Eklenti İsteği Harici siteye resim yükletme

Eklenti İsteği Harici siteye resim yükletme

HytaleTurkiye

Yönetici
XenTR Mod
Licenced
Merhabalar, bu gün xenforo dolaşırken Image Upload (Imgur Hosting) böyle bir eklenti gördüm resimleri sitemizde değilde imgur'a yükleniyor biliyorsunuz ki imgur türkiyede yasak ama bunun alternatifi hizliresim.com yada imgyukle.com şeklinde ücretli bir eklenti yapabilirmisiniz?

Son düzenleme:
Böyle bir eklenti ile ilgili olarak mobil cihazlardan yüklenen resimler için boyut problemleri yaşanabileceğini değerlendiriyorum. Ayrıca ülkemizde mevcut resim yükleme sitelerinin sınırlandırmaları ve barındırmaları konusu ise oldukça sıkıntılı.

Eklenti geliştirme sorun olmaz ama önerilen resim yükleme siteleri bunun için ideal mi?

Aslında imgyukle.com sitesini incelediğimde API sisteminin olduğunu gördüm. Ayrıca XenForo 'yu desteklediğini tespit ettim. Bunun için ilgili sitede bir hesap açmanız yeterli sanırım.

Basit bir şekilde bir şablona aşağıdaki kodu ekleyerek çözüm bulunabilir. Ama dediğim gibi detaylı olarak ele almış değilim.

Eklenecek şablon:
helper_attach_upload
Bul:
Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!
Altına ekle
Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Yeni konu açarken veya düzenlerken şu şekilde bir görüntü alacaksınız.

1109

1110

Bunun için bir eklenti yapılabilir mi bunu değerlendireceğim. Şimdilik tam olarak test etmediğim bir şey için söz vermem doğru olmaz. Ama bu şekli ile de kullanabileceğinizi düşünüyorum.

XenTR şablon düzenlemesi yerine eklenti olarak sunmak daha doğru olacaktır.
Zamanınız olursa ilgilenir misiniz?

Evet şimdi biraz daha incelediğimde gördüğüm kadarı ile bir çok seçenek mevcut. Bunu bir eklenti kapsamında değerlendireceğim. Ancak eklenti üzerinde olması gerekenler için bir plan yapmam gerekiyor.

Şu an için düşündüğüm özellikler:
  • Kullanıcı grubu seçilebilirliği,
  • Resimlerin ne şekilde açılması gerektiği,
  • Resim ekleme butonlarının renk ve boyutları,
  • Konumlandırma seçenekleri olabilir,
Sistemin API desteği olduğunu görmüş olmama rağmen oluşturduğum hesap için Kullanıcı hesabı alanında API anahtarı yer almamaktadır. Dolayısı ile eklenti yönetici tarafından o hesaba bağlı olarak çalışmayabilir. Ancak yinede çalışabileceğini düşünüyorum.

Eklenti ile ilgili olarak varsa düşünceleriniz lütfen belirtiniz. Henüz başlamadan bu önerilerinizi değerlendirerek başlamak istiyorum.

Evet şimdi biraz daha incelediğimde gördüğüm kadarı ile bir çok seçenek mevcut. Bunu bir eklenti kapsamında değerlendireceğim. Ancak eklenti üzerinde olması gerekenler için bir plan yapmam gerekiyor.

Şu an için düşündüğüm özellikler:
  • Kullanıcı grubu seçilebilirliği,
  • Resimlerin ne şekilde açılması gerektiği,
  • Resim ekleme butonlarının renk ve boyutları,
  • Konumlandırma seçenekleri olabilir,
Sistemin API desteği olduğunu görmüş olmama rağmen oluşturduğum hesap için Kullanıcı hesabı alanında API anahtarı yer almamaktadır. Dolayısı ile eklenti yönetici tarafından o hesaba bağlı olarak çalışmayabilir. Ancak yinede çalışabileceğini düşünüyorum.

Eklenti ile ilgili olarak varsa düşünceleriniz lütfen belirtiniz. Henüz başlamadan bu önerilerinizi değerlendirerek başlamak istiyorum.

Yazdıklarınıza kesinlikle katılıyorum, ek olarak belki ikinci bir servis sağlayıcı eklemek gibi ek bir seçenek bile olabilir.

Yazdıklarınıza kesinlikle katılıyorum, ek olarak belki ikinci bir servis sağlayıcı eklemek gibi ek bir seçenek bile olabilir.
Mantıklı XDinc Bey, Eğer ki birinci resim sunucusunda bir sorun oluşur ise diğer upload sitesi seçilerek böyle bir sorunun önüne geçilebilir. Aynı özelliklerde https://imgbb.com/ sitesi de eklenebilir. Tabi her iki sitenin çalışma mantığı aynı olsa da sınırlandırmaları arasında farklılıklar var.

Mantıklı XDinc Bey, Eğer ki birinci resim sunucusunda bir sorun oluşur ise diğer upload sitesi seçilerek böyle bir sorunun önüne geçilebilir. Aynı özelliklerde https://imgbb.com/ sitesi de eklenebilir. Tabi her iki sitenin çalışma mantığı aynı olsa da sınırlandırmaları arasında farklılıklar var.

O zaman güzel bir eklenti yolda demek doğru olur.

peki bu olayı kaynaklar bolumune ekleye bilirmiyiz misal kaynalara eklediğimiz dosyanın resimlerini bu site üzerinden yayınlasak ?

Güzel fikir eklenti olarak sunulursa daha güzel olur fakat resimuplad site seçiminde dikkat etmek gerekli 3-5 ay sonra kapanabilecek bir site olmasın.. tecrübeyle sabittir geçmişte kullandığım bir site kapanmış ve tüm resimler gitmişti

peki bu olayı kaynaklar bolumune ekleye bilirmiyiz misal kaynalara eklediğimiz dosyanın resimlerini bu site üzerinden yayınlasak ?
Bu mümkün ama bu ara o kadar çok talep ve istek var ki yetişmek konusunda biraz sıkıntılar mevcut. Herşey sırası ile yapılacaktır.

Güzel fikir eklenti olarak sunulursa daha güzel olur fakat resimuplad site seçiminde dikkat etmek gerekli 3-5 ay sonra kapanabilecek bir site olmasın.. tecrübeyle sabittir geçmişte kullandığım bir site kapanmış ve tüm resimler gitmişti
Güvenilir resim upload sitesi şansa kalmış bir şey. Ne yazık ki bildiğim güzel upload siteleri TR de yasaklı. Şimdilik bu eklentiyi imgyukle.com üzerinden geliştirmeyi planlıyorum. Daha sonra alternatifler değerlendirilebilir.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri