Yardım Sitede olmayan url girildiğinde alınan hata.

Yardım Sitede olmayan url girildiğinde alınan hata.
10
2K

okutan

New member
Merhabalar,

Versiyon değiştirdikten sonra başım dertten kurtulmadı, inanın şu anda eskiye dönebilsem hiç beklemeyeceğim. Neyse gelelim karşılaştığım hataya, versiyon değişikliği yaptığım zaman veri kaybım oldu, bu veriler google'da index aldığı için ziyaretçi bu kaynağa ulaşmak istiyor. Fakat ziyaretçi kaynağa ulaşamadığı gibi aşağıdaki hatalarlada karşılaşıyor.

Eskı forum yazılımızın url yapısını xenforo uyarlamanız lazım

eskı forum yazılımınız neydı. Eklenız goruntu maalesef kırık.

Sağlıklı bir sürüm yükseltme olmadığı için url yapınız bozuk. Normalde sağlıklı bir dönüşüm sonrasında bu tür sorunlar ile karşılaşmazsınız. Nasıl aktardığınız ve ne işlemler yaptığınızı açıkça belirtirseniz daha anlaşılır olacaktır.

Eskı forum yazılımızın url yapısını xenforo uyarlamanız lazım

eskı forum yazılımınız neydı. Eklenız goruntu maalesef kırık.

Ezbere yorum yapıyoruz;
Ben böyle yapmanın bizleri ileriye taşıyacağını düşünmüyorum!

Alınan hata aşağıda bunun neresi URL yapısı ile ilgili lütfen bana anlatın bende öğreneyim.

Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Hata açık açık diyor ki,
canStartConversation method için kullandığınız bir eklenti var ve bunun callback yapısı message_macros üzerinde şuan uyumlu değil!
HytaleTurkiye bu classlar senin "Postbit Start Conversation" eklentisinden geliyor bunu revize edelim güncelleyelim.

Peki şimdi eğer bu eklenti pasif olursa aynı hatanın alındığı URL'yi ziyaret edecek olursak sorun devam ediyor mu bakalım,

Sanırım her şey çözüldü...

Sağlıklı bir sürüm yükseltme olmadığı için url yapınız bozuk. Normalde sağlıklı bir dönüşüm sonrasında bu tür sorunlar ile karşılaşmazsınız. Nasıl aktardığınız ve ne işlemler yaptığınızı açıkça belirtirseniz daha anlaşılır olacaktır.

Hatalarını ilk gördüğümde, yükseltme işlemini ben yeniden bu arkadaşımız için ücretsiz olarak yapmıştım.
Sorunun nedeni aktarım değildir, panel üzerinde de şuan bir hata bulunmamaktadır.

Saygılar.

google'da index aldığı için ziyaretçi bu kaynağa ulaşmak istiyor. Fakat ziyaretçi kaynağa ulaşamadığı gibi aşağıdaki hatalarlada karşılaşıyor.

Paneldekı hataların ekran gorutusu paylasıldıda bızmı yanlıs yorumladık ovunc hocam!

arkadasın mesajı ortada google gelen zıyaretcı xenforunun url ulasamıyor.
mesajına ıstınaden cozumu soyledım.

eksık bılgıye eksık cozum uretılmesı gayet normal.

Paneldekı hataların ekran gorutusu paylasıldıda bızmı yanlıs yorumladık ovunc hocam!

arkadasın mesajı ortada google gelen zıyaretcı xenforunun url ulasamıyor.
mesajına ıstınaden cozumu soyledım.

eksık bılgıye eksık cozum uretılmesı gayet normal.

Evet Sota bu konuda haklısın. Aslında kullanıcılar sorunlarını belirtirken detaylı olarak yorumlarlar ise çözüm yolu da o yönde etkili olabilmektedir.

Değerli dostlarım sanırım siz mesajı dikkatli okumadınız, verdiği URL ye tıklayınca açılan linkte zaten resmini koyduğum hata yer alıyordu.

Bu ilk eklediği hali çözülmeden önceki;

Bu da sonrası (Eklediği URL bu dostlarım)

Eksik bilgiye eksik çözüm konusunda %100 haklısınız bu gibi konular çıkıyor.
Ben sanırım biraz sert yazdım ne atarlanıyorsun diyebilirsiniz :)...

Bugün bir şeyle çok uğraştım bir türlü olmadı kendi içimizde didişemeyeceksek forumun ne anlamı var aloooo :)...

hocam ben lınke ılk tıkladıgım hata vermeden suankı ekran goruntusu attıgınız sıte acıldı.

hocam ben lınke ılk tıkladıgım hata vermeden suankı ekran goruntusu attıgınız sıte acıldı.

Doğrudur, aynı senin dediğin gibi XenTR de bu şekilde söyledi. Ne diyelim önemli olan sorunun çözülmesi.
Bize de laf edecek bir şey çıkmış işte :)...

Teşekkür ederim desteğin için.

Hahahahah

Arkadasın konusunu gordum lınke tıkadım sıtesıne bakındım. hata gormedım

mesajına ıstınaden google uzerınde gelen zıyaretıcı xenforo gecıs yaptıktan sonra konulara ulasamıyor olarak algıladım mesajını

URL yonlendırmesı yapması gerektıgını belırttım.

neyse sıkıntı yok. arkadasın ısı gorulduyse.

Ezbere yorum yapıyoruz;
Ben böyle yapmanın bizleri ileriye taşıyacağını düşünmüyorum!

Alınan hata aşağıda bunun neresi URL yapısı ile ilgili lütfen bana anlatın bende öğreneyim.

Hata açık açık diyor ki,
canStartConversation method için kullandığınız bir eklenti var ve bunun callback yapısı message_macros üzerinde şuan uyumlu değil!
HytaleTurkiye bu classlar senin "Postbit Start Conversation" eklentisinden geliyor bunu revize edelim güncelleyelim.

Peki şimdi eğer bu eklenti pasif olursa aynı hatanın alındığı URL'yi ziyaret edecek olursak sorun devam ediyor mu bakalım,

Sanırım her şey çözüldü...

Hatalarını ilk gördüğümde, yükseltme işlemini ben yeniden bu arkadaşımız için ücretsiz olarak yapmıştım.
Sorunun nedeni aktarım değildir, panel üzerinde de şuan bir hata bulunmamaktadır.

Saygılar.
Anladığım kadarıyla User Info Panel eklentisiyle bir çakışma olmuş bu durumda bir özellikten vazgeçmeniz gerekecek yada bu özelliği direk User Info Panel eklentisinin içine ekleyebiliriz.

Geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. :(

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri