Soru Özel Forumlarda Kullanıcı Grup İzini Hatası

Soru Özel Forumlarda Kullanıcı Grup İzini Hatası

hasannakyuz

Customer
Hayırlı geceler;

Bir forum oluşturdum ve bu forumu özel forum olarak işaretleyip kaydettikten sonra, grup izinlerini ayarlamak istediğim de hata vermekte. XF ile ilgili bir sorun mu bu acaba?

Ekli dosyalar

• EF5451BF-642A-4786-A874-141F9FF99DBF.png
    EF5451BF-642A-4786-A874-141F9FF99DBF.png
    1 MB · Görüntüleme: 8
  • A7E6B735-5E2D-43C9-B8D1-4892693BE90B.png
    A7E6B735-5E2D-43C9-B8D1-4892693BE90B.png
    1.1 MB · Görüntüleme: 8
Çözüm
Brogan'ın dediği gibi sunucu hizmeti aldığınız yer ile görüşebilirsiniz.
403 Forbidden hatasıysa, ModSecurity, mod_evasive veya benzeri gibi bir sunucu tarafı güvenlik mekanizmasından kaynaklanıyor olabilir .
WordPress için Wordfence eklentisi gibi bir şey bile olabilir.
Sunucunuzla iletişime geçin ve hangi kuralların tetiklendiğini beyaz listeye eklemesini veya mekanizmayı devre dışı bırakmasını isteyin.
Konsolda hata kodu oluşuyor mu? Kullanmış olduğunuz PHP sürümü ve XenForo sürümleri konusunda daha fazla bilgi vermelisiniz.

Burada şunu söylemek isterim. XenForo özellikle PHP 8.1 den sonra bazı hatalar vermektedir. Örneğin kaynak yada medya alanlarına eklenen küçük resimlerin yükleme işlemi gerçekleştirilememekte. En azından kendi yerel bilgisayarımda (Xampp PHP Version 8.1.2) bunu görüyorum. Bu durumu offical siteye raporlamıştım. XenForo 2.2.9 sürümü ile çözüm sağlanmış. Yine de geliştirici modu aktif iken panelde RSS verileri ile ilgili hata raporları almaktayım.

Açıkçası nasıl yaptığınızı bilmiyorum. Eğer sistemsel bir hata yada eklenti bazlı bir durum söz konusu ise eklentileri devre dışı bırakarak tekrar deneyin. Yada oluşturduğunuz forum verileri yada seçili alanlar ile ilgili bir hata yapıyor olabilirsiniz. Ayarlarınızı, seçeneklerinizi tekrar gözden geçirin.

hata tam olarak konsolda şu;

Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Resmi sitede' de böyle bir konu var ama ne yapmam gerektiğini anlayamadım.

Brogan'ın dediği gibi sunucu hizmeti aldığınız yer ile görüşebilirsiniz.
403 Forbidden hatasıysa, ModSecurity, mod_evasive veya benzeri gibi bir sunucu tarafı güvenlik mekanizmasından kaynaklanıyor olabilir .
WordPress için Wordfence eklentisi gibi bir şey bile olabilir.
Sunucunuzla iletişime geçin ve hangi kuralların tetiklendiğini beyaz listeye eklemesini veya mekanizmayı devre dışı bırakmasını isteyin.

Çözüm
Quick Jump
2,630Konular
12,464Mesajlar
1,433Kullanıcılar
tvparadiseSon Üye
Geri