Yardım Kategorilere resim ekleme

Yardım Kategorilere resim ekleme
10
1K

hiddenking

Licenced
SMS Confirmed
Baya bir araştırdım. Ama bulamadım. Her bir kategori için ayrı resim eklemek istiyorum.

yrDnhp.png

Örnek bu resim de forum olarak açtıklarıma bulduğum ücretsiz bir eklenti ile resim ekleyebiliyorum yada farklı ikon. Ama kategori olarak açtıklarıma ekleyemiyorum. MIUI Kullanan cihazlar yazan bölümdeki yere eklemeyi buldum ama alttaki kategorilere bulamadım. yardımcı olacak varsa sevinirim.

Denediğim ana kategori için çalışan kod da bu
.block--category546 { .block-header { display: flex; align-items: center; gap: 5px; &:before { width: 100px; height: 100px; background-image: url("styles/xenmake/resources/images/nodes/hyperos.png"); background-repeat: no-repeat; background-size: 50%; // Deger 100% olarakta ayarlanabilir. background-position: 0% 50%; } } }

Kategorilere eklemek istiyorsanız "kategori ID" lerini hedeflemeniz gerekir. Kategori altındaki forumlara resim koymak istiyorsanız da "node ID" lerini belirleyerek bu durumu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sözünü ettiğiniz yer "Xiaomi Telefonlar - Mi Serisi" ise bu alan kategori ID değil node_id olarak geçer. Sizdeki ID ise "node--id300" dür.

.node--id300 {

display: flex;
align-items: center;
gap: 5px;
&:before {
width: 100px;
height: 100px;
background-image: url("styles/xenmake/resources/images/nodes/hyperos.png");
background-repeat: no-repeat;
background-size: 50%; // Deger 100% olarakta ayarlanabilir.
background-position: 0% 50%;

}
}

Şeklinde yazdım birşey değişmedi hocam

Kodlarınız denemedim ama izlediğiniz yol yanlış. Normalde böyle bir yol izlemeniz gerekir.

Less:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

CSS de kural bellidir sizin şimdiki kodunuz node ikonlar için verilmiştir. Yukarıda kategori title için vermek istediğinizi belirtmişsiniz. Ben de sizin belirttiğiniz şekilde kategori veya forum başlıklarına nasıl verileceğini anlatmaya çalıştım. Açıkçası tam olarak nereye resim yada ikon vermek istiyorsunuz bunu netleştirirseniz yardımcı olabilirim? Mümkünse bir resimle gösterin.

CSS de kural bellidir sizin şimdiki kodunuz node ikonlar için verilmiştir. Yukarıda kategori title için vermek istediğinizi belirtmişsiniz. Ben de sizin belirttiğiniz şekilde kategori veya forum başlıklarına nasıl verileceğini anlatmaya çalıştım. Açıkçası tam olarak nereye resim yada ikon vermek istiyorsunuz bunu netleştirirseniz yardımcı olabilirim? Mümkünse bir resimle gösterin.

Hocam sitem burası örnek yukardaki resimde ki

Xiaomi 13 serisi yazan forumu ben oluştururken forum olarak oluşturmuşum. Ona ikon ekleniyor eklenti ile.
Fakat Xiaomi 12 serisi yazanı kategori olarak yapmışım ona bendeki eklenti ikon eklemiyor.

Bende bunu CSS ile yapmaya çalışıyorum

Örnek olması açısından basit bir kod veriyorum. Normalde eklenti mantığı daha doğru bir yoldur. Ancak siz yapısal sorun yaşadığınızı ifade ettiğiniz için başka bir yöntem uygulayabilirsiniz.

.node--id300 ilgili forumunun kimliğidir. Her bir alt forumlarınıza aşağıdaki örnekteki gibi işlem gerçekleştirebilirsiniz. Umarım yardımcı olur.
Kod:

Örnek olması açısından basit bir kod veriyorum. Normalde eklenti mantığı daha doğru bir yoldur. Ancak siz yapısal sorun yaşadığınızı ifade ettiğiniz için başka bir yöntem uygulayabilirsiniz.

.node--id300 ilgili forumunun kimliğidir. Her bir alt forumlarınıza aşağıdaki örnekteki gibi işlem gerçekleştirebilirsiniz. Umarım yardımcı olur.
Kod:

Hocam bir eklenti buldum sonunda ama read olanlara opacity 0.5 vermek istiyorum. Eklentide bu özellik yok, opacity yerine iki tane resim ekleme var. Ben opacity ekliyorum ama kategori yada forum başlığıda oluyor sadece resme olmuyor bunu nasıl yaparım örnek sayfa şurası

Benim eklediğim css şu şekilde

.node--forum.node--read {
  1. opacity: 0.5;
}

Yaptım hocam

.node--forum.node--read img.tc-cni-icon--img {
opacity: 0.5;
}

şeklinde ekledim oldu sanıırm

Quick Jump
2,631Konular
12,469Mesajlar