Çözüldü Subdomain www Yönlendirme Sorunu (CloudFlare)

Çözüldü Subdomain www Yönlendirme Sorunu (CloudFlare)
15
5K

murat

Member
Merhaba, ilgili forum kategorisini bulamadığım için konuyu buraya açmak zorunda kaldım.

Forum sitemde kullanmakta olduğum bir subdomainimiz var CloudFlare'ye yönlendirmesinden sonra subdomain başına www. geldi daha önce ilgili alt alanın klasörüne oluşturduğum bir htaccess dosyasına aşağıdaki kodu ekleyerek www ibaresini kaldırmıştım. Fakat bunun daha pratik şeffaf bir yöntemi vardır illaki. CloudFlare üzerinden herhangi bir kayıt girilerek bu durum aşılabilir mi? Konuya hakim arkadaşların önerilerini bekliyorum. Teşekkürler

Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Çözüm
Tekrar merhaba, buna çözüm olarak Let's SSL sistemini ssh üzerinden tekrar kurdum ve oluşturduğum yeni domain-subdomainlere anlık yeni sertifika verdiğini gördüm. CloudFlarede sorun yaşamamak için kullandığım yeni adresi oradan çekerek sunucu ns'lerini kullandım. Son olarak htaccess'e yukarıda verdiğiniz kodlara ek olarak https yönlendirmesi ekledim. zorda olsa bu adımlar sonucu çözüm sağlamış oldum. İlginize teşekkür ederim
Merhaba, ilgili forum kategorisini bulamadığım için konuyu buraya açmak zorunda kaldım.

Forum sitemde kullanmakta olduğum bir subdomainimiz var CloudFlare'ye yönlendirmesinden sonra subdomain başına www. geldi daha önce ilgili alt alanın klasörüne oluşturduğum bir htaccess dosyasına aşağıdaki kodu ekleyerek www ibaresini kaldırmıştım. Fakat bunun daha pratik şeffaf bir yöntemi vardır illaki. CloudFlare üzerinden herhangi bir kayıt girilerek bu durum aşılabilir mi? Konuya hakim arkadaşların önerilerini bekliyorum. Teşekkürler

[CODE lang="php" title="Htaccess kodu"]RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.([^.]+\.domain\.com)$ [NC]
RewriteRule ^ http%{ENV:protossl}://%1%{REQUEST_URI} [R=301,L]
[/CODE]

murat CloudFlare Üzerinden bunu çözüme ulaştıramazsın,

Başka çözüm üretmemiz gerekir.

Anladım hocam teşekkürler. Peki Ücretli bir ssl alıp CloudFlare üzerinden alt alan adına yüklemek çözüm olabilir mi?

Anladım hocam teşekkürler. Peki Ücretli bir ssl alıp CloudFlare üzerinden alt alan adına yüklemek çözüm olabilir mi?

CloudFlare kendi ücretli paketlerinde buna izin veriyor.
Ama senin amacın bunu WHM üzerinde tanımlı SSL ile yapmaksa bunu ayrıca değerlendirelim.

WHM üzerinden mevcut subdomaine ait SSL'li kaldırdım www yönlendirmesi yapmıyor fakat https olarak giriltdiğinde SSL hatası alıyorum

Hatta tek .htaccess içerisinde iki koşulu birleştirmeyi denesek daha iyi olur.
Bunun içinde bize lazım olan kod sanırım şu döngüde olacak.

Kod:

Eğer etki alanlarının kullanarak eklemek gerekirse birde şu şekilde deneyebilirsin,

PHP:

Peki hocam hepsibi teker teker deniyeceğim bunu sub klasörü içince htaccess oluşturup eklesem işe yararmı daha önce öyle yapmıştım sanırım

Peki hocam hepsibi teker teker deniyeceğim bunu sub klasörü içince htaccess oluşturup eklesem işe yararmı daha önce öyle yapmıştım sanırım

Eğer öyle yapacaksan,
Bu

Şu şekilde dener misin?

Kod:

Ana dizinde yapacaksan,

Kod:

Kod:
Bunu sub klasörü içinde htaccesse ekledim ve www yönlendirmesi ortadan kaktı. yani işe yaradı hocam

Tekrar merhaba, buna çözüm olarak Let's SSL sistemini ssh üzerinden tekrar kurdum ve oluşturduğum yeni domain-subdomainlere anlık yeni sertifika verdiğini gördüm. CloudFlarede sorun yaşamamak için kullandığım yeni adresi oradan çekerek sunucu ns'lerini kullandım. Son olarak htaccess'e yukarıda verdiğiniz kodlara ek olarak https yönlendirmesi ekledim. zorda olsa bu adımlar sonucu çözüm sağlamış oldum. İlginize teşekkür ederim

Çözüm
Sorununuzun çözülmüş olmasına sevindim. İlginiz için teşekkürler...

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri