Yardım Bu reklam sorunu nasıl çözebilirim

Yardım Bu reklam sorunu nasıl çözebilirim
7
2K

hiddenking

Licenced
SMS Confirmed
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

arkadaşlar oto adsense reklamları bazen böyle saçma yerlerde çıkıyor bunu düzeltmenin bir yolu var mı?

hocam şu eklentiyi bir incele, otomatik reklamları belirli konumlarda engelleyebiliyor.

hocam şu eklentiyi bir incele, otomatik reklamları belirli konumlarda engelleyebiliyor.

Baktım hocam bu direk sayfa olarak engelliyor. Anasayfada çıkmasın gibi.

Bu konuda en iyi çözüm sanırım oto reklamlarından ziyade kendi konumlandırmalarınızı kullanmak olacaktır. Bildiğim kadarı ile oto reklamları şu aşamada kapatamazsınız.

arkadaşlar oto adsense reklamları bazen böyle saçma yerlerde çıkıyor bunu düzeltmenin bir yolu var mı?
Bunun en mantıklı çözümü, Google Adsence üzerinden header da görüntülenecek reklam kodunun yükseklik ve genişlik ayarlarını belirleyerek header a o ads kodunu, diğer alanlarada özel ölçülerle reklam kodlarını belirleyip eklemelisiniz. Çok uzun sürmemek kaydıyla biraz uğraştırır ama doğru alanda doğru boyutta renklamları görüntülemiş olursunuz.

Google güzel yapmış ama saçma yapmış şu işi buna bir çözüm üretmesi lazım.

Bu yorumu otomatik olarak gözükmesin gibi mi algılayalım? Yoksa farklı mı?
Belirlediğiniz sayfalarda engelleyebiliyorsunuz şuan,

itenizdeki belirli sayfalarda Otomatik reklam sunumunu durdurmak için sayfa hariç tutmalardan yararlanabilirsiniz. Örneğin ana sayfanızda reklam göstermemek isteyebilirsiniz. Hariç tutulan bir sayfa eklediğinizde sitenizin Otomatik reklam ayarları geçersiz kılınır.

Desteklenmeyen URL'ler
Hariç tutulan sayfa eklerken geçerli bir URL girdiğinizden emin olun. Otomatik reklamlar, parça (ör. www.example.com/page#top) veya parametre (ör. www.example.com/page?q=target) içeren URL'leri desteklemez.

Hariç tutulan sayfa ekleme
  1. AdSense hesabınızda oturum açın.
  2. Reklamlar - Genel Bakış'ı tıklayın.
  3. Tüm sitelerinizin bulunduğu tabloda, sitenizin yanındaki Düzenle
    simgesini tıklayın.
  4. "Hariç tutulan sayfalar" bölümünde, Yönet'i tıklayın.
  5. Hariç tutulan sayfalarınız varsa +Hariç tutma ekle'yi tıklayın.
  6. Hariç tutmak istediğiniz sayfa veya bölümün URL'sini girin.
  7. İkisinden birini seçin:
    • Sadece bu sayfa: Sadece tam URL eşleşmesinde reklamları hariç tutar.
      veya
    • Bu bölüm altındaki tüm sayfalar: aynı URL önekini paylaşan site bölümlerinizin tamamında reklamları hariç tutar. Örneğin, example.com/sports URL'sini girdiğinizi varsayalım. Bu durumda Otomatik reklamlar, example.com/sports, www.example.com/sports ve example.com/sports/team adreslerinde hariç tutulur ancak subdomain.example.com/sports adresinde hariç tutulmaz.
  8. Ekle'yi tıklayın.
  9. Siteye uygula'yı tıklayın.
    Yeni ayarların seçtiğiniz URL'lere uygulanması bir saati bulabilir.
Sayfa hariç tutma işlemini kaldırma
  1. AdSense hesabınızda oturum açın.
  2. Reklamlar - Genel Bakış'ı tıklayın.
  3. Tüm sitelerinizin bulunduğu tabloda, sitenizin yanındaki
    simgesini tıklayın.
  4. "Hariç tutulan sayfalar" bölümünde, Yönet'i tıklayın.
  5. Hariç tutulan sayfalar listesinde, kaldırmak istediğiniz hariç tutma işlemini bulun.
  6. Diğer - Kaldır'ı tıklayın.
  7. Siteye uygula'yı tıklayın.
    Yeni ayarların seçtiğiniz URL'lere uygulanması bir saati bulabilir.

XDinc hocam aynen bu sayfa da engellemeyi gördüm bende, ama şöyle birşey olsa,
Örneğin headerda çıkarn reklamı burda tekrar gösterme gibi bir seçenek olması gerek yoksa oto reklam olayı güzel seviyorum ben.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri