Bilgi XenForo 2.3.x Genel Bilgilendirme ve Tartışmaları

Bilgi XenForo 2.3.x Genel Bilgilendirme ve Tartışmaları
2
1K

XenTR

Yönetici
XenTR Mod
Licenced
SMS Confirmed
Katılım
3 Şub 2019
Mesajlar
2,150
Çözümler
69
Tepki puanı
2,732
Puanları
113


Herkese merhaba;

XenForo tarafında uzun bir süredir herhangi bir tasarım veya eklenti geliştirmediğimizi fark etmiş olabilirsiniz. Bunun aslında birçok sebebi var, ancak en önemlisi XenForo ekibinin duyurduğu XF 2.3.x sürümünü beklememizdi. Çünkü resmi XenForo geliştiricileri, 2.3.x sürümünde köklü değişikliklerin yer alacağını açıklamıştı. Bu nedenle beklemeyi daha uygun gördük.

Gelinen bu noktada, henüz 19.03.2024 tarihinde yayınlanan v2.3.0 Beta 1 sürümüne küçük çapta bir göz atma imkanımız oldu. Birçok alanda özellikle tasarım alanında ciddi revizyonlar söz konusu.

Önemli Hatırlatma: Şu anda XenForo 2.2.x sürümünü kullananların sistemlerini güncelleme yapmamalarını öneriyoruz. Çünkü dünden bu yana yeni sürüm bile birçok hata raporu almış durumda. Elbette XenForo geliştiricileri bu raporları dikkate alarak sorunları gidereceklerdir.

Kullanıcılar olarak, kararlı ve stabil bir sürüm çıkana kadar beklemek en doğrusu olacaktır. Şu anda birçok eklenti ve tasarımın çalışmayacağını görebilirsiniz. Geliştiricilerin stabil XF 2.3.x sürümüne uygun eklentilerini ve tasarımlarını çıkarmalarını beklemekte fayda var.

Şu ana kadar geçen sürece dilerseniz birlikte göz atalım. Aşağıdaki bağlantılarda XF 2.3.x sürecini detaylı olarak inceleyebilirsiniz:

Tüm bu gelişmeler doğrultusunda, geliştiricilerin iş yükünün arttığını kabul etmemiz gerekiyor. Web sitemizi güncel tutmak hepimizin arzusudur. Ancak, yalnızca XenForo 'nun stabil olması maalesef yeterli değildir. Web sitelerimizin daha işlevsel ve estetik açıdan daha çekici olması için üçüncü taraf yazılım ve tasarım geliştiricilerinin çalışmalarını beklememiz gerekiyor.Tasarım tarafında izlenimlerim

Şu kadarını söyleyebilirim ki, dünden bu yana yalnızca tasarım alanında edindiğim izlenimler, birçok şablon yapısının ve kullanılan fonksiyonların değiştiği yönündedir. XenForo 2.2.x tasarımları için yaptığımız bazı formüllemelerin XenForo 2.3.x sürümünde çalışmadığını tespit ettim. Bu da basit bir şablon güncellemesi değil, ilgili şablonun yeni sürüme göre yeniden uyarlanması gerektiği anlamını taşıyor

XenForo platformunda mevcut tasarımlarımızda kullandığımız fonksiyonel özelliklerin birçoğu Jquery ile desteklenmektedir. Özellikle, yeni XenForo versiyonuna uyum sağlamak için, mevcut tasarımlarımızda kullanılan Jquery tabanlı özelliklerin yeni XenForo 2.3x sürümü için yeniden yazılması gerekmektedir. Bu, hem tasarımın hem de işlevselliğin sağlıklı bir şekilde korunması için önemlidir.Maliyet Konusu

Yeni ürünlerimizin maliyetleri konusunda açık olmak gerekirse, yeniden yazılması gereken fonksiyonel özelliklerin karmaşıklığına ve tasarımın genel yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Her müşterimizin ihtiyaçları farklı olduğundan, bu sürecin maliyeti de proje bazında belirlenecektir.

Ancak, şunu belirtmek isteriz ki, bu güncelleme ve yeniden yazma süreci, web sitenizin daha güvenli, daha hızlı ve daha işlevsel olmasını sağlayacak önemli bir adımdır. Müşterilerimizin web sitelerinin en iyi şekilde çalışmasını ve güncel kalmasını sağlamak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz."Unutmadan, siz değerli üyelerimiz için ücretsiz olarak sunduğumuz ve 6 Şubat depremi sonrası özel olarak geliştirdiğimiz Not Alone Pro temasının, merakla beklenen v2.3.0 Beta 1 sürümünü bu akşam yayınlamayı planlıyorum."

Herhangi bir sorunuz veya ek bilgi talebiniz varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.


Hello everyone;

You may have noticed that we haven't developed any designs or plugins for XenForo for quite some time. There are several reasons for this, but the main one is our anticipation of the XF 2.3.x release announced by the XenForo team. This is because the official XenForo developers have stated that significant changes will be included in the 2.3.x version. Therefore, we deemed it more appropriate to wait.

At this point, we've had the opportunity to take a brief look at the v2.3.0 Beta 1 version released on 19.03.2024. There have been significant revisions, particularly in the design area.

Important Reminder: We recommend that those using XenForo 2.2.x refrain from updating their systems at this time. Because even the new version has received numerous error reports since yesterday. Of course, XenForo developers will address these issues by taking these reports into account.

As users, it's best to wait until a stable and reliable version is released. You may notice that many plugins and designs may not work at the moment. It is advisable to wait for developers to release plugins and designs compatible with the stable XF 2.3.x version.

Let's take a look at the progress so far. You can delve into the XF 2.3.x process in detail with the links below:

In light of all these developments, we must acknowledge that the workload of developers has increased. Keeping our website up to date is everyone's desire. However, unfortunately, the stability of XenForo alone is not sufficient. We need to wait for third-party software and design developers to enhance the functionality and aesthetics of our websites.Impressions on the design side:

I can say this much, since yesterday, I've noticed that many template structures and used functions have changed. I've found that some of the formulas we've made for XenForo 2.2.x designs don't work in XenForo 2.3.x. This means it's not just a simple template update; it implies that the relevant template needs to be readjusted for the new version.

Many of the functional features we use in our current designs on the XenForo platform are supported by jQuery. Especially to adapt to the new XenForo 2.3x version, it is necessary to rewrite jQuery-based features used in our current designs. This is important for maintaining both design and functionality.Regarding the Cost Issue:

To be transparent about the costs of our new products, they will vary depending on the complexity of the functional features that need to be rewritten and the overall structure of the design. Since the needs of each customer are different, the cost of this process will be determined on a project-by-project basis.

However, we would like to emphasize that this update and rewriting process is an important step in ensuring that your website is safer, faster, and more functional. We will continue to do our best to ensure that our customers' websites work and stay up to date."I would like to remind you that I plan to release the much-anticipated v2.3.0 Beta 1 version of the Not Alone Pro theme, which we developed free of charge for our valued members, this evening."

If you have any questions or need additional information, please do not hesitate to contact us.
 
Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/
Tekrar merhaba;

Siz değerli üyelerimize söz verdiğimiz gibi Not Alone Pro temasının XenForo 2.3.0.x güncellemelerini tamamlayarak yayınlamış bulunuyoruz. Aşağıdaki bağlantıdan temayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
Bildiğiniz gibi XenForo geliştirmelerine paralel olarak bizler de tasarım ve eklentilerimizi bu doğrultuda güncellemeye çalışıyoruz. Henüz test sürecinde olan XenForo 2.3.x sürümü bir çok hatayı da beraberinde getirmiştir. Bu oldukça doğal bir durumdur. Zamanla her şey düzelecektir.

Henüz beta aşamasında olan XenForo 2.3.x sürümünde tasarım güncellemelerinde karşılaştığım bazı sorunlar vardır. Aslında bu sorunlar genellikle Font-Awesome ikonları ile ilgili diyebilirim. Zaten bununla ilgili XF resmi sitesinde hata raporları mevcuttur. Belki birde JS destekli fonksiyonel tasarımlar da sorunlar yaşanabilir ama henüz Special Pro ve Revolution Pro tasarımlarında test yapmış değilim.

Gördüğüm kadarı ile Not Alone Pro temasından sonra Fantastik Pro teması üzerinde biraz çalışarak rahatlıkla güncelleme işlemini gerçekleştirdiği ifade edebilirim. Kararlı sürüme yakın sanırım diğer tasarımlar güncellenecektir.

Hatırlatma: Artık tasarımların tamamı Pro sürüm olarak verilecektir. Yani eskiden olduğu gibi aydınlık ve karanlık olmak üzere iki ayrı tema değil tek tema üzerinden hem karanlık hem de aydınlık sürümlerini kullanabiliyor olacaksınız.

XenForo 2.3.x sürümleri ile aşağıdaki tasarımlar büyük ihtimalle güncellenmeyecek yada iki ayrı stil tek stil yapısında birleştirilecektir. Yani Exclusive serisindeki tasarımlar tek bir tema olarak light ve dark sürümlerine sahip olacaktır.

Şu aşamada güncellenmemesi düşünülen tasarımlar:

Nerva Light, Nerva Dark, Innovate Light, Innovate Dark, Light Pearl ve Elegant Dark tasarımlarını XenForo 2.3.x sürümüne taşımayı düşünmüyoruz. Bunun yerine daha modern yeni tasarımlar üretmeyi hedeflemekteyiz.

Bu konudaki görüş ve önerileriniz bizim için önemlidir. Lütfen görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Saygılar...
 
Maliyet Konusu

Yeni ürünlerimizin maliyetleri konusunda açık olmak gerekirse, yeniden yazılması gereken fonksiyonel özelliklerin karmaşıklığına ve tasarımın genel yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Her müşterimizin ihtiyaçları farklı olduğundan, bu sürecin maliyeti de proje bazında belirlenecektir.
XenForo 2.3.x ticari ürünlerdeki güncelleme sürecine bağlı olarak belirli eklenti ve tasarımlarda makul bir süreç işleteceğimizi belirtmek isteriz. Örneğin bir tasarımın yeniden yazılması dışında veya çok fazla köklü revizyonları olmaz ise XenForo 2.2.x sürümlerindeki fiyat politikası devam edecektir.
 
Quick Jump
2,646Konular
12,521Mesajlar
1,446Kullanıcılar
Geri
Üst