Sorun Cevaplayalım

XenForo hakkında merak ettiğiniz tüm soru(n)lara 7/24 destek.

Çözümlenmiş Sorunlar

Yaşanan sorunların kolay çözüm yolları ve anlatımları.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek talepleri ve özel hizmetler için yanınızdayız.

Bilgi XenForo'da neden eklenti kullanılmalıdır?

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

XenTR

XenTR Ekibi
Yönetici
Admin
XenTR Mod
Müşteri
XenTR Üyesi
Lisanslı Üye
Premium
Katılım
2 Şub 2019
Mesajlar
511
Tepki puanı
758
Puanları
93
Web Sitesi
xentr.net
Üye ID
1

İtibar Puanı:

Herkese merhaba,

Bu konuyu açma gereği hissettiğim için açmış bulunuyorum.

Bildiğiniz gibi Kullanmış olduğum yazılım üzerinde pek çok değişiklikler yapmaktayız. Bu durum genel olarak temalarımız üzerinde gerçekleştirilmekte. Peki tema şablonları üzerinde değişiklikler yapmamızın bizlere ne gibi zararları olmaktadır.

Tema şablonlarında bilinçsizce değiştirilmiş alanlar sitemizin doğru bir şekilde çalışmasını engelleyebilir. Ayrıca sistem güncellemelerinde bu şablonlar kendisini güncelleyemez. Dolayısı ile sorunlar ile karşılaşılması kaçınılmazdır.

Bu durumun önüne geçilebilmesi için aslında sadece sistemin bizim için sunmuş olduğu bir şablonu kullanmamız gerekecektir. Bu şablon extra.less şablonudur. Bu şablonun haricinde yapılacak tüm değiştirmeler güncellemelerin uygulanması aşamasında sorun yaratır.

Tabii extra.less şablonumuza sadece css biçimlendirmeleri gireceği için kendi belirlediğimiz class değerlerini uygulayamayız. İşte tam burada basitçe oluşturulan bir eklenti ile şablon değişikliği yapmadan eklenti ile bu sorunu çözebiliriz.

Nasıl mı?

Örneğin bir eklenti oluşturdunuz.
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
ile ilgili makaleler web sitemizde bulunmaktadır. Bu makalelerden yola çıkarak sizler de kendi eklentilerinizi oluşturabilirsiniz.

Oluşturmuş olduğunuz eklentiler için artık şablon değişikliklerinizi AdminCP > Appearance > Template modifications özelliğini kullanarak istediğiniz şablona istediğiniz içeriği ekleyebilirsiniz. Bunun için
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
açık olması gerekmektedir. Burada ben işin mantığını ele aldığım için nasıl yapılır konusu biraz sizin kabiliyetiniz ve becerinize bağlıdır.

Bu vesile ile artık tema şablonlarında bir düzenleme yapmadan istediğiniz eylemi gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca sitenizde bir bozulma yada biçimsiz bir yapılandırmanın da önüne geçmiş olabilirsiniz.

Bu konuda bize çok fazla sorun bildirildiği için bu konuyu açma gereği hissettim. Çünkü burada kişi tema şablonun değiştirdikten sonra eklentiyi yüklüyor ama eklenti çalışmıyor. Nedeni çok basit. Aslında çalışmayan eklenti değil değiştirmiş olduğu tema şablonu yüzünden eklenti o alana müdahale eden şablon üzerinde eylemini gerçekleştiremiyor.

Umarım faydalı bir makale olmuştur. Herkese bol hitli günler dilerim.
 
Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/

ytkbrs

Kayıtlı Kullanıcı
XenTR Üyesi
Premium
Katılım
21 May 2019
Mesajlar
31
Tepki puanı
12
Puanları
8
Üye ID
189

İtibar Puanı:

Emeğinize sağlık
 
Üst