Soru Nasıl bir tema istersiniz?

Soru Nasıl bir tema istersiniz?
4
3K

XenTR

Yönetici
XenTR Mod
Licenced
SMS Confirmed
Herkese merhaba,

Konuyu burada açarak bundan sonra geliştirilecek temalarda ne gibi özelliklerin olması gerektiği konusunda sizlerden öneriler almak istiyorum. Temalarda en çok beğendiğiniz veya olmasını istediğiniz özellikleri belirtirseniz yapacağımız çalışmalar için bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Ayrıca bu konuya sıra dışı fikirleri ile olumlu katkı sağlayan tüm üyelere üretimi tamamlanan tema için indirim yapılarak satış gerçekleştirilecektir.

Önerileriniz bizim için değerlidir.

Saygılar XenTR

Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/
Öncelikli olarak sitelerimde tercihim açık renk gözleri yormayan (mavi ve tonları) temalar oluyor. Bunun dışında son dönemde GECE/GÜNDÜZ modu olan temalar çok tercih ediliyor.

Genelde benim de tercihim açık renk temalardan yana olmaktadır. Üretici için aynı zamanda kolaylık sağlamaktadır. Ancak karanlık temalarda durum bunun biraz ötesindedir. Özellikle XenForo diğer scriptlere göre tema konusunda yerleşik bir renk tonlamasına sahip olduğu için uygun renkler ayarlandığı taktirde sorunsuz bir kullanım sunmaktadır.

Gece- Gündüz temaları genellikle light sürüm tamamlandıktan sonra, üretimin bitimine müteakiben uygun renk paletleri ile şekillendirilebilir. Üretilecek temalarda bunun mümkün olması için gerekli çalışmalar yapılacaktır.

Ayrıca görüşünüzü bildirdiğiniz için teşekkür ederim.

Compact ve estetik olsun, footer konusunda gayet iyisiniz, header kısmında çok boşluk olmadın. Istatistik modülleri temayla birlikte gelebilirse süper olur. Manşet kısmı geliştirilebilir. Forum biraz wordpress e benzetilrbilirse tadından yenmez.

Not:

Estetikten kastım bkz: Lexon - WP

Compactlıktan kastım bkz:

RR10un teması efsane, forumda üye profil kısmı kare çerçeve daha hoş duruyor, altında üye istatistikleri, rütbe vs daha şekil olabilir.

Son düzenleme:
Görüş ve önerileriniz için teşekkür ederim. Genelde yapılan tema çalışmaları dikkat etmişseniz özellikle Elegant tarzı temalarımızda fonksiyonel bir çok alternatif ile gelmektedir. Hemen her alan için panel üzerinden yönetilebilir seçenekler eklenmiştir.
Istatistik modülleri temayla birlikte gelebilirse süper olur.
Aslında bu benim de düşündüğüm bir şeydi. Bunu tema ile birlikte tümleşik sunabilirim sanırım.
Manşet kısmı geliştirilebilir.
Bu kısım özelleştirilebilir bunda sorun yok.
Forum biraz wordpress e benzetilrbilirse tadından yenmez.
İşte burada ve altta yazdığınız tanımlamalar biraz portal yapı ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

R10un teması efsane
Evet benim de görünüm olarak hoşuma giden bir yapısı var. Üzerinde biraz çalışılır ise XenForo uyumlu güzel bir tema yaratılabilir.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri