Yanıtlandı Konuya Geldiğinde Otomatik Şarkı Çalma Seçeneği

Yanıtlandı Konuya Geldiğinde Otomatik Şarkı Çalma Seçeneği
14
4K

Bebak

Member
Merhabalar, bir destek sitesinde profile geldiğinizde youtube'dan seçtiğiniz şarkı otomatik çalıyor.

Bu işlemi bir kaynak için yapabilir miyim?

Kaynak alanları diye bir yer var oraya gerekli işlemleri yapsam geriye bir tek eklenti dosyası kalıyor..

Eklenti dosyasında birkaç değişiklik yapılırsa olur diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

(Bu işlem konular için de düşünülebilir, zira aynı özellikle konularda da kullanılabilir. Tek sorun eklenti dosyası)

Merhaba Bebak

Bu konuda ilgili kaynak erişimi sayfasından yardım talep etmeniz yerinde olacaktır. Yapılamaz demiyorum ama kaynak erişimi olarak verdiğiniz site tarafından yapılmış bir düzenleme sanırım. Burada başkasına ait kaynakları yada kodları kullanmamız doğru olmaz. Onun için üreticiden gerekli izinleri almanız durumunda bu konuda gerekli düzenlemeler yapılabiliriz.

Son düzenleme:
Bebak talep etmiş olduğunuz ugulama bir eklenti olarak yapılabilir.
Sizin referans olarak vermiş olduğunuz bağlantı da zaten bunu şablon düzenlemeleri ile yapmışlar.

Eğer fırsatım olursa bu hafta içinde yapar siteye eklerim, Göstermek istediğiniz kaynak alanlarının neresidir?
  • Sidebar olur mu?
  • Sonuçta her kaynakta aynı video yada müzik kullanılamaz, muhtemelen bu değişiklik manuel olarak uygulanırsa hepsine aynı video yada müziği göstermek zorunda kalırsınız.
Bunu eklentiye döktüğümüzde bir widget olarak yapmamız gerekir neden?

• Farklı alanlarda ekleme-gösterme şansınız olur.
  • Responsive bir yapıya sahip olursunuz.
  • Tema güncellemeleri sonrası aynı değişikliği tekrar yapmanıza gerek kalmaz.
  • Auto play-next seçenekleri eklenebilir.
  • Eklenti oluşturulduktan sonra kullanıcılar tarafından geri bildirimlere göre ileriye dönük geliştirme şansınız olur.
Şablon değişikliği sadece geçici çözümdür biz bunun uygulanmasını doğru bulmuyoruz.

Saygılar.

Bence Sidebar çok kullanışlı değil ben konuya yada kaynağa monte etmenin daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Neden? Örneğin konuyla bağlantılı bir müzik olabilir. Forum Özel Alan kısmında sizin Kullanıcı Değerlendirmesi kısmında yaptığınız gibi ID yazılır müzik gelir ama sanırım o zaman da otomatik çalmaz..

Benim kastettiğim örneğin kişisel gelişimle alakalı bir makale yazdım. Arkaplanda motivasyon veren bir müzik çalsa mükemmel bir girişimcilik olur diye düşünüyorum. Kullanıcıları sadece yazıyla sıkmaz ve konu üretmeye teşvik etmiş oluruz her konuya özel şarkı koyabilirlerse..

Hatta şuan aklıma geldi. Anons bile yapabiliriz. Düşünün örneğin destek sayfasına geldi. "Merhaba, şuan sorun çözüm alanındasınız. Sorunuz ilgili birim tarafından 12 saat içinde yanıtlanacaktır. İyi forumlar" gibi. Bu biraz ileri fikir ama şimdilik şarkı kısmı olursa zaten bu da olur diye düşünüyorum.

(Widget olarak zaten spotify eklentisini kullanmaktayım bu arada)

Bence Sidebar çok kullanışlı değil ben konuya yada kaynağa monte etmenin daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Neden? Örneğin konuyla bağlantılı bir müzik olabilir. Forum Özel Alan kısmında sizin Kullanıcı Değerlendirmesi kısmında yaptığınız gibi ID yazılır müzik gelir ama sanırım o zaman da otomatik çalmaz..

Benim kastettiğim örneğin kişisel gelişimle alakalı bir makale yazdım. Arkaplanda motivasyon veren bir müzik çalsa mükemmel bir girişimcilik olur diye düşünüyorum. Kullanıcıları sadece yazıyla sıkmaz ve konu üretmeye teşvik etmiş oluruz her konuya özel şarkı koyabilirlerse..

Hatta şuan aklıma geldi. Anons bile yapabiliriz. Düşünün örneğin destek sayfasına geldi. "Merhaba, şuan sorun çözüm alanındasınız. Sorunuz ilgili birim tarafından 12 saat içinde yanıtlanacaktır. İyi forumlar" gibi. Bu biraz ileri fikir ama şimdilik şarkı kısmı olursa zaten bu da olur diye düşünüyorum.

(Widget olarak zaten spotify eklentisini kullanmaktayım bu arada)

Sizi anlıyorum,
Kaynağın içinde olması widget olmasına engel değil! Display position değerini seçenek olarak ekleyeceğimiz için bu seçeneği sunabiliriz?
Benim bunu yazmamda yer alan neden sizin dışınızda farklı kullanıcılara da hizmet etsin. Hepimiz farklı amaçlar için kullanabiliriz.
Saygılar.

Bu fikri sevdim. ;)

Aslında ben sidebar üzerinde bir müzik kutusu yapmayı planlıyordum. Şöyle bir şey

724

Müzikler yüklenip çalınabilir. Sizn konu ile pek alakalı olmasa da projelerim arasında yer almakta.

Sizi anlıyorum,
Kaynağın içinde olması widget olmasına engel değil! Display position değerini seçenek olarak ekleyeceğimiz için bu seçeneği sunabiliriz?
Benim bunu yazmamda yer alan neden sizin dışınızda farklı kullanıcılara da hizmet etsin. Hepimiz farklı amaçlar için kullanabiliriz.
Saygılar.

Tamam hocam herkes kullansın da kullanıcı tercihlerini takip eden biri olarak insanlar benim seçtiğim müzikleri dinlemek istemeyebilir onu diyorum konuyla bağlantılı olursa birçok yerde kullanılabilir.

Başka bir örnek film siteniz var diyelim. İlgili filmin konusuna tıkladığınızda fragmanın otomatik çaldığını düşünün. (TV yada radyolardaki Türkçe fragman anlatımının alttaki videoda olduğunu düşünün)

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Hali hazırda embed koduyla otomatik geliyor ama direk ses gelse daha işlevsel olur gibi geliyor

Son düzenleme:
Tamam hocam herkes kullansın da kullanıcı tercihlerini takip eden biri olarak insanlar benim seçtiğim müzikleri dinlemek istemeyebilir onu diyorum konuyla bağlantılı olursa birçok yerde kullanılabilir.

Kullanıcılar zaten video ID ilerini kendi ekleyecek ilgili alan boş olarak gelecek,
Konu başlığı yazar gibi düşünün :)...
Saygılar.

Bu fikri sevdim. ;)
Aslında ben sidebar üzerinde bir müzik kutusu yapmayı planlıyordum. Şöyle bir şey
Müzikler yüklenip çalınabilir. Sizin konu ile pek alakalı olmasa da projelerim arasında yer almakta.

Bu da güzelmiş sanırım eskiden çok popülerdi bunlar, siteye özel radyo falan :)

Konuya yada foruma özel anons / müzik ikisi de tutar diye düşünüyorum.

Yalnız ufak bir sorunumuz var Iphone / Apple cihazları muhtemelen desteklemeyecektir ama dediğim gibi küçük bir sorun

Bu da güzelmiş sanırım eskiden çok popülerdi bunlar, siteye özel radyo falan
Aslına bakarsanız geniş bir çerçevede düşünmedim ama ele almadan bir şeyler söylemek için erken. Şu anda başka bir iş ile meşgul olduğum için bunu uygun bir zamanda değerlendirmeyi planlıyorum.

Ayrıca Övünç beyin söylemiş olduğu şekliyle geçerli olabilir. Her kullanıcının kendi müziğini eklemesi daha mantıklı.

Merhaba Bebak

Bu konuda ilgili kaynak erişimi sayfasından yardım talep etmeniz yerinde olacaktır. Yapılamaz demiyorum ama kaynak erişimi olarak verdiğiniz site tarafından yapılmış bir düzenleme sanırım. Burada başkasına ait kaynakları yada kodları kullanmamız doğru olmaz. Onun için üreticiden gerekli izinleri almanız durumunda bu konuda gerekli düzenlemeler yapılabiliriz.

O siteden yukarıdaki soruyu sorduğum için atıldım maalesef :)

Yanına çay da ister misin dediler, ben de aynı üslupla cevap verince kendimi burada buldum :)

O siteden yukarıdaki soruyu sorduğum için atıldım maalesef :)

Yanına çay da ister misin dediler, ben de aynı üslupla cevap verince kendimi burada buldum :)

Aslına bakarsanız belki istemeden bu yorum yapılmış olabilir bir an için farklı bir işle ilgilenen kişi bu konuya kendini adamamak adına anlık olarak yazmıştır.
Birazda espri anlayışı diyelim.

Sonuç olarak herkesin gayesi ortak kullanılacak ve beklentileri karşılayacak hizmet vermektir. Bu gibi durumlarda kullanıcı kendi görüşünü ilettiği için siteden uzaklaştırılmaz. Düşünsenize bir çok eklenti yapıyoruz ve her kullanıcı kendi yorumunu yapıyor buna saygı duymak zorundayız!

Aynı saygıyı da karşı taraftan beklemekte doğal olanıdır.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri