Yardım Seo2 eklentisi hakkında sorular

Yardım Seo2 eklentisi hakkında sorular
8
2K

NoFeaR

Banned
Merhaba,

Sorumun forumla alakası yok, buradan destek istemem de doğru olmayabilir, konu uygun bulunmaz ise yönetim tarafından silinebilir.
Artık destek verilmeyen Seo2 eklentisi kullanıyorum, eklentinin faydalarını da görüyorum. Eklenti il ilgili iki sorum var yardımcı olur musunuz?

1. Amp link yapısına sahip konuların içerisinde adsense reklam yerleştirebilir miyim? Adsense reklam kodları içerisinde amp uyumlu reklam kodu bulunuyor.

2. Amp linklerin bazıları search console tarafından hatalı algılanıyor hata mesajı "amp-img" etiketindeki "width" özelliği, geçersiz "" değerine ayarlandı. ve
AMP HTML Etiketinde, etiketin özellikleri tarafından belirtilen geçersiz bir düzen var.
Bunu düzeltmenin bir yolu var mı?

Bu eklentiyi daha önce denemediğim için bu konuda yorum yapamayacağım. Belki XDinc bu konuda yardımcı olabilir. İkinci sorununuz için de console üzerinde bu hatayı görmeniz ilgili resimde width ve height değerinin olmamasıdır. Yani resimler amp-img etiketi ile yerleştirilir ve amp-img mutlaka width (genişlik) ve height (yükseklik) özellikleri sahip olmak zorundadır. Yani kodunuzun nereden geldiğini bilmediğim için örnek resim şöyle olabilir

Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Önce bu resimlerin hangi şablon veya veriden geldiğini bularak yukarıda verdiğim kodu düzenleyip kaydedebilirsiniz.

NoFeaR selamlar,
Her iki sorunuz içinde detaylı olarak bir çalışma yapıp öyle yorum yapmak istiyorum

XF resimleri resize etseniz de yada bir boyutlandırma değerini panelde girseniz de bunu son şablona yansıtmıyor.
Bu durumu çözmeye çalışıyorum, diğer reklam işi kolay :) ...

Saygılar.

NoFeaR selamlar,
Her iki sorunuz içinde detaylı olarak bir çalışma yapıp öyle yorum yapmak istiyorum

XF resimleri resize etseniz de yada bir boyutlandırma değerini panelde girseniz de bunu son şablona yansıtmıyor.

Saygılar.

O zaman güzel haberlerinizi bekliyorum :)

Teşekkürler.

Kendi fikrimi söylemem gerekirse XenForo için özel bir seo çalışması vs yapılmasına ihtiyaç yoktur aslında. Çünkü kaliteli içerik ve düzenli bir forum her zaman google tarafından sevilecektir.

Şöyle bazen bakıyorum arkadaşların yorumlarına inanın çok büyük bir hırs ve çaba içinde olduklarını görmekteyim. Biz bu siteyi kurduğumuzda web sitemizin ismini yazınca google da başka bir firma çıkmakta idi. Oysa şimdi Alexa üzerinden iyi bir yere geldiğini düşünüyorum. Sebebi gayet açık. Özgün içerik ve güncel bir yapı olması.

XenForo seo açısından zaten iyi bir sistem ve bunu harici eklenti veya çalışmalar ile geliştirmek için çaba vermek bence anlamsız. Siz konularınızı ve forumunuzu özgün olarak stabil çalıştırın bu yeterli.

Buna katılıyorum. Ben deneyip tecrübe edindim. Xenforo seo konusunda gayet iyi. Seo ile ilgili eklentiler bu yapıyı bozacak geliştirmeler içerebiliyor. Hele ki konuda adı geçen, eklenti sahibinin bir günde kapatıp kaçtığı tarz geliştirilmesi durdurulmuş bir eklentinin kullanılmasını önermiyorum

Bu eklentinin kullanılmasını önermiyorum. Sizin gibi bende kullanıyordum, herhangi bir katkısı olmadı, destek kesildiğinde siteden kaldırdım. Bir süre sonra ziyaretçi sayımız arttı düzenli olarak

Kendi fikrimi söylemem gerekirse XenForo için özel bir seo çalışması vs yapılmasına ihtiyaç yoktur aslında. Çünkü kaliteli içerik ve düzenli bir forum her zaman google tarafından sevilecektir.

Şöyle bazen bakıyorum arkadaşların yorumlarına inanın çok büyük bir hırs ve çaba içinde olduklarını görmekteyim. Biz bu siteyi kurduğumuzda web sitemizin ismini yazınca google da başka bir firma çıkmakta idi. Oysa şimdi Alexa üzerinden iyi bir yere geldiğini düşünüyorum. Sebebi gayet açık. Özgün içerik ve güncel bir yapı olması.

XenForo seo açısından zaten iyi bir sistem ve bunu harici eklenti veya çalışmalar ile geliştirmek için çaba vermek bence anlamsız. Siz konularınızı ve forumunuzu özgün olarak stabil çalıştırın bu yeterli.

NoFeaR selamlar,

Saygılar.

Övünç bey merhaba, reklam ekleme ile ilgili bir gelişme var mı?

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri