Kullanım tekniği Herhangi bir mesajı yada reklamı ilk mesajda göster

Kullanım tekniği Herhangi bir mesajı yada reklamı ilk mesajda göster
14
3K

XenTR

Yönetici
XenTR Mod
Licenced
SMS Confirmed
Merhaba;

Burada ara ara bazı küçük, işe yarar kodlar vermeye çalışacağım. Bu gün her forumda ilk mesaj altında ve üstünde içerik göstermeyi açıklayacağım.

Bunun için yapmanız gereken çok basit. AdminCP > admin.php?advertising/add adresine gidiyoruz. Burada bir reklam ekler gibi aşağıdaki kodu eklemeniz yeterli olacaktır. Ben konum olarak Post: Below message content olarak mesajın altında olarak seçtim. Siz konumu uygun gördüğünüz diğer alanlar için ayarlayabilirsiniz.

Burada dilerseniz belli bir içerik gösterebilir dilerseniz google reklamlarını sadece ilk mesajın altında yada üstünde gösterebilirsiniz. Seçim tamamen size kalmış. Burada sadece kendi kodlarınızı Her ilk mesaj altında beni göreceksin. yazısı ile değiştirmek.

Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!
first-post.png

Sonuç:

fisrt-post-public.png

Kodu dilerseniz biraz daha geliştirelim. Şimdi de belli kullanıcı grubu için göstermeyi seçelim. Ben sadece ziyaretçi grubu için izin verdim Bu kodu sadece ziyaretçiler görecek.
Kod:
Burada dikkat ederseniz normal kodumuzun sonuna bu AND $xf.visitor.isMemberOf(1) kodu eklediğimi görebilirsiniz. Orada yazan 1 bizim ziyaretçi grubunun ID 'sidir. Siz hangi gruba göstermek isterseniz o grubun ID sini yazabilirsiniz.

Birden çok kullanıcı grubu için ise
Kod:
Yine burada da değiştirilen kod AND $xf.visitor.isMemberOf([x, y]) Burada yer alan x ve y yazan yere göstermek istediğiniz kullanıcı grubu ID lerini yazabilirsiniz.

Tüm bunların yanında eğer içeriğinizi ilk mesajda değil de son mesajda göstermek isterseniz first_post_id olan kısmı last_post_id olarak değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Dilerseniz biraz daha geliştirelim kodları
Derseniz ki ben ilk ve son mesajda değil benim belirlediğim bir mesaj sayısında göstersin derseniz aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz.
Kod:
Burada görebileceğiniz gibi sadece 3 üncü mesajda göstermesini istedim. İznler ile ilgili olarak ta aşağıdaki kodları kullanabilirsiniz.
Sadece ziyaretçiler
Kod:
Belirli Kullanıcı grupları:
Kod:

Bu konu umarım faydalı olmuştur.

Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/
Son düzenleme:
Paylasim icin tesekkurler.

Mesala bir konunun 20 sayfasi
her sayfanin ilk mesajına nasil ekleriz.

Son düzenleme:
Hangi kod ile çalıştırdınız? Onun üzerinde bakalım.

<xf:if is="{$post.position} % {$xf.options.messagesPerPage} == 0 AND {$post.Thread.reply_count} > 0 ">

Aslında bununla ilgili olarak yukarıda her 3 mesajda bir göster açıklaması yaptım. Bu yeterli değil mi? Yada tam olarak yapmak istediğiniz nedir?

Yukarıda vermiş olduğum bağlantıda isteğiniz benzeri vardır. Eğer istediğiniz buysa.
Kod:
Bu kod her sayfada ilk mesajda sonra sayfanın ortasında ve en son mesajın üzerinde göstermektedir.
Kaynak: Google Adsense tips and visual overview of ad positions

Yanlışsam lütfen düzeltin, bu kod ile 1. mesaj, 5. mesaj, 9.mesaj, 11. mesaj, 15. mesaj, 19. mesaj şeklinde ilerleyen sayfa döngüleri içerisinde her sayfa içerisinde mesaj altında 3 adet mesaj göstermemize yarayacak doğru mudur?

Bu kod her sayfada ilk mesajda sonra sayfanın ortasında ve en son mesajın üzerinde göstermektedir.
Yanlışsam lütfen düzeltin, bu kod ile 1. mesaj, 5. mesaj, 9.mesaj, 11. mesaj, 15. mesaj, 19. mesaj şeklinde ilerleyen sayfa döngüleri içerisinde her sayfa içerisinde mesaj altında 3 adet mesaj göstermemize yarayacak doğru mudur?
Ben test ortamında 2 sayfada denedim yukarıdaki gibi sonuç aldım. Bu fonksiyonları kendiniz denemeler ile de kendinize uygun çıkarabilirsiniz. Yukarıda resmi sitede bir bağlantı verdim. Örneklerine bakabilirsiniz.

asağıdaki koda aynı zamanda son mesaj altında da reklam göster eklemesini nasıl yaparız?
Kod:

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri