Welcome to XTR | Think Different and Make it...

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Sorun Cevaplayalım

XenForo hakkında merak ettiğiniz tüm soru(n)lara 7/24 destek.

Çözümlenmiş Sorunlar

Yaşanan sorunların kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek talepleri ve özel hizmetler için yanınızdayız.

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

XenTR

XenTR Ekibi
Yönetici
Admin
XenTR Mod
Müşteri
XenTR Üyesi
Lisanslı Üye
Premium
Web Sitesi
xentr.net

İtibar Puanı:

Herkese merhaba;

Bu konuyu açmak istemiyordum ancak o kadar çok iletişim alanından yazan kişiler var ki her birisine cevap vermektense buradan duyurmayı uygun gördüm.

Bildiğiniz gibi web sitemize kayıt olabilmek için XenForo Lisans doğrulaması gerekmektedir. Bu şekilde bir uygulama bir çok kişiyi mağdur etmiş olsa da bir çok kötü niyetli kişilerinde önüne geçmektedir.

Belli bir zaman önce XenForo lisans doğrulamasını kaldırmıştık. Bu süre içerisinde web sitemize bir çok kişi kayıt olmuştu. Ancak bu süreç kötü niyetli kişilerin davranışları sonucunda tekrar XenForo lisans doğrulama sürecine bizi götürmüştür.

Bundan sonra da XenForo lisans doğrulaması olmadan yeni üyelikler kabul edilmeyecektir.

Burada belirtmek istediğim konu ise web sitemize kayıt olan kişilerin lisans bilgilerinin doğru olması gerekmektedir. Zaman zaman lisans kontrolleri gerçekleştirilmektedir. XenForo müşteri alanından yanlış lisans bilgisi giren ve lisans alanında tanımlamış oldukları web site adresleri geçersiz ise bu kişiler web sitemizden uzaklaştırılacaklardır.

Çünkü bu kişilerin burada olma amaçlarının farklı olduğunu düşünüyoruz.

Örnek olması açısından

1571726945190.png
Edit license details linkine tıklayarak doğru web site adresi girilmelidir.

Gelelim iletişim alanından gelen mesajlara:
  • Sorun: Sitenize kayıt olmak istediğimde XenForo Lisans doğrulama kodu istenmektedir. Bu kodu neden istiyorsunuz? Sitemiz belirtmemiz yeterli değil mi? Bu kodun paylaşılması sitemin güvenliği açısından tehdit oluşturmaz mı?
  • Çözüm: Sitemize kayıt olmak isteyen öyle çok art niyetli kişiler var ki bunlara önlem için istemekteyiz. Eğer XenForo lisans doğrulaması yaparsanız zaten web site adresiniz sistemimize otomatik olarak düşer. Ayrıca herhangi bir güvenlik açığı da oluşturmaz. Sitemizde şu an 400 üzeri kayıtlı üye var ;)
  • Sorun: XenForo lisans doğrulaması olmadan siteye kayıt olamaz mıyım?
  • Çözüm: Şu aşamada lisans doğrulaması yapmamış kullanıcılar siteye kayıt olamazlar.
  • Sorun: Eğer ki daha önceden web sitemize kayıt oldunuz ve bir süre sonra üyeliğiniz yasaklandı ise doğru site verilerini göremediğimiz içindir. Bunun için kendi web sitemizde kullanıcıların lisans değiştirme alanını kasıtlı olarak kapatmış bulunuyoruz. Daha sonra web site adresinizi
    Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
    alanından düzeltmiş olsanız dahi bizim web sitemize kayıt olurken daha önceden yanlış token bilgisi girildiği için doğru veriler otomatik olarak yansıtılmamaktadır. Dolayısı ile kontrollerde lisans token görülmeyen yada yanlış site verileri içeren kişiler yasaklanmaktadır. Bu yüzden kayıt olmadan önce XenForo müşteri alanından doğru web site adresinizi yukarıda resimde görüldüğü gibi ayarladıktan sonra kayıt olma işlemini gerçekleştirin.
  • Çözüm: Eğer bu şekilde yanlış bir işlem yapmışsanız güncel site adresinizi XenForo Müşteri alanından güncelleyerek token ID numaranızı bize iletişim alanından ileterek lisanslı üye grubuna taşınması konusunda bilgi verilmesi gerekmektedir. Bu token numarasını yine
    Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
    alanından Validation token linkine tıklayarak görebilirsiniz.
Örnek resim:
1571727167920.png
(Tabi token numarasını sayfa kaynağı ile değiştirdim ben): 🤭

• Sorun: Özel mesaj yolu ile diğer kullanıcıları rahatsız etmek indirmek istediği eklentiyi talep etmesi.
  • Çözüm: Gayet basit bir daha erişemeyeceğiniz bir web sitesi için bu davranışlardan vazgeçmek. Talebi direk XenTR.Net ekibine iletmek doğru bir yaklaşım olacaktır.
  • Sorun: Birden fazla üye hesapları
  • Çözüm: Eğer böyle bir şey söz konusu ise bu durumu yönetim ekibine bildirmek yerinde olacaktır. Aksi taktirde her tüm üyelikleri yasakalanacaktır.
Umarım yeterince açıklayıcı olmuşumdur. Bu tedbirlerin hepsi daha seviyeli ve daha güzel bir ortam için hepimiz adına alınmaktadır.

Herkese iyi forumlar dilerim.

XENTR.NET YÖNETİMİ

Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/

Hasip

XenTR Müşterisi
Müşteri
XenTR Üyesi

İtibar Puanı:

Ben bu kararı sevinçle karşılıyorum çünkü sitesi için ama az, ama çok para harcamayan insanlar başkalarının emeğine saygı gösteremiyorlar. Yaşı küçük arkadaşlardan özür diliyorum düzgünce çalışan arkadaşları tenzih ediyorum, ancak özellikle yeni başlayan arkadaşlarımız malesef ki hiçbir kural kaideyi dikkate almıyorlar. Sonrasında forum sitelerinde birbirinin aynısı onlarca başlık oluyor. Ücretsiz hosting, domain veya warez sistemlerle birşeyleri ayakta tutmaya çalışıyorlar. Kısacası emek olmadan yemek olmuyor...

RemziToker

XenTR Müşterisi
Müşteri
Lisanslı Üye
Web Sitesi
miui.gen.tr

İtibar Puanı:

Sadece bu platformda lisanslı kullanıcıların olması da bu forumun kalitesini ve gerçekten bu işe emek verenlerin olduğunu gösterir.

XenTR

XenTR Ekibi
Yönetici
Admin
XenTR Mod
Müşteri
XenTR Üyesi
Lisanslı Üye
Premium
Web Sitesi
xentr.net

İtibar Puanı:

Ben bu kararı sevinçle karşılıyorum çünkü sitesi için ama az, ama çok para harcamayan insanlar başkalarının emeğine saygı gösteremiyorlar. Yaşı küçük arkadaşlardan özür diliyorum düzgünce çalışan arkadaşları tenzih ediyorum, ancak özellikle yeni başlayan arkadaşlarımız malesef ki hiçbir kural kaideyi dikkate almıyorlar. Sonrasında forum sitelerinde birbirinin aynısı onlarca başlık oluyor. Ücretsiz hosting, domain veya warez sistemlerle birşeyleri ayakta tutmaya çalışıyorlar. Kısacası emek olmadan yemek olmuyor...
Warez işi ile götürmek; emin olun çöp forum olmadan başka bir işe yaramıyor. Ama maalesef insanlarımız böylesi güzel bir ortamdan dahi nasıl nemalanırım düşüncesindeler. Örneğin bir eklentiyi veya tasarımı kaynak kodlarından çalmaya çalışıyorlar. Oysa çok basit bir şekilde lisanslarını doğrulayarak bizden bu konuda bilgi isteseler seve seve yardımcı oluyoruz. Ayrıca ücretli bir iş için para ödemek bizim toplum için büyük bir zulüm gelmekte. Hani bir söz vardır "Ekmeği ekmekçiye ver, bir ekmek de üste ver" derler ya.
Sadece bu platformda lisanslı kullanıcıların olması da bu forumun kalitesini ve gerçekten bu işe emek verenlerin olduğunu gösterir.
Emek veriyoruz çünkü yaptığımız işi bile isteye severek yapıyoruz. Burada güzel dostluklar kazandığımız bir çok arkadaşımız var. Hepsine buradan bizlere vermiş oldukları destek için ayrıca teşekkürü bir borç bilirim.

Son düzenleme:

RemziToker

XenTR Müşterisi
Müşteri
Lisanslı Üye
Web Sitesi
miui.gen.tr

İtibar Puanı:

Lisans alıp siteye kayıt olalı yaklaşık 4 gün oldu ben uzun süredir internet ortamındayım. Bu kadar kaliteli ve zengin içerikli bir destek forumu daha görmedim. Herşey zamanında bu yüzden bu sitede null sürüm kullanan kullanıcıların olmaması da bir çok güvenlik açığının da önüne geçiyor. Bunun içinde xentr.net ailesini tebrik ve teşekkür ediyorum.

XenTR

XenTR Ekibi
Yönetici
Admin
XenTR Mod
Müşteri
XenTR Üyesi
Lisanslı Üye
Premium
Web Sitesi
xentr.net

İtibar Puanı:

Zamanla her şey çok güzel olacak bundan eminim. Ama her şeyi zaman gösterecektir. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

XenTR

XenTR Ekibi
Yönetici
Admin
XenTR Mod
Müşteri
XenTR Üyesi
Lisanslı Üye
Premium
Web Sitesi
xentr.net

İtibar Puanı:

Arkadaşlar iletişim alanı üzerinden halen bu konuda ısrarla talepler olmaktadır. İlk mesajımda oldukça net bir açıklama yaptığımı düşünüyorum. Lütfen Lisansınız yok ise bu tür talepleri yerine getiremeyeceğimizi bir kez daha buradan yenilemek istiyorum.

Anlayışınız için teşekkür ederim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8