Yeni lisans aldım fakat This license is no longer valid.

Yeni lisans aldım fakat This license is no longer valid.
15
2K

Zombeyi

Active member
  • Purchased Feb 11, 2020
  • License key
This license is no longer valid.

Tam anlamıyla böyle diyor, dün aldım bugün bu sorun çıktı sizce sebebi nedir?

This license is no longer valid.
Hata da belirttiği gibi lisansın artık geçerli olmadığı belirtiliyor. Lisans iptal edilmiş görülmektedir. Lisans alırken XenForo 'nun lisans koşullarını ihlal etmiş olabilirsiniz. Aldığınız yer doğru bir şekilde lisansı devretmemiş olabilir. Buda doğal olarak XenForo tarafından lisansın iptal edilmesine yol açmıştır.

Bu tür konularda lisans alırken yada satarken çok dikkat etmeniz gerekir. Öyle kolay bir süreç gibi görünse de XenForo 'nun lisans devretme kuralları çerçevesinde işlem yapılmalıdır.

Merhaba;
Lisansı tam olarak nasıl aldığınızı ve yaşadığınız süreci belirtirseniz bu konuda tekrar etmemesi açısından gerekli yönlendirmeleri yapabiliriz.

Lisansı almış olduğunuz kişi XenForo üzerinden bir ticket oluşturarak müşteri temsilcisine lisansını şu mail yada hesaba devredeceğini açıkça belirtti mi?
Lisansa ait diğer sitelerinde dosyalar barınıyor mu?
Lisansın faturasını size iletti mi?

Bu konuları netleştirin dilerseniz.

Bu yüzden hep diyoruz 2 inci el lisans her zaman sorunlar çıkarmaktadır. En iyisi birikimi ona göre ayarlayıp sıfır lisans almak en temiz çözümdür.

Şu durumda sorun olacağını düşünmüyorum. Sonuçta mail adresi ve faturayı almışsınız. Lisans token yenileyin ve müşteri alanında kendi web sitenizi yazarak token doğrulama işleminizi gerçekleştirin.

Hata da belirttiği gibi lisansın artık geçerli olmadığı belirtiliyor. Lisans iptal edilmiş görülmektedir. Lisans alırken XenForo 'nun lisans koşullarını ihlal etmiş olabilirsiniz. Aldığınız yer doğru bir şekilde lisansı devretmemiş olabilir. Buda doğal olarak XenForo tarafından lisansın iptal edilmesine yol açmıştır.

Bu tür konularda lisans alırken yada satarken çok dikkat etmeniz gerekir. Öyle kolay bir süreç gibi görünse de XenForo'nun lisans devretme kuralları çerçevesinde işlem yapılmalıdır.
Eposta ve şifre ile teslim edildi, tam olarak nasıl teslim edilmesi gerekiyor?

Xenforo yetkililerine mail atiyosunuz şu maildeki lisansi şu maile kendi mail adresinizi veriyosunuz ona tanimliyolar ama herhangi bir kisitlama getirildimi lisans devri icin tam emin degilim 2 kere felan degisim yapiliyo diye duymustum bir yerde tabi bunlari almadan once yapmaniz gerekiyodu

Zombeyi öncelikle bu durum için üzüldüm ama sanırım aynı lisans dosyalarını kullanan 2 aktif site var.
Bu böyle olunca lisans akıya alınır.

Üzgünüm, tüm dosyalar silinmeden bu pek mümkün değil, bu yüzden ikinci el lisans çok sancılı.
Bende 2.1.5 sürümü vardı onu sattım bir sorun olmadı ama, 2.1.7 ve 2.1.8'e güncellemek için henüz 1 ay önce alınmış 2. el lisans aldım, aldığım kişi siteyi komple kapatıp dosyaları silmiş, ama cevap gelmiyor tickete :)

Bende 2.1.5 sürümü vardı onu sattım bir sorun olmadı ama, 2.1.7 ve 2.1.8'e güncellemek için henüz 1 ay önce alınmış 2. el lisans aldım, aldığım kişi siteyi komple kapatıp dosyaları silmiş, ama cevap gelmiyor tickete :)

Yakalandıktan sonra silmiştir. Belki de bir alanda daha bile kullanmıştır. Bunu bilemezsiniz.

Yav ne insanlar var hem o lisansı kullanıyor hem de satıyor akıl alır gibi değil... Seni mağdur ediyor bir de... Hakikaten ikinci el lisans almak hiç akla uygun gelmiyor. En azından Türkiye’de bu kadar uyanık geçinen var...

Lisansı aldığım arkadaş forumu kaldırdı tekrar etkinleştirildi lisans, şu an ne yapmam lazım?
Tekrar iptal edilmesini istemiyorum?

Merhaba;
Lisansı tam olarak nasıl aldığınızı ve yaşadığınız süreci belirtirseniz bu konuda tekrar etmemesi açısından gerekli yönlendirmeleri yapabiliriz.

Lisansı almış olduğunuz kişi XenForo üzerinden bir ticket oluşturarak müşteri temsilcisine lisansını şu mail yada hesaba devredeceğini açıkça belirtti mi?
Lisansa ait diğer sitelerinde dosyalar barınıyor mu?
Lisansın faturasını size iletti mi?

Bu konuları netleştirin dilerseniz.

Bu yüzden hep diyoruz 2 inci el lisans her zaman sorunlar çıkarmaktadır. En iyisi birikimi ona göre ayarlayıp sıfır lisans almak en temiz çözümdür.
Lisansın faturasını verdi hocam.
Lisansa ait diğer sitelerinde dosyalar barınmıyor komple kapatıldı.
Lisansı almış olduğunuz kişi XenForo üzerinden bir ticket oluşturarak müşteri temsilcisine lisansını şu mail yada hesaba devredeceğini açıkça belirtti.
120 Gün bekleme süresi olduğundan devredemiyor.
Hesabın ilk maili de bende.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri