Eklenti İsteği Özel Günler Eklentisi Talebi

Eklenti İsteği Özel Günler Eklentisi Talebi
19
4K

Hasip

Licenced
Malum sitelerimiz üzerinden özel günleri kutlama veya hatırlama anlamında mesajlar yayınlıyoruz. sahibinden sitesini düzenli kullanıyorsanız, özel günlerde sitenin en üst kısmında 20 px kadar var yok bir genel mesaj ile özel günümüzü kutladıklarını görmüşsünüzdür. Xenforo sitemizde de buna benzer üst barda özel günlerde mesaj yayınlayabilsek, onun dışındaki normal zamanlarda isteyen kapatsa, isteyen başka bir bilgi mesajı geçse kullanışlı olurdu diye düşünüyorum. Hatta doğum günü olan üyenin doğum günü kutlaması bile buradan yapılabilir :)

824

825

En Çok Tepki Alan 5 Mesaj

Şu an keyfim o kadar yerine geldi ki anlatamam :) Fikrimi dikkate aldığınız için çok teşekkür ediyorum. Bu ve bunun gibi eklentiler sayesinde sitede kalma süresi uzatılabilir diye düşünüyorum. Eskiden insanlar forum sitesinde vakit geçirmekten keyif alırdı, şimdi bilgiyi alıp kaçıyorlar (aslında birçok sitede böyle) :)
Hasip öneri çok güzel seve seve yaparız umarım 23. Nisan'a da yetişir.
Elimizden geleni yapacağız.

Gerçekten benimsedim önerinizi. Bunu değerlendireceğimizden kuşkunuz olmasın. ;)

Şu an keyfim o kadar yerine geldi ki anlatamam :) Fikrimi dikkate aldığınız için çok teşekkür ediyorum. Bu ve bunun gibi eklentiler sayesinde sitede kalma süresi uzatılabilir diye düşünüyorum. Eskiden insanlar forum sitesinde vakit geçirmekten keyif alırdı, şimdi bilgiyi alıp kaçıyorlar (aslında birçok sitede böyle) :)

Hatta doğum günü olan üyenin doğum günü kutlaması bile buradan yapılabilir :)
Bu özelliğin kullanılabilir olması ancak üyelerin kayıt esnasında yada sonradan profil düzenlemeleri sonucunda doğum günü ve tarihini girmesi ile mümkün olacağını değerlendiriyorum. Her üyenin doğum tarihini girmesi gerekir ki sistem bunu algılayıp o üyeye özel bir mesaj sunabilsin.

Bu eklenti için manüel olarak ayarlanabilir. Bu basit bir iş. Sadece yöneticilerin ayarlayabileceği, header üzerinde görüntülenebilir bir alan oluşturulabilir. Bu alana bir başlık alanı ve gelişmiş editör eklenebilir. Yönetici O güne özel başlığı yazarak editör alanından da içeriği girerek mesajını oluşturabilir. Bu konuda farklı öneriler olursa değerlendirebilirim.

Eklenti ile ilgili olarak basit bir şekilde bir kaç tane özel resim gösterebilecek alan yarattım . Bu hali ile kolaylıkla header üzerinde özel günleriniz için hazırlamış olduğunuz resimleri gösterebilirsiniz.

Örnek:

841

Stil özellikleri

842

Henüz resimleri yeni ekliyorum. Bu alanda sadece resim olarak girilebilecek bir yer oluşturulmuştur.

Son düzenleme:
Ellerinize sağlık seçenek olarak 5 tane olması faydalı olur. Sıkça değiştirmek zorunda kalınmaz.

Iste budur ya. 23 nisanda müthiş bir şekilde karşılayacağız üyelerimizi. Hocam sen buna birde tarih eklersin. 23 nisan 00:00 ile 23:59 arasinda görünür sadece :) Hakkini helal et yoruyoruz seni hocam.

Ayrıca eklentiyi Türkçe olarak yapıyorum. Konumlandırma seçenekleri eklenebilir. Hasip Bey'in talebi bu doğrultuda olduğu için bu şekilde yapılmıştır.

Hasip biz senin iletmiş olduğun örnek siteden görsellerin bazılarını aldık bunlar default olarak pakette gelecek. Ama tarih için uyarı sistemi ile aynı olması gerekir bu alanında html olarak kullanıcılar tarafından yaratılması gerekir bu yüzden bunu sadece uyarı sistemine yeni gösterim alanı ekleyerek yapmak mümkün buda çok kullanışlı olmaz açıkçası.

Tarih olayi zaten nirvana olur hocam. Bu hali bile müthiş olur. Kesinlikle sade ve kullanışlı olur. Ellerinize sağlık.

Eğer uygun resimleriniz varsa paketleyip buraya ekleyin. Bizde direkt eklentiye uygulayalım.

Hocam archive uzerinden yukarda verdigim siteden cekmeyi planlıyorum. isterseniz yarin cekip konuya eklerim.

Tarih olayi zaten nirvana olur hocam. Bu hali bile müthiş olur. Kesinlikle sade ve kullanışlı olur. Ellerinize sağlık.
Açıkçası eklentiyi size şimdilik hizmet etmesi açısından basit olarak bu şekilde sunuyorum. Ancak bunun için Pro sürümü ücretli yapacak olursam herşeyi otomatik olacak şekilde PHP yapısı ile ciddi özellikler ile tasarlayabilirim. Şimdilik bu şekilde manüel olarak kullanabilirsiniz.

Malesef yapacak bişey yok diğerlerini kendimiz yapıcaz, adamlar yazdığınız 4 bayram dışında herhangi bir çalışma yapmamışlar.

Hocam maşallah bu ne hız böyle :) Ellerinize sağlık çok çok teşekkür ediyorum.

Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Umarım işinizi görebilir.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri