Çözüldü Style Switcher eklentisini birden çok temada çalıştırmak

Çözüldü Style Switcher eklentisini birden çok temada çalıştırmak
19
3K

Mahir

New member
Merhabalar,

Eklenti - [XTR] Style Switcher test ettim ve çok sevdim ancak ufak bir eksik görüyorum. Benim 2 ana temam var dark ve white. Bu tema sadece renklerle ilgili. Tabii ki istesek üzerinden koyu bir tema da yapabiliriz ancak bu çok uzun ve uğraşlı bir yol olur.

"Select Style " alanının radio değil de checkbox olması ve birden çok temada bu eklentinin çalışması mümkün olsa çok güzel olurdu acaba buna göre bir değişiklik yapabilir miyim? Ya da güncelleme mi beklemem gerekir?

Merhaba;
Belirtmiş olduğunuz alan sistem yapısı gereği otomatik olarak belirlenmektedir. XenForo geri arama fonksiyonu ne yazık ki renderCheckbox kodunu desteklememektedir. Kendi geri arama yani (PHP callback) renderRadio yapısı ile kullanılmaktadır.

İlgili alanda kullanılan yerleşik geri arama fonksiyonu aşağıdaki gibidir.
Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!
Sizin betiğiniz aslında şu şekilde olabilirdi fakat ne yazık ki bu geri arama fonksiyonu bu alan için desteklenmemektedir.
Kod:

Saygılar...

Merhaba;
Belirtmiş olduğunuz alan sistem yapısı gereği otomatik olarak belirlenmektedir. XenForo geri arama fonksiyonu ne yazık ki renderCheckbox kodunu desteklememektedir. Kendi geri arama yani (PHP callback) renderRadio yapısı ile kullanılmaktadır.

İlgili alanda kullanılan yerleşik geri arama fonksiyonu aşağıdaki gibidir.
Kod:
Sizin betiğiniz aslında şu şekilde olabilirdi fakat ne yazık ki bu geri arama fonksiyonu bu alan için desteklenmemektedir.
Kod:

Saygılar...
Hocam merhabalar,

Sonuç olarak bu eklentiyi birden fazla temada etkinleştirmek mümkün değil mi?

Ne yazık ki şu aşamada mümkün görünmüyor. :( Bu eklenti kaynaklı olmaktan ziyade XenForo stil seçimi yapısı gereği bu şekildedir.

Örnek vermek gerekirse admin panelinizde şu sayfayı görebilirsiniz.
admin.php?options/groups/appearance/

Örnek vermek gerekirse admin panelinizde şu sayfayı görebilirsiniz.
admin.php?options/groups/appearance/
Hmm evet orada da tek seçim hakkımız vardı.
Peki bir veya bir şekilde bu eklentiyi multi hale getirebilirsek;

Misal veriyorum eklenti adını değiştirip tekrar farklı bir eklenti gibi kurulabilmesini sağlayabilseydik ve o eklentide de diğer temamızı seçebilseydik bu mümkün olur muydu?

Ya da daha basit bir şey bu eklentiyi diğerleri gibi tüm temalarda geçerli olacak şekilde ayarlamak mümkün değil mi?

Peki bir veya bir şekilde bu eklentiyi multi hale getirebilirsek;
Açıkçası bu durum biraz saçma olur. Yapılamaz demiyorum ancak olası sorunları önceden görebiliyorum. Farklı isimde başka bir add-on olarak yapılabilir ama aynı şablonlar ve template modifikasyonlarını kullanacağı için sorunlara neden olabilir. Tamamen farklı bir şekilde tüm dosyaları yeni eklenti için yazılabilirse bir ihtimal çalışabilir. Add-on id leri ve şablon yapıları birbirinden farklı olmak kaydı ile tabii...

Açıkçası bu durum biraz saçma olur. Yapılamaz demiyorum ancak olası sorunları önceden görebiliyorum. Farklı isimde başka bir add-on olarak yapılabilir ama aynı şablonlar ve template modifikasyonlarını kullanacağı için sorunlara neden olabilir. Tamamen farklı bir şekilde tüm dosyaları yeni eklenti için yazılabilirse bir ihtimal çalışabilir. Add-on id leri ve şablon yapıları birbirinden farklı olmak kaydı ile tabii...
Hocam sonradan bir düzenleme yaptım, "Ya da daha basit bir şey bu eklentiyi diğerleri gibi tüm temalarda geçerli olacak şekilde ayarlamak mümkün değil mi? " bence bu daha olası tercih gibi geliyor.

Hocam madem tüm temalar için göstermek istiyorsunuz bunu biraz genişletelim dilerseniz. Eklenti aslında planlandığı gibi çalışmaktadır. Eğer ki siz tüm temalarınız için göstermek isterseniz biraz düzenleme yapmanız gerekmektedir. Bu düzenleme ile Select style fonksiyonunu devre dışı bırakarak kullanabilirsiniz.

Öncelikle bunun için web sitenizin geliştirici modunu açmanız gerekmektedir. Aşağıdaki kodu ftp programı ile bağlanarak src/config.php dosyanızın altına ekleyin.
Kod:
Bu kodu işiniz bittiğinde true olan yazıyı false olarak değiştirin.

Şimdi geliştirici modunu açtığınızı varsayarak devam ediyorum.

Master style üzerinde şu şablonu bulun.
xtr_style_switcher
Bu şablonun en üstünde yer alan aşağıdaki kodu bulun
Kod:
Bununla değiştirin ve kaydedin.
Kod:

Daha sonra js dosyaları için de aşağıdaki işlemleri yapın.

AdminCP > Appearance > Template modifications alanına gidin.
[XTR] Style Switcher eklentisini bulun.
PAGE_CONTAINER Style switcher jquery add modifikasyonunu bulun.
Burada yer alan
Replace alanındaki en üstte yer alan aşağıdaki kodu bulun
Kod:
Bununla değiştirin.
Kod:
Kaydedin.

Artık js dosyaları da çalışacaktır.

Artık tüm temalarınızda görebileceksiniz. Ancak Admin panelinde eklenti seçeneklerinde yer alan Select style özelliği işlevini yitirecektir ve stil değiştirici tüm temalarda aktif olacaktır.

Umarım sizin için faydalı olmuştur.

Son düzenleme:
Hocam madem tüm temalar için göstermek istiyorsunuz bunu biraz genişletelim dilerseniz. Eklenti aslında planlandığı gibi çalışmaktadır. Eğer ki siz tüm temalarınız için göstermek isterseniz biraz düzenleme yapmanız gerekmektedir. Bu düzenleme ile Select style fonksiyonunu devre dışı bırakarak kullanabilirsiniz.

Öncelikle bunun için web sitenizin geliştirici modunu açmanız gerekmektedir. Aşağıdaki kodu ftp programı ile bağlanarak src/config.php dosyanızın altına ekleyin.
Kod:
Bu kodu işiniz bittiğinde true olan yazıyı false olarak değiştirin.

Şimdi geliştirici modunu açtığınızı varsayarak devam ediyorum.

Master şablonu üzerinde şu şablonu bulun.
xtr_style_switcher
Bu şablonun en üstünde yer alan aşağıdaki kodu bulun
Kod:
Bununla değiştirin ve kaydedin.
Kod:
Artık tüm temalarınızda görebileceksiniz. Ancak Admin panelinde eklenti seçeneklerinde yer alan Select style özelliği işlevini yitirecektir ve stil değiştirici tüm temalarda aktif olacaktır.

Umarım sizin için faydalı olmuştur.
Hocam, siz mükemmel bir insansınız!
Çok teşekkürler.

Şöyle bir sıkıntıyla karşılaşıyorum hocam js artık çalışmıyor... Yani pencere açılmıyor bu değişiklik sonucunda.

Diğer temalar için çalışmıyor sadece seçili temada çalışıyor js.

Şöyle bir sıkıntıyla karşılaşıyorum hocam js artık çalışmıyor... Yani pencere açılmıyor bu değişiklik sonucunda.
Ah evet bunun için üzgünüm bir işlem daha var onu da yapmanız gerekmektedir. Konuyu güncelledim hocam.

Ayrıca yapmış olduğunuz işlemin sonucunu iletirseniz sevinirim. ;)

Ah evet bunun için üzgünüm bir işlem daha var onu da yapmanız gerekmektedir. Konuyu güncelledim hocam.
Mükemmel oldu <3. Ve artık çalışıyor.
Teşekkür ediyorum harika bir kaynak oldu hocam. Karanlık ve aydınlık temaları birbirinin aynısı olan ve sadece basit renk değişimleri yaptırmak isteyen kullanıcılar için faydalanabilecekleri bir bilgi oluştu :)

Keşke konuyu eklenti konusu altında belirtmiş olsaydınız. Bu sayede eklentiyi kullanmak isteyenler içinde aynı konu altında bilgilendirici olurdu. Sağlık olsun. ;)

Ayrıca bu konu için de belki ilerde eklenti üzerinde bir güncelleme yapabilirim. O zaman eski eklentiyi kaldırır yeni versiyonu yüklersiniz. Geri bildirimler zaten bu gelişmeler için önem arz etmektedir.

Keşke konuyu eklenti konusu altında belirtmiş olsaydınız. Bu sayede eklentiyi kullanmak isteyenler içinde aynı konu altında bilgilendirici olurdu. Sağlık olsun. ;)
Özür diliyorum bunun için işleyişin nasıl olduğunu yeni yeni kavrıyorum hocam bir daha ki sefere bu şekilde yaparım. Oraya link bıraksam buraya yönlendirse olayı anlatsam bence bu da bir çözüm.

Sorun değil sıkma canını...(y)

Ayrıca bu konu için de belki ilerde eklenti üzerinde bir güncelleme yapabilirim. O zaman eski eklentiyi kaldırır yeni versiyonu yüklersiniz. Geri bildirimler zaten bu gelişmeler için önem arz etmektedir.

Tabii ki hocam çok haklısınız. Bu özelliği opsiyonel hale getirebilirsiniz basit bir if olgusu ile. Ve o zaman mükemmel olur.

Sorun değil sıkma canını...(y)

Teşekkür ediyorum hocam sağolun :) Yine de ben ekleyeyim oraya linki.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri