Yardım İmage Hosting İsimli Eklentiyi Yükledim. Eklentinin İkonu Haricinde Site de Dosya Ekleme Hala Site Bünyesine Atıyor

Yardım İmage Hosting İsimli Eklentiyi Yükledim. Eklentinin İkonu Haricinde Site de Dosya Ekleme Hala Site Bünyesine Atıyor
16
5K

bebekforum

Licenced
SMS Confirmed
site : Bebek, Prematüre Bebek, Tüp Bebek, Doğum, Çocuk - Bebek Forum
Yazılım : xenforo lisanslı forum yazılımı
xenforo versiyon : xenforo2.1.7
php versiyon : PHP 7.3

İmage Hosting İsimli Eklentiyi Yükledim. Eklentinin İkonu Haricinde Site de Dosya Ekleme fotoğraf ekleme Hala Site Bünyesine Atıyor
image Hosting 1.0.0 isimli eklentiyi yükledim çalıştı ancak dosya ve resim ikonlarının bulunduğu yerler hala forumun içine atıyor. Tamam o eklentiyle resim yükle butonu geldi ve o da subdomaindeki scripte atıyor. Bu resim yükleme alanlarını kullanıcı izinlerinden kapatmak mı daha iyi yoksa o yerlere subdomain linki eklemek mi?
eğer sundomain linki eklemekse nasıl o linki Resim ve dosya yükleme alanlarına ekleyebilirim?

Son düzenleme:
Şu an Admin hariç bütün üyelerin dosya ve fotoğraf yüklemesini yasakladım. Sadece image Hosting 1.0.0 aktif

Dosya ve resim mantık olarak birbirinden farklıdır hocam, örneğin üyeniz pdf vs eklemek isterse bu size sorun olarak dönecektir. Ben dosya ekle bölümünü kaldırmadım bilginiz olsun.

Dosya hostingi de forum dışından yapmak mümkün sanıyorum. Onun için ne program kurmak gerekiyor? Sanıyorum Sota yapmıştı. Amaç mümkün olduğu kadar yazılımı rahatlatmak. Boyna konular üyeler geliyor. En azından forum ftp dosyaları ve mysql ne kadar boyut olarak küçük olursa o kadar iyi olur

Konu tamamen çözülmüştür. Sunucumuza Harici dosya yükleme scritin linkini xenforo abi vermiş. Tek yapmamız gereken sunucumuza tekrar bir subdomain açıp. Örnek dosyalar.bebekforum.net.tr scripti buraya kurup xenforo abinin admin paneline gelip dosya yükleme seçeneklerinden o scripti seçip linki yazmak. Bu kadar basit bir işlem. Teşekkürler

Konu kilitlenebilir. Teşekkürler. Sorunu yazıyorum ben çözüyorum artık. Bu da güzel bir gelişme. ?

dosyalar.bebekforum.net.tr scripti buraya kurup xenforo abinin admin paneline gelip dosya yükleme seçeneklerinden o scripti seçip linki yazmak. Bu kadar basit bir işlem. Teşekkürler
Böyle bir ayar ilk defa duyuyorum tam yolu veririmisin admin panelden.

dosya barındırma ıslemını Yetishare scriptiyle yapıyorum

resım servısı tum uyelere acıkken, dosya servısı suan sadece yonetıcılere acık. ( uyelere acarsam depo anlamında altında kalkamam) uzun vadede

uyelerın kullanabılmesı ıcın resım,dosya barında scrıptlerı baska sunucuya almaya dusunuyorum.

Yetishare'nin na söyle bır eklentı var 39 gayma alıp denemedım. css yada html olarak xenforoya yukleme butonları cekılebılınır.

Son düzenleme:
Dosya paylaşım scriptini kurdum diyelim. Dosya paylaşım butonunun yolunu hangi şablondan değiştiriyoruz?

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri