Xenforo kullanıcı grubunda bulunmayı zamanlama

Xenforo kullanıcı grubunda bulunmayı zamanlama

robotikforum

Banned
Ödeme profillerini kullanamadığımız için el ile yapacağız sanırım. Aslında stripe ekli ücretli abonelikte oluşturdum direk oraya ekleyince sorunsuz çalışacak lakin bu ücretli abonelikler site de gözüküyor. Yani şöyle biz eklenti ile kullanıcıyı atıyorum 1 aylık gold kullanıcı grubuna alacağız. 1 ay sonra oto düşecek var mı? Böyle bir eklenti .

XenForo kullanıcı yükseltmesi sizin isteğinizi oto yapmaktadır. Aslında konuyu biraz daha açarsanız iyi olacak. Burada kullanıcı yükseltmesi mantık olarak bir ürün satışı gerçekleştiriyor ve bu satışı zaman bazında otomatik ayarlıyor. Konuyu tam anladım ama XenForo 'da bir çok eklenti mevcut "User Upgrades" olarak arama yapabilirsiniz. Sizin isteğinizi karşılayabilecek eklentileri değerlendirebilirsiniz.

Aslında bir çok kullanıcının karıştırdığı şey eklentinin gereksinimleri karşılıyor olmasından ziyade ödeme alma konusu. İşinizi çözecek eklenti ayrı şey ödeme ağ geçidi ayrı şeylerdir.

XenForo kullanıcı yükseltmesi sizin isteğinizi oto yapmaktadır. Aslında konuyu biraz daha açarsanız iyi olacak. Burada kullanıcı yükseltmesi mantık olarak bir ürün satışı gerçekleştiriyor ve bu satışı zaman bazında otomatik ayarlıyor. Konuyu tam anladım ama XenForo 'da bir çok eklenti mevcut "User Upgrades" olarak arama yapabilirsiniz. Sizin isteğinizi karşılayabilecek eklentileri değerlendirebilirsiniz.

Aslında bir çok kullanıcının karıştırdığı şey eklentinin gereksinimleri karşılıyor olmasından ziyade ödeme alma konusu. İşinizi çözecek eklenti ayrı şey ödeme ağ geçidi ayrı şeylerdir.
Aslında şuan için şöyle bir çözüm düşündüm abim şimdi ücretli abonelik oluşturmak için ödeme profili eklememiz gerek değil mi? O zaman bir tane ekliyoruz her hangi birini en uygun paypal. Sonra ücretli abonelik bölümü açılıyor oradan bir abonelik oluşturuyoruz ve en alttaki satın alma aktif bölümünü pasif yapıyoruz böylece ön uçtan kimse bu paketlere erişemeyecek sonra html css vs js ile basit bir paketler bölümü oluşturacağız. Sonra oradan seçilen pakete aya göre shopier de ki ürünümüze yönlendireceğiz. Sonra oradaki maile göre ve alınan pakete göre admin cp üzerinden manuel olarak kullanıcıyı satın aldığı ücretli abonelik bölümüne ekleyeceğiz. Böylece de süresi dolan kişiler oto olarak gruptan çıkarılacaktır.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri