Yardım Bu Alanın Rengi Nereden Değiştirebilirm

Yardım Bu Alanın Rengi Nereden Değiştirebilirm

TheHypnosiss

Banned
QPbRrZ.png

XbOBQk.png

Resimde Belirttiğim Alanların Rengini Nereden Değiştirebilirim Bir Türlü Bulamadım :S

Merhaba;
Göstermiş olduğunuz alanların rengini değiştirmiş olmanız temanızın sağlıklı çalışacağı anlamına gelmez. Burada basitçe şu şablonu aç şöyle değiştir de diyebilirdim ama ben size doğru yöntemi söylemek isterim.

XenForo gerçekten tasarım konusunda emsalleri ile kıyaslanamayacak bir yapı sunmaktadır. Nedeni ise control panelinin esnekliği. Default bir tasarımın renk olarak özelleştirlmesi sadece color palette alanındaki renk dengesini çok iyi ayarlamaktan geçmektedir. Bu renk yapısını güzel bir şekilde ayarlarsanız yukarıda sözünü etmiş olduğunuz hiç bir sorunu yaşamazsınız buna emin olabilirsiniz.

O yüzden color palette alanında yer alan renkleri olması gerektiği gibi ayarlayın ve tüm forum boyunca sorun olmadan kullanın.

Son düzenleme:
Merhaba;
Göstermiş olduğunuz alanların rengini değiştirmiş olmanız temanızın sağlıklı çalışacağı anlamına gelmez. Burada basitçe şu şablonu aç şöyle değiştir de diyebilirdim ama ben size doğru yöntemi söylemek isterim.

XenForo gerçekten tasarım konusunda emsalleri ile kıyaslanamayacak bir yapı sunmaktadır. Nedeni ise control panelinin esnekliği. Default bir tasarımın renk olarak özelleştirlmesi sadece color palette alanındaki renk dengesini çok iyi ayarlamaktan geçmektedir. Bu renk yapısını güzel bir şekilde ayarlarsanız yukarıda sözünü etmiş olduğunuz hiç bir sorunu yaşamazsınız buna emin olabilirsiniz.

O yüzden color palette alanında yer alan renkleri olması gerektiği gibi ayarlayın ve tüm forum boyunca sorun olmadan kullanın.

İşte Bende Sadece Oranın Arka Plan Renginin Olduğu Yeri Bulamadım

Moderatörün son düzenlenenleri:
İşte bende size bu konuda açıklama yapıyorum. Örnek vereceğim. Büyük Ok işareti ile belirtmiş olduğunuz dosya ekle butonunu ele alalım. Buradaki butonun rengi core_button.less şablonundan alıyor. Tabii standart temaya göre konuşuyorum.

core_button.less şablonu açın ve aşağıdaki resme bakın.

Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Sizin dosya ekle butonu buradaki değere göre almakta. Tabii diğer alanlar yine renk dengesine göre biçimlendirmektedir. Bakın "Dosya ekle" butonu arka plan rengini @xf-contentBg üzerinden almaktadır. Bu durumda ya şablonları tek tek elden geçireceksiniz yada en kolayı söylediğim gibi color palette üzerinde uygun renk kodlarını kullanacaksınız.

Aslında butonları AdminCP > Appearance > Styles > Default - Style properties > Buttons alanından yönetirsiniz. Ben size işin nasıl olması gerektiğini anlatıyorum aslında. Yoksa kolay bir şekilde şu kodu extra.less içine ekle de derim bu benim için daha kolay. Ama öğrenmeniz için bunları yazıyorum.

Genel olarak buradaki renkleri değiştirmiş olsanız da ana renk tonlarınız uyum içinde değilse başka alanları bozuk görmeniz kaçınılmazdır. Umarım açıklayıcı olmuşumdur.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri