Soru Tepki Puanı ve Puanlar Hakkında

Soru Tepki Puanı ve Puanlar Hakkında
15
3K

SelamT

Licenced
SMS Confirmed
Merhaba,

XenForo 'nun Tepki Puanı ve Diğer Puan'ı sistemlerini (birini de olabilir ikisini birden de) kullanarak Ücretli Üyelik aboneliğini otomatik başlatamaz mıyız?
Türkiye'de XenForo 'nun ödeme yöntemleri ile Türkiye'de ödeme alamadığımız için bu yöntemi nasıl aşabiliriz kısmını öğrenmeye çalışıyorum.

Teşekkürler

En Çok Tepki Alan 5 Mesaj

Aslında banka transferi için manuel bir ödeme eklentisi yazıyordum ama geliştirmeye fırsatım olmadı. Eklenti ile müşterilerinize banka bilgilerini gösteren bir ekran çıkarabilirsiniz. Örnek görüntüler:

Admin Payment profiles

Ekli dosyayı görüntüle 1219

Satın almak istenilen ürün sayfası

Ekli dosyayı görüntüle 1211

Ödeme metodu banka seçeneği seçildiğinde ödeme yapmak isteyenler için banka bilgilerinizin görülebileceği bir ekran çıkmaktadır. Ödeme yapacak olan kişi bu bilgiler ile kullanmış olduğu banka üzerinden ilgili hesaba para transferi gerçekleştirdikten sonra ödemeyi kontrol ederek ödeme yapan kişinin hesabını onaylayabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 1217

Basit bir eklenti amacı tüm müşterilerinize pm yolu ile hesap bilgilerinizi vermek zorunda kalmazsınız. Biraz manuel bir sistem bunun farkındayım. Ama inanın zaman bulamıyorum desem yeridir.
Türkiye'de XenForo'nun ödeme yöntemleri ile Türkiye'de ödeme alamadığımız için bu yöntemi nasıl aşabiliriz kısmını öğrenmeye çalışıyorum.
Bu genel bir sorundur. Türkiye için en uygun seçim shopier olarak görülmektedir. Ancak yetkililer ile görüşmelerim neticesinde API sistemleri aslında olmasına rağmen bunun kullanımını yasakladıklarını ve başka para birimlerini kabul etmediklerini söylemişlerdir. Yoksa şimdiye bu konuda bir eklentiyi yazmıştım bile. Biz global olarak faaliyet gösterdiğimiz için bizim ödeme seçeneklerimiz farklıdır. Genelde insanlar Paypal kullandıkları için bu sistemi de onaylı olarak kullanıyoruz.

Global anlamda ödeme alma XenForo sistemleri için gerçekten bir sorundur. Kripto para birimleri kabul eden eklentiler kullanabilirsiniz. Burada bir konu mevcut.

Bu genel bir sorundur. Türkiye için en uygun seçim shopier olarak görülmektedir. Ancak yetkililer ile görüşmelerim neticesinde API sistemleri aslında olmasına rağmen bunun kullanımını yasakladıklarını ve başka para birimlerini kabul etmediklerini söylemişlerdir. Yoksa şimdiye bu konuda bir eklentiyi yazmıştım bile. Biz global olarak faaliyet gösterdiğimiz için bizim ödeme seçeneklerimiz farklıdır. Genelde insanlar Paypal kullandıkları için bu sistemi de onaylı olarak kullanıyoruz.

Global anlamda ödeme alma XenForo sistemleri için gerçekten bir sorundur. Kripto para birimleri kabul eden eklentiler kullanabilirsiniz. Burada bir konu mevcut.
Shopier ödeme yönetimini TL para türüne göre eklentisini yapabilirmisiniz ücretli bir eklenti olabilir.

Aslında banka transferi için manuel bir ödeme eklentisi yazıyordum ama geliştirmeye fırsatım olmadı. Eklenti ile müşterilerinize banka bilgilerini gösteren bir ekran çıkarabilirsiniz. Örnek görüntüler:

Admin Payment profiles

Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Satın almak istenilen ürün sayfası

Ödeme metodu banka seçeneği seçildiğinde ödeme yapmak isteyenler için banka bilgilerinizin görülebileceği bir ekran çıkmaktadır. Ödeme yapacak olan kişi bu bilgiler ile kullanmış olduğu banka üzerinden ilgili hesaba para transferi gerçekleştirdikten sonra ödemeyi kontrol ederek ödeme yapan kişinin hesabını onaylayabilirsiniz.

Basit bir eklenti amacı tüm müşterilerinize pm yolu ile hesap bilgilerinizi vermek zorunda kalmazsınız. Biraz manuel bir sistem bunun farkındayım. Ama inanın zaman bulamıyorum desem yeridir.

Süper cevaplar gelmiş.
Banka hesabını yollamak, göstermek gerçekten çok gerekli olacaktır.
Resimlerden anlayamadım ama hesaba bakiye yükleyip banka hesabı yöntemi ile ürün alımında hesaptan kullandırma seçeneği kullandırılabilir.

Ayrıca bu eklenti sistemin kullanıcı hesap yükseltme sistemleri ile de sorun olarak çalışır. Yani iş görür diyebilirim.

Hocam bu eklenti indirilebilir durumda mı peki?

Test alanımızda kurulu ancak indirmek ve yayınlamak için henüz derlenmemiştir. Çalışmalarımı bitirdiğimde eklentiyi paketleyebilirim. Açıkçası fonksiyonel bir yapıya kavuşturmadan paylaşma taraftarı da değilim. Biraz otomasyonunu geliştirmem gereklidir.

XenForo 'da ne yazık ki ülkemiz için kullanılabilir satış eklentisi yok. Gelişmiş bir ödeme alma eklentisi benim de ne zamandır aklımda. İmkan bulduğum zaman ilk işim böyle bir eklenti geliştirmek olacak. Bu ödeme alamama konusunda XenForo yöneticileri çok çekmişlerdir. Buna bir nokta koymak gerekir diye düşünüyorum.

XenForo'da ne yazık ki ülkemiz için kullanılabilir satış eklentisi yok. Gelişmiş bir ödeme alma eklentisi benim de ne zamandır aklımda. İmkan bulduğum zaman ilk işim böyle bir eklenti geliştirmek olacak. Bu ödeme alamama konusunda XenForo yöneticileri çok çekmişlerdir. Buna bir nokta koymak gerekir diye düşünüyorum.
Hocam kalbimizi fethediyorsunuz :love:

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri