Yardım Garip bir font hatası alıyorum.

Yardım Garip bir font hatası alıyorum.

MehmetOZCAN

Member
Buradaki forumda ve buradaki forumda da Exo fontu kullanıyorum. ama 2 font birbirinden farklı görünüyor. bu sorunu nasıl giderebilirim ? ben ilk forumdaki gibi görünmesini istiyorum.

Bu durum kullanmış olduğunuz tasarım ile ilgilidir. Çoğu tema geliştiricisi farklı yollar ile google fontlarını tasarımlarına dahil ederler. Gördüğüm kadarı ile elle extra.less şablonuna Exo fontunu çekmek istemişsiniz ama bu google fontlarını çekecek bir özelliğiniz yoksa yansıtmayacaktır.

Bu durum kullanmış olduğunuz tasarım ile ilgilidir. Çoğu tema geliştiricisi farklı yollar ile google fontlarını tasarımlarına dahil ederler. Gördüğüm kadarı ile elle extra.less şablonuna Exo fontunu çekmek istemişsiniz ama bu google fontlarını çekecek bir özelliğiniz yoksa yansıtmayacaktır.

3 günün sonunda beni tam olarak anlayan ve sorunun tam ortasına parmak basan bırısı cıktı sonunda tam olarak dediğiniz gibi bunun baska mantıklı bir acıklaması yok cunkı, kodla cekme ıslemını iptal ettim exo fontu yınede aktif ama ornek sıtedekı gıbı bır exo gorunmuyor.

sorunu kısmen su sekılde asıyorum

Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

bu kodu extra.less e eklersem sorun ortadan kalkıyor. ama tumm forumun dna sı ıle oynamıs oluyorum ve bu her yere yansıyor.

bu sorunu nasıl asabılırım hocam ?

Diğer koda ihtiyacınız yok aslında yapmanız gereken çok basit bir işlem. Kullanmış olduğunuz temanın PAGE_CONTAINER şablonunu açın ve aşağıdaki kodu bulun
Kod:
Altına ekle
Kod:
Sonra stil özelliklerinden
AdminCP > Appearance > Styles > Default style - Style properties > Typography alanına gidin ve
User Interface Font alanında yer alan
Kod:
Bu kodu aşağıdaki ile değiştirin.
Kod:
Diğer Body Text Font alanı içinde aynı işlemi gerçekleştirin.

Artık google Exo fontu tüm sitenize uygulanacaktır.

Tabii bu işlemleri yapmadan önce yaptığınız düzenlemeleri geri almalısınız

[QUOTE = "XenTR, yayın: 5858, üye: 1"]
Diğer koda ihtiyacınız yok aslında yapmanız gereken çok basit bir işlem. Kullanmış olduğunuz temanın PAGE_CONTAINER şablonunu açın ve aşağıdaki kodu bulun
Kod:

[QUOTE = "XenTR, yayın: 5858, üye: 1"]

AdminCP> Görünüm> Stiller> Varsayılan stil - Stil özellikleri> Tipografi yapmaya gidin ve
User Interface Font alanında yer alan
Kod:

Anlatımlar için bilerek dili ingilizce olarak veriyorum çünkü bir çok TR dil dosyası var ve her bir alan benim ifade ettiğim gibi olmayacağı için ingilizce olarak açıklıyorum. Dil seçeneğinizi ingilizceye alın ve yukarıda yolunu vermiş olduğum stil özelliklerinden ilgili grupta gerekli değişiklikleri yapınız.

verılen talımatları eksıksız yapınca genel font duzenı sıkıntısı duzeldı exo aktıf bı sorun yok ama anlamadıgım olay su mesela buradakı forumda bnm temamı kullanıyor ama ondakı exo fontu daha farklı gorunuyor bendekı harf araları acık sankı yanı ıkı font aynı değil gibi duruyor anlamadım gıttı.

XenTR

O belirtmiş olduğunuz diğer forumunun Exo font özelliği çalışmıyor ayrıca bir çok js hataları söz konusu. Doğru görünüm sizin sitenize göstermiş olduğumuz şekilde uygulamanızdır. Yani sizdeki doğru olandır.;)

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri