Düşüncelerinizi alabilir miyim

Düşüncelerinizi alabilir miyim
13
2K

Sizce Hangi Domain'e XENFORO'yu Kurmalıyım

• A ) MobilyaTakimlari.Com

Oy: 1 11.1%
  • B ) TurkiyeTur.Com

Oy: 3 33.3%
  • C ) Suboregi.Com

Oy: 0 0.0%
  • D ) Kimy.Net

• E ) TGRT.ORG

• F ) Forum.Ersan.Net

Oy: 3 33.3%
  • G ) KibrisTurk.Net

• H ) Gicik.Org

• I ) Hiçbiri

• J ) MUHABBETFM.COM

• Kullanılan toplam oy
    9

ERSAN.NET

Licenced
SMS Confirmed
Arkadaşlar şimdi lisans ım var ama hala forumu nereye kuracağıma karar vermedim.
Düşüncelerinizi paylaşmanızı rica edeceğim.

Sektörel jenerik domainlerim var bu domainler içerisinde öncelikli olarak siz olsanız hangisini açarsınız?

En Çok Tepki Alan 5 Mesaj

Arkadaşlar şimdi lisans ım var ama hala forumu nereye kuracağıma karar vermedim.

Sektörel jenerik domainlerim var bu domainler içerisinde öncelikli olarak siz olsanız hangisini açarsınız?

Domainler güzel ama güzel olmaktan ziyade hangisi için hedefleriniz var? Bu önemli olan nokta!
Neden?

• Hedefler yoksa yenilikçi olunmaz,
  • Rakip yoksa yaratıcılık ve azim olmaz rakipleri analiz ettiniz mi? Hangisinde daha fazla!
  • Deneyim ve tecrübenizin hangi konuda diğerlerine göre daha üstün görüyorsunuz?
  • Ekip olarak bir takım oluşturmak gerekseydi ekibinizi hangi domain için daha verimli olacak şekilde kurarsınız?
  • Bölgesel bir domain mi olacak yoksa içerik olarak ülke bazında da hizmet verecek misiniz?
  • Seo analizi yaptığınızda hangi domaini seçerseniz sizin için ayrıcalıklı görünüyor.
  • Hedeflediğiniz domaine ilişkin belirlemiş olduğunuz bir tasarım var mı?
  • Hangi eklentileri kullanmak zorunda kalabilirsiniz yada ihtiyacınız var bunlar ücretli mi?
  • Özgün içerik eklemeniz durumunda seo, tanıtım yazısı veya baclink ile de desteklenmesi gerektiğinde çevrenizde hangisi için daha kolay çözüm bulabilirsiniz.
  • Destek verecek ekibiniz yok şansa kuyuya bir taş atacaksanız kayıp zaman sizi ne kadar etkiler?
  • Kaybedeceğiniz bir savaşa gireceğinizi biliyor olsaydınız yılmayı tercih edeceğiniz domain hangisi olur du?
Ben burda yüzlerce soru yazarım ama benim için önemli olan noktarı yukarıda belirttim.

Domainler güzel ama güzel olmaktan ziyade hangisi için hedefleriniz var? Bu önemli olan nokta!
Neden?

• Hedefler yoksa yenilikçi olunmaz,
  • Rakip yoksa yaratıcılık ve azim olmaz rakipleri analiz ettiniz mi? Hangisinde daha fazla!
  • Deneyim ve tecrübenizin hangi konuda diğerlerine göre daha üstün görüyorsunuz?
  • Ekip olarak bir takım oluşturmak gerekseydi ekibinizi hangi domain için daha verimli olacak şekilde kurarsınız?
  • Bölgesel bir domain mi olacak yoksa içerik olarak ülke bazında da hizmet verecek misiniz?
  • Seo analizi yaptığınızda hangi domaini seçerseniz sizin için ayrıcalıklı görünüyor.
  • Hedeflediğiniz domaine ilişkin belirlemiş olduğunuz bir tasarım var mı?
  • Hangi eklentileri kullanmak zorunda kalabilirsiniz yada ihtiyacınız var bunlar ücretli mi?
  • Özgün içerik eklemeniz durumunda seo, tanıtım yazısı veya baclink ile de desteklenmesi gerektiğinde çevrenizde hangisi için daha kolay çözüm bulabilirsiniz.
  • Destek verecek ekibiniz yok şansa kuyuya bir taş atacaksanız kayıp zaman sizi ne kadar etkiler?
  • Kaybedeceğiniz bir savaşa gireceğinizi biliyor olsaydınız yılmayı tercih edeceğiniz domain hangisi olur du?
Ben burda yüzlerce soru yazarım ama benim için önemli olan noktarı yukarıda belirttim.

Ben olsam kullanmakta olduğum sitenin subfolder veya subdomain ine kurardım yani ankette Forum.Ersan.Net işaretledim :)

G- Hiçbiri

Hocam bu domainlerden hangisiyle ilgili "Keywords Tools" aracını kullandınız. Resmen sıfırdan bir marka oluşturmak için çalışmaya başlayacak gibisiniz. Bilinen en azından google üzerinden kullanıcı çekebilecek bir domain kullanmakta fayda var. Ayrıca yukarıda ki domainlerden sadece bir tanesi sektörel (mobilya) onuda insanlar forumlarda konuşmazlar diye düşünüyorum...

Benim küçük hedeflerimde Google'un kapanması var. Ondan dolayı hedeflerimiz Allaha şükür daima biryerlere getiriyor. Ben burada anket sonuçlarının cevabını çok merak ediyorum. Yani bana yapacağınız en büyük iyilik şudur siz olsaydınız hangisini açardınız. Ben hepsiyle alakalı araştırma yaptım. Aklımda açacağım site belli ama yinede forum kültürünü bilen insanların düşüncelerine önem gösteririm.
XDinc

G- Hiçbiri

Hocam bu domainlerden hangisiyle ilgili "Keywords Tools" aracını kullandınız. Resmen sıfırdan bir marka oluşturmak için çalışmaya başlayacak gibisiniz. Bilinen en azından google üzerinden kullanıcı çekebilecek bir domain kullanmakta fayda var. Ayrıca yukarıda ki domainlerden sadece bir tanesi sektörel (mobilya) onuda insanlar forumlarda konuşmazlar diye düşünüyorum...

Keywords tools aracını kullanmıyorum. Ona ihtiyacım olduğunda kullanabilirim. Cevabınız beni çok memnun etti. Yinede cevap verdiğiniz için teşekkürler :)
G Hiçbiri seçeneğini koymamıştık ama sizin için aktif ettim.

NOT: Mobilya Takımları keyword analizinden bakabilirsiniz.
Türkiye Tur a da bakabilirsiniz.
Bunlar araması olan kelimeler. Ancak belirtmem gerekir ki ben 1 kelime için site açmam. Açarsam arama sorgularında arama yaptığınızda Allah izin verirse tüm açılan konularda ilk sayfada gelir :) kısacası adil bir seçeneğimiz olmadığı için satılan tüm backlinkleri almak zorundayım :) rakibimiz henüz yok ancak olursa aldığı heryerden inş. linkleri alırım. :)

Son düzenleme:
Burada açmak istediğiniz foruma ait içeriğiniz ne olacak önce onu kestirmek gerekiyor. Hangi kitleye ne şekilde hizmet edeceğinizi belirlemek gerekir.

Ben olsam kullanmakta olduğum sitenin subfolder veya subdomain ine kurardım yani ankette Forum.Ersan.Net işaretledim :)
teşekkür ediyorum :) Hasip arkadaşımızın belirttiği konu çok derinden etkiledi. Çok güzel bir konuya el attı. Benim için mükemmel bir cevaptı. Yani ışık geldi sıra anket sonuçlarında :)

Keywords tools aracını kullanmıyorum. Ona ihtiyacım olduğunda kullanabilirim. Cevabınız beni çok memnun etti. Yinede cevap verdiğiniz için teşekkürler :)
G Hiçbiri seçeneğini koymamıştık ama sizin için aktif ettim.

NOT: Mobilya Takımları keyword analizinden bakabilirsiniz.
Türkiye Tur a da bakabilirsiniz.
Bunlar araması olan kelimeler. Ancak belirtmem gerekir ki ben 1 kelime için site açmam. Açarsam arama sorgularında arama yaptığınızda Allah izin verirse tüm açılan konularda ilk sayfada gelir :)

Ersan hocam yurtdışında yaşayan kişiler, "Turkey tour" şeklinde arama yaparlar diye düşünüyorum. Onun dışında Turkiye Tur domain adresinize tatil beldeleri, şehirleri veya turları konusunda forum kurduğunuzu varsaysak, kişisel blogların veya instagramların önüne geçebileceğinize inanmıyorum. Tecrübeniz tabiki vardır saygı duyuyorum ancak proje ortaya çıkarmak konusunda beyin fırtınası çok önemlidir. Ben mesala yetişemediğim için "kablosuz internet, kablosuz net" konusunda destek veren forum sitemi kapattım. Mesala o sektörde piyasada boşluk var. Oraya yönlenebilirsiniz.

Burada açmak istediğiniz foruma ait içeriğiniz ne olacak önce onu kestirmek gerekiyor. Hangi kitleye ne şekilde hizmet edeceğinizi belirlemek gerekir.
çok teşekkürler anket'e oyunuzu verirseniz sevinirim bu arada acil destek bölümünden yazdım bir bakabilir misiniz :) saat geçmeden halledim

Ersan hocam yurtdışında yaşayan kişiler, "Turkey tour" şeklinde arama yaparlar diye düşünüyorum. Onun dışında Turkiye Tur domain adresinize tatil beldeleri, şehirleri veya turları konusunda forum kurduğunuzu varsaysak, kişisel blogların veya instagramların önüne geçebileceğinize inanmıyorum. Tecrübeniz tabiki vardır saygı duyuyorum ancak proje ortaya çıkarmak konusunda beyin fırtınası çok önemlidir. Ben mesala yetişemediğim için "kablosuz internet, kablosuz net" konusunda destek veren forum sitemi kapattım. Mesala o sektörde piyasada boşluk var. Oraya yönlenebilirsiniz.
Seçeneklerde 2 tane domain yok mutlaka bir tanesine kurulur :) anket'e oyunu verirsen sevinirim. hiçbirini işaretleme he :D

XENTR.NET KAYITLI Kullanıcılar: 262 verilen oy sayısı şuanda geçersiz oydan dolayı sandık başkanlarına dava açılacak :D ondan dolayı oylarınızı geçmeyin. Bugün oy veremeyenin yarın forumu kapanır :D

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri