Yardım Ücretli XenForo Resource Manager Eklentisi Yaptırmak Istiyorum

Yardım Ücretli XenForo Resource Manager Eklentisi Yaptırmak Istiyorum
9
3K

AdemA

Licenced
Merhaba dostlar.

Kaynak Yöneticisi (Resource Manager) için üyelerimizin kendi geliştirmiş oldukları script ve yazılımları doğrudan sitemiz üzerinden satış yapa biliecekleri eklentiye ihtiyacım var. Satışlar komisyon esasına göre olacak. Satış için genel komisiyon ayarı ve ayrıca üye ye özel kişisel komisyon oranı belirleme opsiyonu gerekiyor.

Örn. genel üye komisyon oranı 75%, Kullancı John Doe komisyon oranı 80% (Kullanıcı Profil bölümünde belirlenebilir).

Satış yapan kullanıcı ve admin, satışlar ve komisyonlar ile ilgili tüm bilgiler rapor şekline görebilmesi gerekiyor.
Yani hangi kullanıcı, hangi ürünü, ne zaman, kime, kaça satmış. Satışlardan toplam ne kadar alınmış, ne kadar komisyon hakedilmiş gib bilgiler.

Yükenebilinir dosyalar türleri rar, zip, .gz vs. standart arşivler ve txt dosyaları olmalıdır.
Doyalar doğrudan web sunucumuza yükleme seçeneğine veya isterlerse kullanıcı kendi harici indirme bağlantısını sağlama seçeneğine sahip olmalsı gerekir.
Dosyaları satın alan kullanıcılar dosyaların direkt download kaynağını asla görememelidir. Sadece ürünü satın alan kişiler dosyaları download edebilmelidir.

Sartışlar XenForo 'da aktiv olan payment gateway'ler ile uyumlu olmalıdır. Özelikkle de [n] Coinbase Commerce Integration 1.0.2

Bütün mesele, üyelerin eşyalarını web sitemizde satma fırsatına sahip olmaları gerektiğidir, bu da yüzde komisyon esasına göre çalıştırılmalıdır.

Konu ile ilgili bana sürec ve maliyeti bilgilerini özel mesaj olarak ilgili arkadaşlar özel mesaj olarak iletebilirler.

Son düzenleme:
Merhaba AdemA
Anladığım kadarı ile siz üyelerin kendi ürünlerini satmalarını istiyorsunuz. Bu konuda Dragonbyte ürünlerini incelemenizi öneririm. Kendi sistemimizde kullanmış olduğumuz ecommerce eklentisi taleplerinizin çoğunu karşılayacaktır fakat her üye tek sizin belirlemiş olduğunuz hesaba ödeme gönderebilir. Siz bu ödemeler için komisyon uygular ve ödemesi gelmiş kullanıcılar için belli tarihlerde kendiniz ödemeleri gönderebilirsiniz. Yani aslında ödemeler sizde toplanır onları üyelere siz dağıtırsınız. Bir ilanlar eklentisi olmadığı için her birey kendi banka verilerini yada ödeme metodunu seçemezler.

Merhaba, sizin kullandığınız ecommerce eklentisi işimi görecektir. Eklentiye nasıl ulaşabilirim?

Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!
Bu eklentiyi araştırdım. Üye, kendi ürünlerini satmak istediği zaman satacağı dosyayı nasıl yükleme yapıyor? Üye panelinde satacağı dosyayı yükleyebileceği bir yer mi oluşuyor. Video'larında vs böyle bir bölüm ile karşılaşmadım.

Eklenti , sadece dijital lisans satışına mı izin veriyor? Satacağı dosyayı upload edemiyor mu?

Bu eklentiyi araştırdım.
Çok hızlısınız :giggle:
Üye, kendi ürünlerini satmak istediği zaman satacağı dosyayı nasıl yükleme yapıyor? Üye panelinde satacağı dosyayı yükleyebileceği bir yer mi oluşuyor.
Normal ana sayfada izin verilirse yönetici gibi izin verilen kullanıcı grubunda yer alan üyeler ürün ekleyebiliyorlar. Aşağıda izinlere ait bir ekran görüntüsü yer almakta.

Üreticinin kendi web sitesinde ticket açarak kafanıza takılan diğer soruları iletebilirsiniz.

Bu eklentide anlaşılması gereken tek husus ürünler için alınacak ücretler sadece sizin belirlemiş olduğunuz ödeme sistemi üzerinden yapılabilir. Diyelim ki siz yöneticisiniz ve XenForo yönetim panelinde ödeme seçenekleri alanında Paypal yada diğer seçeneklerini tanımladınız. Artık sizin de ürün satacak kişilerinde satmış olduğu ürünlerin tutarları sizin belirlemiş olduğunuz PayPal veye diğer ödeme sistemlerinde toplanacaktır. Bu bir ilanlar eklentisi değildir. Bu konuyu iyi analiz etmeniz gerekir. Umarım anlatabilmişimdir.

Eklenti, sadece dijital lisans satışına mı izin veriyor? Satacağı dosyayı upload edemiyor mu?
Eklenti fiziksel ürünlerin de satışına uygundur. Dijital ürünler için upload ve download işlemleri gerçekleştirilebilir.

Ayrıca eklentiye ait Türkçe dil dosyası da web sitemizde yer almaktadır.

Selam XenTR Ustam,

ekltentide kullanıcıya gerken yetkileri verildiği halde, kullanıcı ürününü oluştururken kendi ürün kaynagını

Digital products
  • Downloads

yani bu bölümü:

ekleyemiyor mu ? Ürünleri Admin bölümünden sadece admin mi ekleyebiliyor ?
Kullanıcılar sadece LİSANANSIZ digital ürün (zip veyea rar ile arşivlenmiş downlod dosyaları) satmak isityor.

Ürün eklerken zorunlu olarak License prefix isityor, bunu devre dışı bıraka bilir miyiz ?

Ayrıca kullanıcıların bu bölüm ile ne işi var:

Buranın kullanımınıda kullanıcılar için devre dışı bırakmak isityorum, mümkün mü acaba ?

Son düzenleme:
Sorularınıza tek tek cevap vereyim. Öncelikle bir hata olup olmadığını görebilmek adına kendi local makinamda bizzat test ederek bu konuya cevap veriyorum.
Ürünleri Admin bölümünden sadece admin mi ekleyebiliyor ?
Eğer ürün yayınlaması gereken kullanıcı gruplarına gerekli izinleri vermişseniz sorunsuz olarak yayınlayabilirler.
Kullanıcılar sadece LİSANANSIZ digital ürün (zip veyea rar ile arşivlenmiş downlod dosyaları) satmak isityor.
Bu eklentinin asıl gayesi aslında dijital ürün satmaya yöneliktir. İzin vermiş olduğunuz kullanıcı grubundaki üye kendi dijital ürünlerini yayınlayabilir. Bunun için öncelikle bir ürünün genel özellikleri ile yayınlanmış olması gerekir.

Aslında bu eklentide kafa karıştıran şeyin XenForo Resource manager gibi düşünülmesinden kaynaklanmaktadır. Sebebi ise bir ürünü kaynaklar eklentisinde daha yayınlamadan arşiv dosyalarını ekleyebiliyoruz. Oysa ki Ecommerce eklentisinde durum biraz farklıdır.

Önce ürüne ait genel nitelikler tanımlanır ve ürün yayınlanır daha sonra arşiv dosyası eklenir. İki işlem yapılar açıkçası. Üyeler arşiv dosyasını eklemek için ürünü yayınladıktan sonra [B]Release update[/B] butonuna tekrar tıklayarak [B]Attachment[/B] türünü seçmeleri gerekir. Daha sonra orada arşiv dosyasını upload edeceği sayfayı göreceklerdir. Arşiv dosyasını eklemeniz ile birlikte ürün tam olarak yayınlanmış olur.

Ürün eklerken zorunlu olarak License prefix isityor, bunu devre dışı bıraka bilir miyiz ?
Bu alanlar ürünü yayınlayan kullanıcının aynı ürünü güncellemesi gerektiğinde satın alan kullanıcılara yeni ürünleri gösterebilmek ve ürün lisansını takip etmek açısından da kolaylık sağlar. Bu alanlar zorunludur.

Basit bir kelime yazabilirler. Örnek License prefix: XenTR-01
Downloadable versions alanına ise:
xf22xXenForo 2.2.2
Gibi bir örnek girebilirler.

Ayrıca kullanıcıların bu bölüm ile ne işi var:
Bu bölüm ürünü satın alan kullanıcının hangi gruba terfi edileceğini tayin eder. Eğer siz eklentinin kendi ayarlarında default bir grup belirlemişseniz buraya bir şey yazmalarına gerek yoktur.

Daha fazla bilgi için lütfen geliştiriciden yardım alabilir profesyonel kurulum seçeneğini de satın alarak gerekli işlemleri yaptırtabilirsiniz.

Üstadım öncelikle vakit ayrıp detaylı cevap yazıdığınız için çok teşekkür ediyorum.
Bu eklenti açıkcası çok karışık ve çok detaylı, benim işim için kullanılmayzan bir çok özellik var.

XenTR Ustam,

DragonByte eCommerce sisteminde yetki vermiş olduğum kullanıcılar kendileri ürünlerini ekleriken "Permanent additional user groups" ve "Temporary additional user groups" seçmek zorundalar. Kafama takılan bir husus var.
Satışa yetkisi olan bir kullanıcıya böyle bir kritik yetki neden veriliyor anlamdım? Yani ürünü satın alan bir kullanıcıya, Admin veya Moderatör gurubuna geçebilmesi için seçenek sunuluyor!?

Burada ben mi birşeyleri yanlış anlıyorum yada yapıyorum anlamadım.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri