Günlük hit oranınız ve sunucu özelliğiniz nedir?

Günlük hit oranınız ve sunucu özelliğiniz nedir?
5
2K

PATRON

Licenced
Arkadaşlar selamlar,
Xenforo alt yapıya sahip forum sitem günlük 1,2K - 1,5K arasında tekil ziyaretçim mevcut.
Bunun için 4 core CPU + 4 GB Ram özelliğini sunan VDS kullanmaktayım. ( Yıllık 600 TL ödüyorum buna +4 ek IP adresim de var)
Kaynak değerlerine baktığımda ise CPU kullanım oranım %0,05 geçmiyor yani fazlasıyla yetiyor.
Hem kaynak kullanımım az olduğundan hem de cpanel lisans derdi yüzünden linux resellere geçsem mi diye düşünüyorum. (2 tane daha kurumsal web sitem var ama 150-200 arasında hit sayısı)
Sorum şu olacak;
Günlük hit sayınız ve kullandığınız host mu, reseller mi, sanal sunucu mu öğrenmek istiyorum. Eğer sakıncası yoksa firma ismi de verebilirsiniz.

Bunun için 4 core CPU + 4 GB Ram özelliğini sunan VDS kullanmaktayım. ( Yıllık 600 TL ödüyorum buna +4 ek IP adresim de var)

Öncelikle tekrar merhabalar,
VDS paketinizin fiyatı bence oldukça iyi 4 ek IP adreside bu fiyatın içindeyse başka bir seçim aramayın derim.

Bizde sizin gibi VDS kullanıyoruz, ama makine özellikleri biraz daha farklı, https://www.hetzner.com/ üzerinden paketleri inceleyebilirsiniz.
Saygılar.

2cpu 2gb ram size rahat rahat yeterli
buarada cpu hizinin ne olduğunu bilmek gerekir.

Öncelikle tekrar merhabalar,
VDS paketinizin fiyatı bence oldukça iyi 4 ek IP adreside bu fiyatın içindeyse başka bir seçim aramayın derim.

Bizde sizin gibi VDS kullanıyoruz, ama makine özellikleri biraz daha farklı, https://www.hetzner.com/ üzerinden paketleri inceleyebilirsiniz.
Saygılar.

Üstad mysql hangi sürümünü kullanıyorsunuz? Ben 5.7.34 sürümündeyim 8.x güncelleyeceğiz de uyumsuzluk var mı öğrenmek istedim.
(Her ne kadar xenforo uyumlu güncellemeyi yayınlasa bile)

PATRON merhaba,

Eğer PHP 8.0 sürümüne güncelleme yapmayı planlıyorsanız bunu bir kez daha düşünmenizi öneririm. Kullanmış olduğunuz eklentilerin ve tasarımın PHP'nin yeni sürümü ile uyumlu olduğundan emin olun. Aksi taktirde işlevsel özelliklerin sorun çıkarabileceğinizi göz önüne almanız gerekir.

PATRON merhaba,

Eğer PHP 8.0 sürümüne güncelleme yapmayı planlıyorsanız bunu bir kez daha düşünmenizi öneririm. Kullanmış olduğunuz eklentilerin ve tasarımın PHP'nin yeni sürümü ile uyumlu olduğundan emin olun. Aksi taktirde işlevsel özelliklerin sorun çıkarabileceğinizi göz önüne almanız gerekir.
Mysql sürümünden bahsetmiştim hocam :)

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri