Bilgi Tema güncellemeleri hakkında bilgilendirme!

Bilgi Tema güncellemeleri hakkında bilgilendirme!
5
2K

XenTR

Yönetici
XenTR Mod
Licenced
SMS Confirmed
Katılım
3 Şub 2019
Mesajlar
2,120
Çözümler
69
Tepki puanı
2,715
Puanları
113


Herkese Merhaba,

Tema güncellemerini yayınlamadan önce burada bir konu açarak bilgi vermek istedim.

Tüm temalar üzerinde ciddi bir çalışma yürütülerek güncellenmiştir. Kullanıcı taraflı çok fark edilir bir durum olmasa da aslında her yeni sürüm ile tarafımızca yapılan güncellemelerde süreç bizim için bazen olumsuzluklar yaratabilmekte idi. Bunun önüne geçmek adına genel hataların toplu bir şekilde giderilebilmesi için tüm stilleri tek bir fremework altına almaya karar verdik. Bu sayede ana stil üzerinden yapılan tüm değişikliklerin alt stillere kolaylıkla uygulanabilir olmasına büyük önem verdik.

Tüm bunlar ile birlikte temaya ait resim dosyalarını da tek bir klasör altında toplamış olduk. Bu sayede sunucu üzerindeki dağınıklığı kaldırarak daha kullanılabilir bir klasör yapısı oluşturuldu. Müşteri bazında fark edilmemiş olsa da tüm temaların resim ve js klasörlerinin bizim tarafımızda olan dağınıklığını ortadan kaldırmış olduk.

Yeni bir kaç özellik entegre edilerek çalışmasında sorun olan veya ayrı iki sitil çerçevelerinden oluşan çakışmaların da önüne geçilmiş oldu. Çünkü sistemimiz üzerinde temaları çalıştıran iki farklı fremework oluşturan eklentiler mevcut. Her iki fremework aynı şablona müdahale ettiği için ID değeri önce olan çerçevenin teması çalışırken diğerini kesmekte idi. Yeni güncellemeler ile bu gibi sorunların önüne geçildi.

Özellikler
 • Innovate Light ve Innovate dark sürümleri üzerinde bazı şablonlarda değiştirmeler yapıldı.
 • Stil özelliklerinden üst bilgi standart seçildiğinde arama kutusu özelliği eklendi.
 • Üst bilgi ve logo alanlarında düzenlemeler yapıldı.
 • Çeşitli alanlarda gösterilmeyen simgeler yeniden düzenlendi.
 • Eklenti güncellendi. Ayrıca temaya ait js klasörü eklenti içerisine eklenerek arşivden yükleme seçeneği ile otomatik olarak ilgili klasör içerisine çıkartılması sağlandı.
 • Eski şablonlar güncel XenForo sürümüne uyarlandı.
 • Ücretli ve ücretsiz eklentiler ile sorun yaşanmaması adına düzenlemeler yapıldı.
 • Elegant Dark stili ve eklentisi güncellendi.
 • Yeni tema olan Light Pearl yapımı tamamlandı.
Tüm bunların dışında tema kurulum ve güncelleme bilgilerinin geniş bir şekilde yer aldığı İngilizce bir doküman hazırlandı. Kurulum mutlaka bu dokümana göre yapılmalıdır.
Bazı müşterilerimiz bir alt stil oluşturmadan temayı direkt olarak yükleyerek üzerinde değiştirmeler yapmaktadır. Bu yanlış bir tercihtir. Bu konuda hazırlanan dokümanda geniş bilgiler verilmiştir. Ayrıca tema ile gelen eklentinin sistemin kendi arşivden yükleme seçeneği ile yüklenmelidir. Tüm bu konular bu dokümanda açıklanmıştır.

Müşterilerimiz için şunu hatırlatma fayda görüyorum. Eğer güncel sürümü indirir ve mevcut temanızı güncellerseniz resim yolları değiştiği için resimler görüntülenmeyecektir. Bunun için güncellemeden önce resimleri sunucunuz üzerinde ilgili klasöre göndermeniz gerekmektedir.

Öneri olarak sıfırdan kurulum daha doğru bir tercih olacaktır.

Stilinizi yükseltme öncesinde yedekleme yapmak her zaman iyi bir uygulamadır. Bir şeylerin yanlış gitmesi durumunda, sadece yükseltme işleminden önceki haline kadar yedeklenmiş stilinizi yeniden içe aktarabilirsiniz.

Hello to everyone,

Before publishing the theme updates, I wanted to give information by opening a topic here.

Updated on all themes by carrying out a serious work. Although the user side is not very noticeable, in fact, every time we made updates with each new version, the process was able to create negativity for us. To avoid this, we decided to put all the styles under one fremework so that the general errors can be solved collectively. In this way, we have attached great importance to the fact that all changes made over the main style can be easily applied to sub-styles.

Together with all these, we have also gathered the image files of the theme under a single folder. In this way, a more usable folder structure was created by removing the clutter on the server. Although we have not noticed on the customer basis, we have eliminated the distortion of the picture and js folders of all themes on our side.

By integrating a few new features, conflicts involving two problematic frames or having problems in their work have been prevented. Because there are two different fremework add-ons running the themes on our system. Since both fremework interferes with the same template, the ID value of the first frame was working and the other was intercepting. New updates prevented such problems.

Features
 • Changes were made to some templates on the Innovate Light and Innovate dark versions.
 • Search box feature has been added when the header information standard is selected from the style properties.
 • Arrangements were made in the fields of headers and logos.
 • Icons that are not shown in various fields have been rearranged.
 • The plugin has been updated. In addition, the js folder of the theme was added to the plug-in and it was automatically removed from the archive with the option of uploading to the folder.
 • Old templates have been adapted to the current version of XenForo.
 • Arrangements were made to prevent problems with paid and free add-ons.
 • Elegant Dark style and plugin updated.
 • The new theme, Light Pearl, was completed.
In addition to this, an English document has been prepared in which a wide range of theme installation and update information is available. Installation must be made according to this document.

Some of our customers do not need to create a sub-style by directly downloading the theme. This is the wrong choice. In this document, extensive information is given. In addition, the theme of the plug-in system with its own archive installation option should be installed. All these issues are described in this document.

For my customers, I see the benefit of this reminder. If you download the current version and update your current theme, images will not be displayed because the image paths have changed. To do this, you must send the images to the appropriate folder on your server before updating.

As a recommendation, the installation from scratch will be a more accurate choice.

Making a backup before upgrading your style is always a good practice. If something goes wrong, you can re-import your backed-up style just before the upgrade.
 
Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/
Son düzenleme:
İnnovate Light güncellemesini 4 gözle bekliyorum. Demo sitede dikkatimi çeken en önemli şey, tema acaip hızlanmış. Ellerinize sağlık.
 
Son düzenleme:
İnnovate Light güncellemesini 4 gözle bekliyorum. Demo sitede dikkatimi çeken en önemli şey, tema acaip hızlanmış. Ellerinize sağlık.
Aslında temalar hazır ama yayınlama fırsatım olmadı. Bu güncelleme ile her zaman olduğu gibi geri bildirimleriniz bizim için önem arz etmektedir.
 
Temayı kullanan birisi olarak bence tema renkleri vs çok güzel, bunun haricinde Temanın bir kullanım videosu olsa mükemmel olur. Bu projeyi bitirdikten sonra diğer projem içinde yine tema alacağım. Bu defa açık renkli olanı tercih edeceğim.Allah izin verirse, İnşallah uzun ömürlü destek verirsiniz. Umudumuz şaban değil, umudumuz xentr :D sloganım: mezarcıyız feat ölücüyüz mix by dj ersan :p
 
Quick Jump
2,615Konular
12,425Mesajlar
1,415Kullanıcılar
heatseeker78Son Üye
Geri
Üst