• Web sitemize kayıt olmak ve onay işlemleri ile ilgili genel bilgilendirme için buraya tıklayınız

Xenforo destek formu için isim önerisi

Oyunturkorg

Member
Banned
XenTR Üyesi
Umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır.

Üstadlarım ben Xenforo destek formu açmak istiyorum ve bu forumda tema yapıp satmak, genel olarak Xenforo sorunlarına çözümler bulmak istiyorum. Bununla birlikte bütün üyelerle eklenti geliştirip de paylaşmak istiyorum. Formun destek temeli üzerine kurulmasını istiyorum. Sizlerden ricam böyle bir forum için isim önerisi. Aklımda bir kaç tane var bunlar nasıl bunu da belirtirseniz çok sevinirim. Saygılarla.

Aklımdaki isimler :

- Xengen
- Xensup / Supxen
- Xenturkiyedestek
- Xendestekcisi

XDinc

Well-known member
Admin
XenTR Mod
Customer
SMS Confirmed
XenTR Üyesi
Size detaylı dönüş yapacağım, ama kısa bir süre bakım işlemlerimiz var onları tamamlamamız gerekiyor.

XenTR

Well-known member
Admin
XenTR Mod
Customer
SMS Confirmed
XenTR Üyesi
Bu konuda daha önce bir çok destek sitesini gördük. Zamanla hepsi çöp olup gitmektedir. Yanlış anlamayın ama daha kendisine hayrı olmayan kişiler destek sitesi açıyor 2-3 ay sonra ortalıkta bulabilirsen ne ala.

Örneğin aşağıdaki bağlantıda güya destek sitesi açmış birisi :D

Bunun için zaman, emek ve sabır gerekir. Her şeyden önce bu konuda ciddi bir bilgi birikiminizin olması gerekmektedir.

Bu konularda destek sitesinden ziyade ben kendi bilgim dahilinde bir şeyler yapıp satmayı diyorum diyorsanız o ayrı bir konudur. Bunu desteklerim. Bir destek sitesi kullanıcıların ihtiyaç ve önerilerine çözümler sunabilmelidir. Öyle olmaz ise insanlar web sitenizi ziyaret etmeyeceklerdir. Sitenizi kendinizden bir şeyler katarak insanlara yeni şeyler sunmanız gerekir. Sağdan soldan kopya içerikler sitenize olumlu bir durum yansıtmayacaktır. Yoksa bir çok içerik bir çok web sitesinde fazlasıyla bulunmakta.

Tüm bunları göze alabilirim ve ben bu işi yaparım derseniz açın derim.

Oyunturkorg

Member
Banned
XenTR Üyesi
Bu konuda daha önce bir çok destek sitesini gördük. Zamanla hepsi çöp olup gitmektedir. Yanlış anlamayın ama daha kendisine hayrı olmayan kişiler destek sitesi açıyor 2-3 ay sonra ortalıkta bulabilirsen ne ala.

Örneğin aşağıdaki bağlantıda güya destek sitesi açmış birisi :D

Bunun için zaman, emek ve sabır gerekir. Her şeyden önce bu konuda ciddi bir bilgi birikiminizin olması gerekmektedir.

Bu konularda destek sitesinden ziyade ben kendi bilgim dahilinde bir şeyler yapıp satmayı diyorum diyorsanız o ayrı bir konudur. Bunu desteklerim. Bir destek sitesi kullanıcıların ihtiyaç ve önerilerine çözümler sunabilmelidir. Öyle olmaz ise insanlar web sitenizi ziyaret etmeyeceklerdir. Sitenizi kendinizden bir şeyler katarak insanlara yeni şeyler sunmanız gerekir. Sağdan soldan kopya içerikler sitenize olumlu bir durum yansıtmayacaktır. Yoksa bir çok içerik bir çok web sitesinde fazlasıyla bulunmakta.

Tüm bunları göze alabilirim ve ben bu işi yaparım derseniz açın derim.
Üstadım ben de daha önce çok fazla bu tarz siteler açan insan gördüm fakat yukarıda da belirttiğiniz gibi "ben kendi bilgim dahilinde bir şeyler yapıp satmayı" istiyorum. Yani amacım hem ben bir şeyler öğreneyim hem de insanlara bir şeyler sunabileyim. Böylelikle üstadım bilgi birikimim artacak zamanla sizler gibi temalar, eklentiler ortaya koyabileceğim hem de belirli bir çevrem olacak.

Üstadım yukarıdaki attığın konuya baktım da anladığım kadarıyla adam sizin ürününüzü lisanssız kullanmış. Anlamadığım tarafı ise hem destek forumu açıp hem de sizin temanızı lisanssız kullanarak insanlara nasıl güven verebilecek. Garip...

Üstadım ben ilk başta herhangi bir temayı kullanmak istemiyorum. Xenforo'nun kendi temasını renklendireceğim ilk başta öyle başlayacağım ardından kendi temamı yapabilirsem onunla devam edeceğim böyle sanki daha sağlıklı oluyor gibi.

Kunteper

··Zın Zın Zın··
Admin
Licenced
Customer
SMS Confirmed
XenTR Üyesi
xensos.com, xenF1.com, xensss.com :)

XDinc

Well-known member
Admin
XenTR Mod
Customer
SMS Confirmed
XenTR Üyesi
Umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır.

Üstadlarım ben Xenforo destek formu açmak istiyorum ve bu forumda tema yapıp satmak, genel olarak Xenforo sorunlarına çözümler bulmak istiyorum. Bununla birlikte bütün üyelerle eklenti geliştirip de paylaşmak istiyorum. Formun destek temeli üzerine kurulmasını istiyorum. Sizlerden ricam böyle bir forum için isim önerisi. Aklımda bir kaç tane var bunlar nasıl bunu da belirtirseniz çok sevinirim. Saygılarla.

Aklımdaki isimler :

- Xengen
- Xensup / Supxen
- Xenturkiyedestek
- Xendestekcisi

Öncelikle isme takılmayın bir çağrışım olması akılda kalıcı olmasını sağlar bunu dile getirmeye gerek yok ama benim önerim yaptıklarınızla akılda kalmak olacaktır.
Bir marka olarak öne çıkan bir isme sahip olmak uzun vadede çok işinize yarayabilir. Elbette arama motoru sonuç sayfalarında üst sıralarda yer almak için iyi bir URL’den fazlasına ihtiyaç vardır ama dikkat çekici bir alan adına sahip olmak da insanların sizi ve markanızı tanımasını kolaylaştıracaktır.

Çoğu kişinin bildiği üzere, Google artık hak etmediği halde birtakım hilelerle üst sıralara çıkmaya çalışan sitelerin SEO taktiklerine prim vermiyor. Bu elbette anahtar kelimeye dayalı domainlerin Google tarafından cezalandırılacağı anlamına gelmiyor ama bu tip URL’ler artık eskisi kadar bir SEO değeri de kazandırmıyor.

Peki o halde alan adınızda anahtar kelime kullanımından kaçınmanız mı gerekiyor? Hayır. Alan adınızdaki anahtar kelimeler hala iyi bir şey olabilir çünkü potansiyel takipçilerinize sitenizin içeriği hakkında fikir verebilir
Bunu başarılı bir şekilde uygularsanız site adresinizin ne olduğu pek önemli değil.

Domain bulma konusunda öncelikle ilk etapta nasıl bulunur buna ait biraz tecrübe lazım! Domain ulusal mı olacak yoksa yerel mi?
Ben dünyaya açılacağım hedeflerim büyük diyorsan aşağıda bir kaç örnek verdim.

xenforoboard.com
xenforonews.com
justxenforo.com

xenforodev.com
xenforums.com
creativexen.com
xenbuilder.com

megaxen.com
morexen.com
xenelite.com
xenskills.com

xenside.com
xengold.com
onlyxen.com

talkxen.com
lifexen.com

Bu liste uzar gider ama kısa ve net olan tek şey var özgünlük her zaman peşinde koşulması gereken bir şeydir.
Google özgün içeriği sever, bu yüzden bir marka, blog veya ürünle bağlantılı özgün bir URL’yi de sevecektir.
Yani, olaya özgünlük çerçevesinden bakılacak olursa, isminiz bile iyi bir domain adı olabilir.

Saygılar.

Oyunturkorg

Member
Banned
XenTR Üyesi
Öncelikle isme takılmayın bir çağrışım olması akılda kalıcı olmasını sağlar bunu dile getirmeye gerek yok ama benim önerim yaptıklarınızla akılda kalmak olacaktır.
Bir marka olarak öne çıkan bir isme sahip olmak uzun vadede çok işinize yarayabilir. Elbette arama motoru sonuç sayfalarında üst sıralarda yer almak için iyi bir URL’den fazlasına ihtiyaç vardır ama dikkat çekici bir alan adına sahip olmak da insanların sizi ve markanızı tanımasını kolaylaştıracaktır.

Çoğu kişinin bildiği üzere, Google artık hak etmediği halde birtakım hilelerle üst sıralara çıkmaya çalışan sitelerin SEO taktiklerine prim vermiyor. Bu elbette anahtar kelimeye dayalı domainlerin Google tarafından cezalandırılacağı anlamına gelmiyor ama bu tip URL’ler artık eskisi kadar bir SEO değeri de kazandırmıyor.

Peki o halde alan adınızda anahtar kelime kullanımından kaçınmanız mı gerekiyor? Hayır. Alan adınızdaki anahtar kelimeler hala iyi bir şey olabilir çünkü potansiyel takipçilerinize sitenizin içeriği hakkında fikir verebilir
Bunu başarılı bir şekilde uygularsanız site adresinizin ne olduğu pek önemli değil.

Domain bulma konusunda öncelikle ilk etapta nasıl bulunur buna ait biraz tecrübe lazım! Domain ulusal mı olacak yoksa yerel mi?
Ben dünyaya açılacağım hedeflerim büyük diyorsan aşağıda bir kaç örnek verdim.

xenforoboard.com
xenforonews.com
justxenforo.com

xenforodev.com
xenforums.com
creativexen.com
xenbuilder.com

megaxen.com
morexen.com
xenelite.com
xenskills.com

xenside.com
xengold.com
onlyxen.com

talkxen.com
lifexen.com

Bu liste uzar gider ama kısa ve net olan tek şey var özgünlük her zaman peşinde koşulması gereken bir şeydir.
Google özgün içeriği sever, bu yüzden bir marka, blog veya ürünle bağlantılı özgün bir URL’yi de sevecektir.
Yani, olaya özgünlük çerçevesinden bakılacak olursa, isminiz bile iyi bir domain adı olabilir.

Saygılar.
Üstadım dediğiniz çok mantıklı geldi amacım dünya mı yoksa sadece Türkiye'den mi ibaret olacak. Ben daha global olmasını istiyorum. Bu yüzden özellikle xenelite, morexen isimleri çok hoşuma gitti. En kısa zamanda bunları bir liste yapıp karar vereceğim. İlginiz ve öneriniz için çook teşekkür ederim.

Oyunturkorg

Member
Banned
XenTR Üyesi
XDinc üstadım bu arada şu "Geliştirici Dersleri" bölümü için yetki verir misiniz bana? Konuları tam olarak göremiyorum da.

4v5net

New member
Customer
XenTR Üyesi
xenhelp.net Kaçırılmayacak fırsat:)

4v5net

New member
Customer
XenTR Üyesi
com kapalı o yüzden alınmalı evet akılda kalıcı manidar:) bence en kısa zamanı filan bırak direk al rica ederim hakkınızda hayırlısı