Eklenti İsteği Toplu E-Posta Gönderiminde Saatlik Limit Ayarı

Eklenti İsteği Toplu E-Posta Gönderiminde Saatlik Limit Ayarı
3
1K

SelamT

Licenced
SMS Confirmed
Merhaba,

Forum yönetenler olarak çoğumuzun muzdarip olduğu konulardan belki de en önemlisi, e-posta gönderimi esnasında sunucuların gönderi limitlerine takılmak.
Bu konuda hizmet alıyor olsam da, saatlik limitim 1000 gönderi olduğu için 10K üzeri üye olunca ne yazık ki çoğu e-posta iletilmiyor.
Acaba sistemimizde bu gönderimleri Max - Min şeklinde saatlere yayacak bir takip sistemi eklenti olarak üretilebilir mi?

XenForo 'un kendi otomatik gönderen ya da bizim tetiklediğimiz gönderim sistemleri mevcut.
Bundan hangisi ile gönderim yapılıyorsa, vereceğimiz limite göre saatlik gönderim yapsın, o limit gelmişse gönderimi durdurup bir sonraki saatte yine başlatsın gibilerinden.

Bu şekilde bir eklentinin oldukça işe yarayacağını düşünüyorum.
Aklıma gelmişken talep olarak ileteyim dedim.

Saygılar.

Çözüm
Merhaba,

Forum yönetenler olarak çoğumuzun muzdarip olduğu konulardan belki de en önemlisi, e-posta gönderimi esnasında sunucuların gönderi limitlerine takılmak.
Bu konuda hizmet alıyor olsam da, saatlik limitim 1000 gönderi olduğu için 10K üzeri üye olunca ne yazık ki çoğu e-posta iletilmiyor.
Acaba sistemimizde bu gönderimleri Max - Min şeklinde saatlere yayacak bir takip sistemi eklenti olarak üretilebilir mi?

XenForo 'un kendi otomatik gönderen ya da bizim tetiklediğimiz gönderim sistemleri mevcut.
Bundan hangisi ile gönderim yapılıyorsa, vereceğimiz limite göre saatlik gönderim yapsın, o limit gelmişse gönderimi durdurup bir sonraki saatte yine başlatsın gibilerinden.

Bu şekilde bir eklentinin oldukça işe yarayacağını...
Merhaba,

Bu şekilde bir eklentinin oldukça işe yarayacağını düşünüyorum.
Aklıma gelmişken talep olarak ileteyim dedim.

Saygılar.

Merhaba kardeşim,
Bir sınırlama olabilir mi evet olur ama bunun için genelde sunucu yapılandırmaları daha çok önemli çünkü kuyruk listesinde beklentilen bir e-posta çıkışı üst düzey sunucular hariç sanırm 1 saatlik ve bu noktada bir limitleme ileriye dönük farklı hatalara sebebiyet verir. Açıkçası bu kapsamda bir eklenti planı şuan bizim için yok ama ürün oluşturmuş geliştiricilerden yorum almak faydalı olabilir.

Yukarıda verdiğim konuda da DragonByte Tech bu durumu aslında özetlemiş.

Benim önerim bu durumu XF ile değil ayrı bir mail sunucusu üzerinden çözmen olur yada ek bir servis sağlayıcı.

Yinede aşağıda yer alan ürünleri bir incele derim,

Saatlik bazda aslında user_email admin template içinde bile küçük bir script kodu ile bu yapılabilir gibi geliyor ama denemedim. :(

Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Çözüm
Kardeşim detaylı cevabın için teşekkürlerimle.

Bu konuda özel bir hizmet alıyorum. Onlarla yaptığım görüşme neticesinde, tavsiyeleri yazılıma böyle bir özellik katılması yönündeydi. Yani limit arttırılsa bile genelde 1000 üzeri çıkan toplu gönderimlerin "spam" olasılığı varmış.

Milyonlarca gönderimi yapan büyük siteler bu işi nasıl yapıyor, ben de merak etmekteyim.
Tüm farklı bildirim yöntemleleri olsa da, ne yazık ki e-posta ile sağlanan geri dönüş ne yazık ki hiçbirinde etkili değil.

Ne diyelim şu an için 1000 e-posta ile devam etmekten başka şansımız yok gibi görünüyor.

İlgi ve alakana kocaman teşekkürler.
?

Quick Jump
2,630Konular
12,464Mesajlar
1,432Kullanıcılar
waz000000Son Üye
Geri