Eklenti İsteği Foruma ilave bir özellik

Eklenti İsteği Foruma ilave bir özellik
6
3K

SelamT

Licenced
SMS Confirmed
Merhaba,

Bana göre forumlarda etkileşimi arttırmak için şu tür bir eklentiye ihtiyaç olabilir:
  • Cevabı belli sorular sorulacak bir forum oluşturulsun.
  • Bu alana konu açan kişi, sorunun cevabını da, o konuya cevap yazılmadan görünemeyecek şekilde gizlenecek bir yere eklesin
  • Üyeler (kim olursa olsun yönetici vs de) asla konuya cevap veremeden soruyu ekleyenin eklediği cevabı göremesin.
  • Üye cevabını yazdıktan sonra yanlış cevap vermişse egosuna kapılıp cevabını silmek ya da değiştirmek isteyecektir, buna izin verilmesin.
  • Kullanıcı konuya cevap yazmadan kendinden önce yazılmış diğer cevapları asla göremesin.
  • Konuya yazılacak cevap abuk sabuk ve sadece verilmiş cevapları görmek amacında olabilme ihtimaline karşın onaya tabi olsun.
  • Bu konuya cevap yazıp, cevabı onaylananlar PUAN kazansın.
Ne dersiniz, bu tür bir eklenti yazılabilir mi?
Açıkçası benim sitemde bu tür bir eklenti çok ilgi görecektir.

Bilgi Kaynak Erişimi
Fikir tamamen tarafıma aittir ve özel yazılım bir sitemde kullanılmaktadır.
1.Select_nodes _user_has_perm.
2.Hide_content_with_reply
3.Return_1 user_has_perm.
4.User_can_not_edit_post
5.hide_other_reply_per_each
6.Moderate_post_by_admin
7.Get_trophy_approved_post

Bu eklenti yukarıda yer alan tüm döngüleri gerektirir ama yapılamaz diye bir şey yoktur!
Saygılar.

XDinc hocam, siz olayı aşmışsınız resmen.
Bu detayda bir geri dönüş bunu gösteriyor.
Belki direk bir forum özelliği olarak değilde, sizin sitenizdeki "Kaynaklar" "Ürünler" tarzı ekstra bir eklenti olarak tasarlanamaz mı?
Benim ileteceğim listede bu talep var da :)

Saygı benden...

XDinc hocam bu eklenti talebinin canlanması için bir cevap yazayım bakalım :)

Merhaba düşüncenize saygı duyuyorum ama kendi fikrimi belirtmek istiyorum forum etkinliğini arttırmak için bu tür uygulamaların hiçbir avantajı olmaz hatta dezavantajı olur. Siz üye fazla zaman harcasın, doğruyu bilen 3-5 kişi mutlu olsun diye bu veya buna benzer türde bilgi için gelen kullanıcının önüne engeller çıkarırsanız kullanıcı hiçbir zaman forumu sevmeyecek ve isteyerek vakit geçirmeyecektir. Bilgiyi alıp çıkacaktır.

Benim düşünceme göre kullanıcı aktivitesini arttırmak istiyorsak kullanıcının önüne engel değil kolaylık sunmalıyız. Kullanıcı doğrudan bilgiye ulaşabilmelidir. (Guest Haric) guest için bazı uygulamalar tercihe göre yapılabilir.

Bir başka yapılması gereken forumda sohbete yoğunluk ve bazı etknlikler yapılmalı. Örneğin biz forum alanımız gereği bazı hediyeler veririz zaman zaman.

Bir diğerleri önemli olan hatta ilk yapılması gerekli olduğunu düşündüğüm tasarım ve kullanım kılaylığıdır. Mobil tasarım burada çok önemli ve kullanıcının forumda ihtiyaç duyabileceği koşullar yerine getirilmeli. Modern ve okunabilirliği iyi olan tasarımlar seçilmeli.

Bunlar benim düşünce ve görüşlerim herkesin görüşüne saygı duyuyorum. Bütün bunların dışında forumda bilgiyi güncel tutmak herkesin ortak fikridir diye düşünüyorum

Merhaba düşüncenize saygı duyuyorum ama kendi fikrimi belirtmek istiyorum forum etkinliğini arttırmak için bu tür uygulamaların hiçbir avantajı olmaz hatta dezavantajı olur.

Konuya müdahil olup görüşlerinizi belirttiğiniz için öncelikle teşekkür ederim.
Ama bunu asla bilemezsiniz murat bey. O yüzden böyle iddialı cümleler kullanmak bence doğru değil ve hep kaçınmışımdır.
Neden derseniz?
Başka bir yazılımımda bu özellik var ve katılım epey fazla oluyor sorduğum sorulara.
Yani konuda tecrübeliyim ve kullanıcı profilimi iyi biliyorum.
;)

Siz üye fazla zaman harcasın, doğruyu bilen 3-5 kişi mutlu olsun diye bu veya buna benzer türde bilgi için gelen kullanıcının önüne engeller çıkarırsanız kullanıcı hiçbir zaman forumu sevmeyecek ve isteyerek vakit geçirmeyecektir. Bilgiyi alıp çıkacaktır.

Ben zaten forumun tümünü böyle yapmayı düşünmüyorum. Sadece bir forumda Quiz benzeri küçük bir pratik alanı olacak.

Benim düşünceme göre kullanıcı aktivitesini arttırmak istiyorsak kullanıcının önüne engel değil kolaylık sunmalıyız. Kullanıcı doğrudan bilgiye ulaşabilmelidir. (Guest Haric) guest için bazı uygulamalar tercihe göre yapılabilir.

Bir başka yapılması gereken forumda sohbete yoğunluk ve bazı etknlikler yapılmalı. Örneğin biz forum alanımız gereği bazı hediyeler veririz zaman zaman.

Bir diğerleri önemli olan hatta ilk yapılması gerekli olduğunu düşündüğüm tasarım ve kullanım kılaylığıdır. Mobil tasarım burada çok önemli ve kullanıcının forumda ihtiyaç duyabileceği koşullar yerine getirilmeli. Modern ve okunabilirliği iyi olan tasarımlar seçilmeli.

Bunlar benim düşünce ve görüşlerim herkesin görüşüne saygı duyuyorum. Bütün bunların dışında forumda bilgiyi güncel tutmak herkesin ortak fikridir diye düşünüyorum

Forumda zaman geçirip hediye kazanarak dosya indiriliyorlar. Bu dediğiniz kesinlikle olmazsa olmaz..

Hepimize bol kullanıcı forumlar nasip olsun inşallah :)

Selamlar

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri