Yanıtlandı Yasaklanan üye sadece 1 kategoriyi görsün

Yanıtlandı Yasaklanan üye sadece 1 kategoriyi görsün
2
835

Alpagu

SMS Confirmed
Forumdan yasakladığımız kişi sadece bir kategoriyi görmesini istiyorum nasıl yapabilirim.. Kategori forum izinlerden ayarlıyorum ama anasayfada hiç bir yere giremiyor. benim istedigim sadece forumda 1 kategoriyi görmesini istiyorum banlanan kişilerin konu açabileceği bir kategoriyi

Selamlar,
Doğru izin yapılandırması burada önemli adımlardan birisi.

Yapmanız gerekenleri adımlar şeklinde sıralayalım,

1. Banlı Kullanıcılar için bir üye grubu oluşturmanız.
2. Oluşturulan üye grubu içinde disiplin seçeneklerinde yer alan yasaklı kullanıcı grubuna ilgili grubu atamalısınız.

Örnek;

Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

3. Bu basamak aslında sizin mesajınızda talep ettiğiniz detay ama yukarıda yer alan işlemleri doğru yapmanız süreci kontrolünüz altında tutmanıza yardımcı olacak.

İlk olarak yasaklı kullanıcı için genel forum izinlerini ayarlayalım.
Bu noktada genel izinleri (İstisna vereceğiniz alanlar şuan bu kapsamda değil) ayarlamanız gerekir. Hepsine hayır bile diyebilirsiniz.
Karar size kalmış ama yukarıda yer alan ilk paragrafta belirttiğim gibi kullanıcı izinlerinde Asla iznini işaretlemeyiniz.

Son adım ise banlı üyelerin tüm izinlerini genel kullanıcı grubundan kısıtlamamıza rağmen izin vermek istediğiniz forum hangisi ise admin panelden bu forum alanı için izin işlemlerini genişletmek.

siteadresiniz/admin.php?permissions/nodes/ adresine giderek izin vermek istediğiniz forumu seçin,

Bu alanda Banlı/Yasaklı kullanıcı grubu için forum izinleri istediğiniz gibi yeniden düzenleyin.

Konu açabilir,
Mesaj yazabilir
Forumu görebilir vb. gibi.

Umarım faydalı olabilmişizdir.
Saygılar.

Selamlar,
Doğru izin yapılandırması burada önemli adımlardan birisi.

Yapmanız gerekenleri adımlar şeklinde sıralayalım,

1. Banlı Kullanıcılar için bir üye grubu oluşturmanız.
2. Oluşturulan üye grubu içinde disiplin seçeneklerinde yer alan yasaklı kullanıcı grubuna ilgili grubu atamalısınız.

Örnek;

3. Bu basamak aslında sizin mesajınızda talep ettiğiniz detay ama yukarıda yer alan işlemleri doğru yapmanız süreci kontrolünüz altında tutmanıza yardımcı olacak.

İlk olarak yasaklı kullanıcı için genel forum izinlerini ayarlayalım.
Bu noktada genel izinleri (İstisna vereceğiniz alanlar şuan bu kapsamda değil) ayarlamanız gerekir. Hepsine hayır bile diyebilirsiniz.
Karar size kalmış ama yukarıda yer alan ilk paragrafta belirttiğim gibi kullanıcı izinlerinde Asla iznini işaretlemeyiniz.

Son adım ise banlı üyelerin tüm izinlerini genel kullanıcı grubundan kısıtlamamıza rağmen izin vermek istediğiniz forum hangisi ise admin panelden bu forum alanı için izin işlemlerini genişletmek.

siteadresiniz/admin.php?permissions/nodes/ adresine giderek izin vermek istediğiniz forumu seçin,

vee hatta tüm izinlere evet desemde konu aç butonu gözükmüyor

Bu alanda Banlı/Yasaklı kullanıcı grubu için forum izinleri istediğiniz gibi yeniden düzenleyin.

Konu açabilir,
Mesaj yazabilir
Forumu görebilir vb. gibi.

Umarım faydalı olabilmişizdir.
Saygılar.
dediklerinizi öncede yaptım tekrar konudaki yazınızı inceleyerek yaptım yine lakin banlı üye konu açamıyor. konu aç cevap yazabilir forumu görüntüleyebilir diye izinleri verdim. ama konu aç butonu gözükmüyor.
ektede 2 resim var birisi grup halinde banladım diğer resimde normal profile gir yasakla dedim yine olmadı maalesef

Ekli dosyalar

• banlı ceza.PNG
    banlı ceza.PNG
    17.3 KB · Görüntüleme: 4
  • deneme banlama.PNG
    deneme banlama.PNG
    87 KB · Görüntüleme: 2
Son düzenleme:
Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar