Soru Enhanced Search Index Hatası
2
2K

SelamT

Licenced
SMS Confirmed
Merhaba,

Hem destek hem de yol gösterici olması açısından bir sorunum hakkında yardımınızı rica edeceğim.
XenForo 'nun Enhanced Search eklentisini kullanıyorum ama zamanlanmış görevlerde arama indexi oluşturulurken aşağıdaki hatadan dolayı sorun yaşıyorum ve yeni konular, mesajlar index'e eklenmiyor.
Çözümü konusunda ne yapmak lazım?
Desteğinizi rica ederim:

Hata mesajı:
Elasticsearch indexing error: Elasticsearch bulk action error (first error: [ams_article-1] index [db_name] blocked by: [TOO_MANY_REQUESTS/12/disk usage exceeded flood-stage watermark, index has read-only-allow-delete block];)

Çözüm
Elasticsearch.yml için belirlenmiş olan sürücü dizinini kontrol etmek gerekecek eğer doğruysa aşağıdaki adımlara geçeceğiz.

1. Adım: Disk alanını boşaltın

Diskin %5'inden fazlasının boş kalması için yeterli disk alanını boşaltmak bu sorunu çözecektir. Sizinde sorununuz %99 yeterli disk kapasitenizin olmaması.
Yeterli disk boşaldığında Elasticsearch kendini salt okunur modundan otomatik olarak çıkarmaz, ancak dizinlerin kilidini açmak için şöyle bir şey yapmanız gerekir:

SQL:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

2. Adım: Flagran ayarını değiştitirin

"cluster.routing.allocation.disk.watermark.flood_stage" ayarını...
Elasticsearch.yml için belirlenmiş olan sürücü dizinini kontrol etmek gerekecek eğer doğruysa aşağıdaki adımlara geçeceğiz.

1. Adım: Disk alanını boşaltın

Diskin %5'inden fazlasının boş kalması için yeterli disk alanını boşaltmak bu sorunu çözecektir. Sizinde sorununuz %99 yeterli disk kapasitenizin olmaması.
Yeterli disk boşaldığında Elasticsearch kendini salt okunur modundan otomatik olarak çıkarmaz, ancak dizinlerin kilidini açmak için şöyle bir şey yapmanız gerekir:

SQL:

2. Adım: Flagran ayarını değiştitirin

"cluster.routing.allocation.disk.watermark.flood_stage" ayarını başka bir şeyle değiştirin. Daha düşük bir yüzdeye veya mutlak bir değere ayarlanabilir.
Dokümanlardan ayarın nasıl değiştirileceğine dair bir örnek: Disk-allocator

SQL:

Yine, bunu yaptıktan sonra, dizinlerin kilidini açmak için yukarıdaki curl komutunu kullanmanız gerekecek, ancak bundan sonra tekrar salt okunur moda geçmemelidirler.

Çözüm
Quick Jump
2,630Konular
12,464Mesajlar
1,432Kullanıcılar
waz000000Son Üye
Geri