var bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum ek olarak başka domaine lisanslı xenforo kurmak diğer üyelere kapalı kalma ve personelle sınırlı kalma şartıyla diyor, yarın bir gün belki eklenti yapıyorum ayağına forumu herkese açabilir, sıkıntı olmasın diye ben böyle bir yol izledim başkaları tabi ki kullanacaktır.

Ek olarak düzenli olarak şikayet ediliyoruz xenforo ya zaten :) rakipler sağ olsun.

İşin aslı ben size sitenin bir köşesine, lisans doğrulama kodunu yazsak bizim için sorun olurmu çalınma veya eksi bir durum gibi onu sormak istiyordum.

İşin aslı ben size sitenin bir köşesine, lisans doğrulama kodunu yazsak bizim için sorun olurmu çalınma veya eksi bir durum gibi onu sormak istiyordum.
Açıkçası anlamakta zorluk çekiyorum sizi. Neyi niçin yazmak istiyorsunuz? Lisans doğrulama kodu ile ne işiniz var daha açık bir dille ifade edebilir misiniz?

Hayır hocam tam tersi, farklı domain ve hostingde kurulu null xenforo , orjinal hosting ve domainde sadece lisans var bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum ek olarak başka domaine lisanslı xenforo kurmak diğer üyelere kapalı kalma ve personelle sınırlı kalma şartıyla diyor, yarın bir gün belki eklenti yapıyorum ayağına forumu herkese açabilir, sıkıntı olmasın diye ben böyle bir yol izledim başkaları tabi ki kullanacaktır.

Ek olarak düzenli olarak şikayet ediliyoruz xenforo ya zaten :) rakipler sağ olsun.

Farklı domain olması önemli değil. Sunucu aynı sunucuda barınmamalı. Null içerikle lisanslı içerik. Aynı sunucuda barınırsa kapı kilit tutmaz. O yüzden null xenforo için farklı bir sunucu kiraladım.

Arkadaşlar bu konuyu kapatıyorum. Başlık farklı içerik farklı. Bu konuda destek için ilgili konu başlığı altında yeni bir konu açabilirsiniz.

Daha önceden aynı sunucuya kuruyordum. YouTube videoları için çok uzun süreler durmadı o yüzden sıkıntı çekmedim. Sanıyorum. Ama sıkıntı da olabilirdi. O zaman lisanslı xenforo ve önemli projem çöpe de gidebilirdi. Çok büyük sıkıntı çıkabilirdi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri