Eklenti İsteği Referans Eklentisi Önerisi

SelamT

Licenced
SMS Confirmed
Merhaba,

Olur, olmaz kısmından bağımsız olarak bir referans eklentisi talebimi yazmak istedim. OLursa tabi tadından yenmez :)
Madde madde yazıyorum:
  1. Üye kayıt olduktan sonra kimliğini doğrulamış olmak kaydıyla "Referans Linki" oluşturacak. (Sebebi birden fazla fake üyelik açmasının önüne geçmek, tecrübeyle sabittir)
    1. Türk sistemleri için TC Kimlik Doğrulama yöntemi ile otomatik,
    2. Yabancılar içinde pasaport vs resim ile bu doğrulama manuel takip edilebilir.
  2. Linki oluşturduktan sonra, herhangi limit, tarih bitişi vs olmaksızın o linki dağıtacak.
  3. O linki kullanarak birisi üye olmuş ve hesabını doğrulamışsa- (1.1 ya da 1.2'deki yöntemle), referans linkinin sahibi X puan kazanacak. (ikinci kişinin de üyelik doğrulaması gerekliliği birden fazla fake üyelik ile kendine puan yüklemesinin önüne geçmek, "kim uğraşır" demeyin yaşamışlığım bol)
  4. Referans ile gelip hesabını doğrulayan kişi, sitede üyelik hesabını yükseltmişse, ya da siteden herhangi bir aşamada ücretli bir işlem yapmışsa, referans link sahibi yine X puan kazanacak. Bu işlem her işlem için tekrarlanmaya devam edecek.
Aklıma gelenler bunlar, maddeler çoğaltılabilir ama kazanılan puanlarında mutlaka bir sistem üzerinden dönüştürülmesi sağlanmalı.
Ben XenForo 'nun puan mekanizmasını ne yazık ki hiç işlevsel bulmuyorum.
Çok iyi düşünülmüş ama dönüşümü çok güçlü değil diye düşünüyorum.

En azından sistem "puan ile üyelik yükseltme" seçeneğini mutlaka yapmalıydı.

Sevgili XDinc fırsat bulurda böyle bir eklenti yaparsa ne muhteşem olur değil mi? :love:

Quick Jump
2,628Konular
12,461Mesajlar
1,432Kullanıcılar
waz000000Son Üye
Geri