Soru Sitemap hakkında

Soru Sitemap hakkında
6
2K

bebekforum

Licenced
SMS Confirmed
Site : Bebek, Prematüre Bebek, Tüp Bebek, Doğum, Çocuk - Bebek Forum
xenforo lisanslı yazılım
Xenforo versiyonu: xenforo 2.1.6 patch
Php versiyonu: 7.3

Site ismini bir sene önce

Bebek, Prematüre Bebek, Tüp Bebek, Doğum, Çocuk - Bebek Forum

olarak değiştirdim ama hala Google dizinde eski ismi olan,

Bebek Forum: Bebek, Prematüre Bebek, Tüp Bebek, Doğum

şeklinde acaba sitemap i yeniden oluştursam düzelir mi? Yoksa iki index mi çıkar google da?

2 index çıkacağını zannetmiyorum, Zaten sitemap belirli aralıklarla otomatik olarak güncellenmektedir.

Sitemap ile ilgili değil.. Opsiyonel şekilde,
Google bildirmeniz gerekli hızlı düzenlecektir.

2 indeks çıkmaz, sitemap i gönderip arkasından ana sayfayı google gibi getir dersen sorun düzelecektir.

1nci aşama
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

2nci aşama

3ncü aşama

bu yukardaki arama bölümüne : domainin anasayfasının tam urlsini yazacaksın. https:// şeklinde yazacaksın sonra arama yapacaksın ve google diyecek ki sana bu site zaten ekli diyecek, sen bu süreçde karşında 2 seçenek çıkacak test et veya dizine ekle. sen dizine ekle dediğinde günceli seçmiş olacak. aslında bunu yapmaması lazım ilginç bir durumun var. 1 senedir indeksi değiştirmemesinin webmastertools ile ilgisi olmaması gerekiyor.

eğer site webmastertools da ekliyse belirli arkalıklarla sitemap göndermende fayda var. sitemap gönderdiğinde senin sıralama sonuçlarının düşmesine sebep olmaz.

Yardım için Teşekkürler en son baktığımda Google sayfa ismimi değiştirmiş görünüyordu.. Sitemap i çok önce kurmuştum ve google a çok önce tanıtmıştım. Kurarken Otomatik gönder seçeneğini işaretlemişim. Ama yazdıklarınız bilgi notu olarak dursun belki bir üyenin işine yarar.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri