Soru Widget-e dinamik veri çekmek

Soru Widget-e dinamik veri çekmek
5
1K

REEGAZ

New member
Merhaba
Varsayılan olarak Forum İstatiskleri ve bir kaç diğer widget vardır.

Ben bir HTML widget oluşturarak bu widget içerisinde warsayılanlardan alınan belirli verileri göstermek istiyorum.

Örnek olarak: Forum İstatistikleri widgetinde yer alan Üyeler bilgisini yeni bir widget içerisinde göstermek istiyorum. İlgili kodu buldum:

HTML:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Ama bunu yeni oluşturduğum HTML widget içine koyduğumda veri hep sıfır gösteriyor. Yani Üyeler yazıyor ve karşısındaki değer sıfır.

Bunu yapmakta amacım, toplam üyeler, çevrimiçi üyeler, son üye ve bir sıra diğer bilgiler için ayrı ayrı widgetler oluşturmak.

Şimdiden destek için teşekkür ederim.

Merhaba;

XenForo 'da her veriyi istediğimiz alanlarda gösterebilmek maalesef mümkün olmamaktadır. Sözünü ettiğiniz şekilde tekil bazda kendi belirlediğiniz sayfalarda ne yazık ki alamazsınız. Örneğin forum istatistik yapısı bir bütün olarak widget yapısına bağlıdır. Widget çağırma biçimini toplu olarak işeyecektir. İlgili widget değerlerinin içeriğini parçalara ayırmak için harici bir eklentiye ihtiyacınız olacaktır.

XenForo widget yapısını özelliklerine göre işlem yapabilirsiniz. Bir widgeti HTML bir sayfada <xf:widget key="xxx" /> çağırabilirsiniz. Bu şekilde eklemiş olduğunuz widget değerleri ne ise onu getirecektir.

Örnek olması açısından aşağıdaki eklenti yapısını değerlendirebilirsiniz. Her ne kadar sizin istediğiniz yapı olmasa da fikir vermesi açısından inceleyebilirsiniz.

Merhaba;

XenForo 'da her veriyi istediğimiz alanlarda gösterebilmek maalesef mümkün olmamaktadır. Sözünü ettiğiniz şekilde tekil bazda kendi belirlediğiniz sayfalarda ne yazık ki alamazsınız. Örneğin forum istatistik yapısı bir bütün olarak widget yapısına bağlıdır. Widget çağırma biçimini toplu olarak işeyecektir. İlgili widget değerlerinin içeriğini parçalara ayırmak için harici bir eklentiye ihtiyacınız olacaktır.

XenForo widget yapısını özelliklerine göre işlem yapabilirsiniz. Bir widgeti HTML bir sayfada <xf:widget key="xxx" /> çağırabilirsiniz. Bu şekilde eklemiş olduğunuz widget değerleri ne ise onu getirecektir.

Örnek olması açısından aşağıdaki eklenti yapısını değerlendirebilirsiniz. Her ne kadar sizin istediğiniz yapı olmasa da fikir vermesi açısından inceleyebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için.
Xenforo ile yeni tanıştım ve lisansımı da satın alarak kendi forumumu kendim yapmaya çalışıyorum.

Yapmak istediğim tam olarak, footer kısmında ayrı ayrı belirli bilgileri göstermekti. Bu forumda da olduğu gibi bir satır halinde değil de, ayrı ayrı küpler içinde.
Şimdi bu vermiş olduğunuz eklenti ile sanırım yapmak istediğimi çözebileceğim. Sonucu sizlerle paylaşacağım.

Saygılar

Merhaba
Dün vermiş olduğunuz eklenti ile üzerinde de çalışarak ilklink.com forumum için alt kısımda istediğim şekilde çıkarabildim verileri.
Renk konusunda çalışmalar yapacağım birde.

Çok teşekkür ederim

Rich (BB code):
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Tebrik ederim olayın mantığını çözdükten sonra gerisi kolaydır. Artık html, css beceriniz dahilinde özelleştirmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. ;)

Tebrik ederim olayın mantığını çözdükten sonra gerisi kolaydır. Artık html, css beceriniz dahilinde özelleştirmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. ;)
Destek için minnettarım.

HTML ve CSS kod yapısını ve örnekleri de internetten araştırarak uygulamaya başladım.

Vermiş olduğunuz eklenti sayesinde kendi eklentimi oluşturma hevesi de gelmiş oldu. Forumun gelişmesi sürecinde ihtiyaçların da daha net belirlenmesi ile kendi eklentilerimi yazmak için şimdiden öğrenmeye başladım.

Şu anda araştırdığım ve öğrenip tatbik etmeye çalıştıklarım:

1. Logo satırında logodan sonra arama widgeti eklemek en sağa ise giriş yap ve kaydol kısmı (navigasyon satırından söküp logo satırına eklemek. Bunun için daha çok araştırmalıyım, farklı cihazlarda uyumluluk konusunda hata olmaması açısından.

2. Yapacağım veya var olan her hangi bir widgeti kategori İD sine (lerine) göre göstermek. Burada amaç, HTML widget oluşturup belirli Kategori ve Forumlarda göstermek.

3. Sizin forumdaki gibi butonlara effect vermek (bunu şu anda araştırıyorum, CSS makaleler buldum okuyorum)

Değerli yönlendirmelerinizi sabırsızlıkla beklemekteyim.

Saygılar

Quick Jump
2,628Konular
12,461Mesajlar
1,432Kullanıcılar
waz000000Son Üye
Geri