Welcome to XENTR - Think Different and Make it...

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Kullanım tekniği Stil Özellikleri Grubu Nasıl Oluşturulur?

XenMake

XenTR Yönetici
Admin
XenTR Mod
Lisanslı Üye
XenTR Üyesi
Katılım
3 Şub 2019
Mesajlar
140
Tepki puanı
121
Merhabalar,

Bu günkü eğitimde XenForo 2.x' da nasıl Stil Özellikleri (Style properties) alanında bir grup oluşturulur konusunu ele almak istiyorum. Peki nedir bu grubun amacı diye sorabilirsiniz. Temamız için yapacağımız fonksiyonel seçenekleri gruplara ayırarak kategorize etmemize imkan tanımak için yapılr.

Not:Yapılacak tüm Stil özellikleri (Style properties) ile işlemler için geliştirici mod mutlaka açık olmalıdır. Bunun için buradaki konuyu inceleyiniz.

Stil özelliklerinde yeni bir grup oluşturmak için şu yolu takip ediniz.

AdminCP > Appearance > Styles > Default style - Style properties alanına erişmemiz gerekir.

Ben Default style üzerinden işlem yapıyorum. Siz kendi temanız üzerinde de işlem yapabilirsiniz.

467

Add property group butonuna tıklıyoruz. Açılan sayfayı aşağıdaki resme göre doldurunuz.

468

Sonuç

469

Burada dikkat etmenizi istediğim bir husus vardır. O da Display order seçeneğidir.Çünkü burada Oluşturduğumuz bu grubun görüntülenme sırası ile ilgilidir. XenForo 2.0 ile Display order seçenekleri 100 olarak başlar. Eğer bizim grupların en üstte görüntülenmesini istiyorsak biz burada 0 - 100 arasında değerler girebiliriz

Sonraki dersimizde oluşturmuş olduğumuz bu grubun içerisine temamız da kullanılan seçenekler nasıl oluşturulur konularını göreceğiz.
 
Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst