Bilgi SSL Sertfikası Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Bilgi SSL Sertfikası Nedir ? Ne İşe Yarar ?
3
2K
SSL protokolü bütün web sunucularına ve temel web görüntüleyicilerine (browserlara) evrensel standart olmuştur. Basitçe, digital bir sertifika ya da sunucu bilgisi (Server Id) yüklemek SSL kapasitelerini etkin kılar. Web browserlar otomatik olarak sunucunun SSL sertifikasının ve evrensel numarasının (Public Id) geçerli olduğunu ve bir sertifika yetkilisi (Verisign, Thawte vb) tarafından verildigini kontrol edebilir.


SSL sunucusu aynı zamanda güvenli internet ticareti için önemlidir. Kullanıcılar internet üzerinden kredi kartı numaralarını vermeden önce alan tarafın kimligini onaylamak isterler. Bir şifrelenmiş (kriptolanmış) SSL baglantısı, internet üzerinde sunucu ve müşteri arasındaki özel bilgileri korumak amacıyla, bunların tümüyle şifrelenmiş olarak taşınmasını gerektirir. Buna ek olarak SSL bağlantısı üzerinden gönderilen bütün bilgiler bir çeşit dinlenmeyi (bilgiler sunucu ve müşteri arasında gidip gelirken, erişim hakkı olmayan biri veya birilerinin bilgilere erişmesi) engelleyen mekanizma ile korunur. Bu da otomatik olarak web üzerinde taşınan verinin değiştirilip değiştirilmediğini belirlemek içindir. Bu da demek oluyor ki, kullanıcılar kredi kartı numaraları gibi özel bilgilerini bir web sitesine SSL'in bunları gizli tuttugunu bilerek güvenli ve emin bir şekilde gönderebilirler.

128 bit ve 40 bit SSL arasındaki farklar:

SSL bağlantısı sırasında şifreleme için kullanılacak "Oturum anahtarı"nın uzunluğu ile ilgilidir. Anahtarın uzunluğu oranında şifrenin çözülmesi zorlaşır.

XenForo SSL Sertfikası Ayarları Nasıl Yapılır ?
Forum Adresi
Anasayfa Adresi


HTTPS:// olarak düzenlenmeli.

Mesajlar:
Proxy Images
Proxy Links
Aktif etmelisiniz.


Son işlemimiz forumdaki tüm linklerinizi https girişlerini yapmak için .htaccess dosyasını düzenleyip '' RewriteEngine On '' satırının altına aşağıdaki kodu ekleyin;
Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

İşlemimiz tamamlanmıştır.

Eğer Forum Sisteminizde CloudFlare Kullanıyorsanız Ek Olarak Aşağıdaki İşlemide Yapmanız Gerekiyor:
Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Not: CloudFlare Kullanan arkadaşlarımız iki üstteki işlemi yapmalarına gerek yoktur.

Config.php Dosyasına

PHP:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

eklenmesi gerekmektedir.
 
Quick Jump
2,628Konular
12,461Mesajlar
1,432Kullanıcılar
waz000000Son Üye
Geri
Üst