Sorun Cevaplayalım

XenForo hakkında merak ettiğiniz tüm soru(n)lara 7/24 destek.

Çözümlenmiş Sorunlar

Yaşanan sorunların kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek talepleri ve özel hizmetler için yanınızdayız.

CDN Eklentisi Talebi

Hasip

XenTR Müşterisi
Müşteri
XenTR Üyesi
Lisanslı Üye
Premium
Üye ID
11

İtibar Puanı:

Malumunuz xenforo için cdn ayarlarını config dosyasından tanımlayarak yapıyoruz ancak bu tarz yapılan ayarlarda css dosyaları sunucudan çağrılmaya devam ediyor. Ben kendi sitemde css dosyalarını cdn üzerinden çağırmak için template üzerinde değişiklik yaparak çözüyorum. Bu konuda eklenti ile pratiklik üretilebilir mi ? Bu konuda siz üstatların fikirleri nedir ? Teşekkürler.

Ovunc Dinc

XenTR Ekibi
Yönetici
Admin
XenTR Mod
Müşteri
XenTR Üyesi
Lisanslı Üye
Premium
Web Sitesi
xentr.net
Üye ID
3

İtibar Puanı:

Malumunuz xenforo için cdn ayarlarını config dosyasından tanımlayarak yapıyoruz ancak bu tarz yapılan ayarlarda css dosyaları sunucudan çağrılmaya devam ediyor. Ben kendi sitemde css dosyalarını cdn üzerinden çağırmak için template üzerinde değişiklik yaparak çözüyorum. Bu konuda eklenti ile pratiklik üretilebilir mi ? Bu konuda siz üstatların fikirleri nedir ? Teşekkürler.
@Hasip merhabalar, yapabiliriz bu konuda sıkıntı yok ama bu temaya özgü bir çalışma olur.
Nedenine gelince her üreticinin css yapısı (include ettiği js ve css) farklılık gösterecektir.

Bizim ürünler için istersen bu mümkün.

Hasip

XenTR Müşterisi
Müşteri
XenTR Üyesi
Lisanslı Üye
Premium
Üye ID
11

İtibar Puanı:

Hocam aslında üreticiler tarafından hazırlanan js ve css dosyalarında pek bir problem yok. Asıl sorun xenforo tarafından hazırlanıp css.php ile sunulan dosyada. Bu dosyanın boyutu ve ilk gösterim hızı. Bu ne kadar hızlı olursa sitede o kadar hızlı oluyor. Bu dosya için global bir çalışma yapılabilir diye düşünüyorum.