Yanıtlandı Xenforo Kurulum Sonrası Beyaz sayfa sorunu

Yanıtlandı Xenforo Kurulum Sonrası Beyaz sayfa sorunu
37
7K

ERSAN.NET

Licenced
SMS Confirmed
Merhaba yeni kurdum yazılımı windows server 2016 üzerinde kurulu. Pleks ancak bazen beyaz sayfa sorunu veriyor. Sonra kendi kendine geliyor. Bazenden kastım bugün aldım lisansı ve bugün denedim. Açıkcası beynim dondu neden olduğunu anlamak için sunucuya felan baktım. 6GB ram var sunucuda 2.7 gb kullanıyor. Bir yerde ram ile alkalı olduğunu söylemişler bu konuda ne yapılabilir?

Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/
Çözüm
config.php dosyasına ekleyince admin panelde bir sarı uyarı geldi.
"Code event listeners and extensions have been disabled via config.php. This is designed as an emergency measure to allow you to regain access to the control panel if an add-on blocks access and disable it. This should not be used as a debugging tool."
Translate: "Kod olayı dinleyicileri ve uzantıları config.php aracılığıyla devre dışı bırakıldı. Bu, bir eklentinin erişimi engellemesi ve devre dışı bırakması durumunda kontrol paneline yeniden erişebilmenizi sağlayan bir acil durum önlemi olarak tasarlanmıştır. Bu bir hata ayıklama aracı olarak kullanılmamalıdır."

XenForo 2 system requirements test olmuş sanırım karşılıyor?
...
Birde Övünç kardeşim bu kurulum ile alakalı binlerce yazı var güvenlik önlemi için kurulumdan sonra

XenForo kurulum dizinindeki library klasöründe bir .htaccess dosyası oluşturun ve içine şunları ekleyip kaydedin:
Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

şuanda oluşturmadan o klasör içerisinde htaccess var ve içerisinde
"Order deny,allow
Deny from all" yazıyor. yinede düzeltmem gerekir mi?

Bu kodlar eski ve artık kullanılmıyor sizin sistemin stabil şekilde çalışması adına bir kod ekleme ihtiyacınız bulunmuyor.
Böyle bir ihtiyaç olması durumunda mutlaka iletirim.

Peki şuanda filezilla içerisinde var olan klasörlerin yazma izinlerinimi değiştirmem gerekiyor.

XDinc kardeşim sunucudan işletim sisteminin fotosunu attım. Şuan hala beyaz sayfa sorunu var. Sence neyden kaynaklıdır? ram yetersiz mi duruyor?

Son düzenleme:
Dıl dosyası Yuklenme sonrası Beyaz Ekran Problemıyle karsılasırsanız.

Cozum olarak.

1. Rebuild Master Data yapılacak

2. Admın paneldekı hatalı eklenen dıl dosyası sılınecek

3. language add ( Dil ekle) kısmından Yeni dil ekleyerek ayarı su sekılde yapılmalı

4. Dıl dosyamızı tekrardan yukleyecegız. dıkkat edılmesı gerek yer bu sefer turkce dılı secıp uzerıne yazdırarak beyaz ekran sorununu cozebılırsınız.

Dıl dosyası Yuklenme sonrası Beyaz Ekran Problemıyle karsılasırsanız.

Cozum olarak.

1. Rebuild Master Data yapılacak

2. Admın paneldekı hatalı eklenen dıl dosyası sılınecek

3. language add ( Dil ekle) kısmından Yeni dil ekleyerek ayarı su sekılde yapılmalı

4. Dıl dosyamızı tekrardan yukleyecegız. dıkkat edılmesı gerek yer bu sefer turkce dılı secıp uzerıne yazdırarak beyaz ekran sorununu cozebılırsınız.
Hemen yapıyorum yani forumu sıfırdan kuracağım, sonra tekrar dil dosyasını yükleyeceğim. Çok teşekkürler. dün yapmıştım çok basitti yapması. Vbulletin ile sistemi kıyaslayınca xenforo şuanda açık ara kullanım açısından bilmeyenler için çok başarılı bir yazılımmış. hele xentr.net i tek geçiyorum :)

Hayır sıfırdan kurmana gerek yok

tarayıcına siteniz.com/install yazıp Rebuild Master Data yapacaksın.

bu şekildemi olacak daha enter'E basmadım.

yoksa böylemi olacak Sota

Ekli dosyalar

• sasasa1.png
    sasasa1.png
    20.1 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
Sonuc, gene beyaz ekran oldu deme :LOL:
valla daha bakmadım :D beyaz ekran hemen olmuyor forumda bir kaç işlem yapıyorum sonra oluyor. sonra kendi kendine geri düzeliyor. yani forum kurdum şuanda mesala biraz zaman geçirince beyaz sayfa olyor :D şimdi bu şekilde daha önce hiç denemedim. deneyeceğim göreceğim :D inşallah düzelecek

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri