Yardım node-extra-icon Forum listesindeki avatarlar nasıl gizlenir ?

Yardım node-extra-icon Forum listesindeki avatarlar nasıl gizlenir ?
4
2K

imtsoft

Licenced
Ana sayfada bulunan forum listesinde üye avatarlarını ziyaretçilere gizlemek istiyorum ama css ile yapmak istemiyorum , sadece ziyaretçilere görünmesin yeterli, sanırım şablonlardan node_list_forum e koşullu bir kod parçası ekleyeceğiz ancak denemelerim başarısız oldı.

.node-extra-icon

Çözüm
Merhaba;

Burada XenForo 'nun koşullu ifadelerinden yararlanmanız gerekir. Basit bir örnek ile default tasarım için aşağıdaki şekilde uygulayabilirsiniz. Bu yapılan işlem sadece ziyaretçilere avatarları gizleyecektir.

Düzenleme yapılan şablon: node_list_forum

Bul:

Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!
Değiştir:
Kod:
Merhaba;

Burada XenForo 'nun koşullu ifadelerinden yararlanmanız gerekir. Basit bir örnek ile default tasarım için aşağıdaki şekilde uygulayabilirsiniz. Bu yapılan işlem sadece ziyaretçilere avatarları gizleyecektir.

Düzenleme yapılan şablon: node_list_forum

Bul:

Kod:
Değiştir:
Kod:
Kaydet.

Çözüm
Osman abi bu gizleme olayı benim adsens ile açtığım konu da ek bilgi olarak bahsettiğin ile aynı dimi. Gizlemek istediğimiz alanlarda ki kodlara koşullu ifade ekliyoruz.

Burada ki kodda bulunan “ ! “
Kod:

Gizlemek istediğimiz alanlarda ki kodlara koşullu ifade ekliyoruz.
Bu durum genel olarak öyledir. Belirli bir alandaki kodu koşullu ifade ile geçersiz kılmak için kullanılır. Hem option hemde property seçeneklerinde kullanılır. Yukarıda vermiş olduğum kodun açılımı eğer kullanıcı giriş yapmamış ise ilgili alanı boş gösterecektir. <xf:else /> fonksiyonu ile de giriş yapmış yani üyeler için ilgili alana verilmiş değer ne ise onu göstersin şeklindedir.

Kullanıcı eğer oturum açtıysa, $xf.visitor.user_id, kullanıcının kimliği olan sıfırdan farklı bir sayısal değer döndürür ve bu değer true olarak okunur .
Kullanıcı oturum açmadıysa, $xf.visitor.user_id, false değerine eşit olan sıfır değerini döndürür .

! işareti karşılaştırma operatöründe DEĞİL anlamına gelir. Dolayısıyla, "Doğru DEĞİL", yani "yanlış" anlamına gelir ve bunun tersi de geçerlidir.
Kod bu şekilde yorumlanır.
Kod:

Son düzenleme:
Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri