Çözüldü Eklenti Yükleme Hatası

Çözüldü Eklenti Yükleme Hatası
4
3K

Bebak

Member
Editor & BB Code Manager 1.2.0 Beta 4

eklentisini yüklediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum. Sorun ne olabilir?

Ekli dosyalar

• capture-20190319-040720.png
    capture-20190319-040720.png
    79.3 KB · Görüntüleme: 7
Bu sorun veritabanı üzerinde daha önceden aynı tablonun bulunduğunu size iletmeye çalışıyor, sanırım ilgili eklenti için bir çok kez kurup kaldırma işlemi yaptınız yada denediniz.

Çözüm olarak eklentiye ait tüm bilgileri veritabanınızdan temizleyerek tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Yukarıda yazdığımız işlemi uyguladıysanız ama çözüm olmadıysa setup.php üzerinde bir değişiklik yaparak bunu çözeriz (overwrite) fakat bunun için üreticisinden izin almamız gerekir.

Saygılar.

Çözüm olarak eklentiye ait tüm bilgileri veritabanınızdan temizleyerek tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Buradaki tüm klasörleri FTP'den silip eklentiyi tekrar yükledim fakat Eylem beklemede uyarısıyla karşılaşıyorum. Sanırım benim bilmediğim dosya kırıntıları var. Bunun için de anladığım kadarıyla eklentinin önceki versiyon dosyalarını bulmam gerekiyor.

Geliştiriciden izin almak çözüm olur mu bilmiyorum ama bildiğim şey genelde ulaşamıyorum. Yine de resmî sitede eklentiye yorum yaparak yardım isteyeceğim.

Selamlar,
Ftp üzerinden silmeniz ne yazıki size yardımcı olmayacak veritabanınızda eklentiyi kaldırmış olmanıza rağmen kalmış olan tablolar var bu tablolarda bulunan değerler ne yazık ki size bu sorunu yaşatıyor.
Bu yüzden eklentinin kalıntılarını phpAdmin üzerinden ilgili veritabanınızı seçerek temizlemek şart. (Aşağıda yer alan açıklamayı uygulamadan ilk olarak yedek alın)

Şöyle düşünün her veritabanında eklentilerin bulunduğu bir tablo ve bu tablolara bağlı satırlar vardır tıpkı bizim sistemde gördüğümüz gibi.

Birici adımda xf_kl_em_ ile başlayan tüm tabloları sistemden silin. Bu işlemin ardırdan yine ilgili veritabanı üzerinde xf_addon tablosunu açın ve içinde eklentinizin başlığının yer aldığı alanı silin.

Bu işlemleri yaparken dikkatli farklı tabloları silmeniz durumunda verileriniz ve sistemin zarar görebileceğini unutmayınız.

Uygulama sürecinden endişe etmeniz durumunda destek bölümü üzerinden bir ticket açarak bilgilerinizi iletebilir ve bizden yardım alabilirsiniz.
Lütfen kapanan destek talepleri sonrasında bilgilerinizi güncellemeyide unutmayınız.
Saygılar.

Quick Jump
2,626Konular
12,459Mesajlar
1,432Kullanıcılar
waz000000Son Üye
Geri