Çin lokasyonlu botlar

Çin lokasyonlu botlar
7
2K

NoFeaR

Banned
Merhaba arkadaşlar,

Bir haftadır forum içerisine düzenli bir şekilde Çin lokasyonlu çok sayıda bot giriyor, sizlerde durum nedir?

Belli zamanlar da bu gibi durumlar olabilmekte. Ama bazı önlemleri alabilirsiniz.
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!
kullanmıyorsanız kullanmanızı tavsiye ederim. Bunun yanında soru cevap sistemini veya diğer spam ürünlerini kullanabilirsiniz. Belli ölçeklerde tedbir alırsanız bu sorunların bir nebze önüne geçebilirsiniz.

Kendı forumumdakı onlemler

StopForumSpam, DNSBL, Akismet, Signup abuse detection and blocking eklentısı.

%95 spamcıyı yakalanıyor.

XenTR Sota Tam olarak kullanmam gereken veya sizlerin kullandığı eklentilerin tam ismi mümkünse linkini paylaşır mısınız?

XenTR Akismet kurulumunu yaptım şu ana kadar bir faydası olmadı.

NoFeaR soru cevap yöntemi ile de bir nebze kesebilirsin. Sota nın da önerdiklerini de yapabilirsin. Ayrıca çoklu hesap kontrolü eklentisini de değerlendirebilirsin.

NoFeaR soru cevap yöntemi ile de bir nebze kesebilirsin. Sota nın da önerdiklerini de yapabilirsin. Ayrıca çoklu hesap kontrolü eklentisini de değerlendirebilirsin.

Foruma üye olamıyorlar, üye ol kısmı soru cevap şeklinde benim sıkıntım forumun içerisine girip kalabalık yapmaları :)
Bir haftadır çevrimiçi kullanıcı kısmına bakıp doğru veri alamıyorum.

Foruma üye olamıyorlar, üye ol kısmı soru cevap şeklinde benim sıkıntım forumun içerisine girip kalabalık yapmaları :)

Son zamanlar da uyguladığınız bir sıradışı bir seo çalışması var mı? Site trafiğinizi artırmak amaçlı üye olduğunuz bir domain var mı? (Bu XF SEO-2 eklentisinden yada Alexa araçlarından kaynaklanan bir durum değil.)

Merhaba arkadaşlar,

Bir haftadır forum içerisine düzenli bir şekilde Çin lokasyonlu çok sayıda bot giriyor, sizlerde durum nedir?

Detaylı yorum yapacak olursak,
Ne yazık ki bunlar bot değil, rss ziyaretçisi olabilir RSS leri bir kapatıp deneyin.

Örneğin , 700 ziyaretçinin 46 sı sadece Robot bununda %40 Baiudu.
Bu durumda bunun robot ziyareti olduğunu söylemek yanlış peki bu nedir diyecekseniz ortaya çıkacak iki durum var, ve bunları yazmak zorundayız.

• RSS ile konularınızı (siteniz kopyalanıyor) çekiyorlar. (RSS leri kapatıp durumu teyit edin)
  • Sizi seven birinin siteniz adına Anti-Seo Uygulamalarını devreye sokması. (Kalitesiz, alakadar olmayan, spam ve kötü amaçlı sitelerden kısa sürede yüzlerce, hatta binlerce backlink alarak anti-SEO saldırısına maruz kalabilirsiniz)
2. seçenekte ziyaretçi sayınızın değişimi aniden artış gösterir, backlink değişimi pozitif olarak artar bu yüzden backlinklerinizin organik olup olmadığını kontrol edin.

Google anti-SEO saldırılarını tespit etmeye yönelik tedbirler geliştirmiş olsa da, etik dışı amaçlara sahip kişiler tarafından her geçen gün daha farklı yöntemler deneniyor yada bunlara maruz kalma durumu artıyor.

Can sıkıcı bir durum olduğu gerçek ama bunları yapabilecek onlarca kişiye ulaşmak çok kolay hale geldi.

Cloudflare kullanıyorsanız, Çinden giriş yapan kullanıcılara Captcha kontrolü ekleyebilirsiniz. Aynı dertten bende muzdariptim, bu şekilde çözdüm

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri