Çözüldü Profil resmi olmayan kullanıcılara profil resmi ekleme

Çözüldü Profil resmi olmayan kullanıcılara profil resmi ekleme
10
3K

Zombeyi

Active member
Profil resmi olmayan kullanıcılara profil resmi ekleme konusunda sorun yaşıyorum.

Gravatar desteğini etkinleştir ve Dinamik varsayılan avatarları etkinleştir kapalı.
Avatarlar bölümünden de Metin yerine resim seçili ve resim düzgün bir şekilde ayarlı fakat gözükmüyor.

Çözüm
Hocam Allah aşkına profil resmi diyorsunuz ama avatar yüklemek istiyorsunuz.

Bu konuda daha önce anlaşılabilir konular için bir yazımız var.

Sözünü ettiğiniz terimler profil alanları için. Açıklamalarımız da O yönde. Burada en üstte Your profile (Profiliniz) var.
"Profil alanına resim yüklemekten kastınız tam olarak nedir? Standart bir resmi profil resmi olmayan kullanıcılara mı göstermek istiyorsunuz?"
Tam olarak kastım bu hocam,
Burada sorulmuş. Ona istinaden bende size bu konuda bilgi verdim. Her neyse

Yapmanız gerekenler:

AdminCP > Setup > Options > User options

/admin.php?options/groups/users/ sayfasına gidin ve...
Profil resmi olmayan kullanıcılara profil resmi ekleme konusunda sorun yaşıyorum.

Gravatar desteğini etkinleştir ve Dinamik varsayılan avatarları etkinleştir kapalı.
Avatarlar bölümünden de Metin yerine resim seçili ve resim düzgün bir şekilde ayarlı fakat gözükmüyor.

Profil alanına resim yüklemekten kastınız tam olarak nedir? Standart bir resmi profil resmi olmayan kullanıcılara mı göstermek istiyorsunuz?
Avatar olarak yüklediğiniz resimlerde görünmüyorsa sunucunuzda "Imagick support" 'u kontrol edin.

Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Profil alanına resim yüklemekten kastınız tam olarak nedir? Standart bir resmi profil resmi olmayan kullanıcılara mı göstermek istiyorsunuz?
Avatar olarak yüklediğiniz resimlerde görünmüyorsa sunucunuzda "Imagick support" 'u kontrol edin.

Üstadım arkadaşın kastı bence yeni üye olanlar için örneğin elma resminin otomatik şekilde ayarlanabilmesi. Birçok forumda böyle bir şeyin yapıldığını görmüştüm.

Üstadım arkadaşın kastı bence yeni üye olanlar için örneğin elma resminin otomatik şekilde ayarlanabilmesi. Birçok forumda böyle bir şeyin yapıldığını görmüştüm.

Çözümü biliyorsanız ekleyin dilerseniz çünkü resim yükleme işlemleri benim pek ilgi alanıma girmiyor. :)...
Bu soruda önemli olan nokta profil resminden bahsedilerek avatarın görüntülenmemesi ile bitmesi.

Çözümü biliyorsanız ekleyin dilerseniz çünkü resim yükleme işlemleri benim pek ilgi alanıma girmiyor. :)...
Bu soruda önemli olan nokta profil resminden bahsedilerek avatarın görüntülenmemesi ile bitmesi.
Üstadım eğer arkadaşın sorusunu yanlış anlamadıysam

Kurulumlar > XF Seçenekleri > Yeni kullanıcı kayıt seçenekleri > Dinamik varsayılan avatarları etkinleştir ( Onay tikini kaldırın )
Görünüm ve diller > Tema ve şablonlar > Tema özellikleri > Avatarlar >
Varsayılan avatar türü: Resim
Varsayılan avatar resmi URL'si: Avatar olmasını istediğiniz resimin url yolu.

bu arkadaşın sorununa çözüm olacaktır. Fakat arkadaşın burada dikkat etmesi gereken husus resim url'si yerine örneğin Hizlıresim sitesinden yüklenen bir resim upload ettiniz ve size verilen sonu .jpg , .png gibi resim url sini oraya yazmanız yeterli. Fakat bundan daha sağlıklı olan yol ise resimi kendi sunucunuzdan atmanızdır örneğin şu şekilde : https://sitem.com/örnekavatar.png

"Profil alanına resim yüklemekten kastınız tam olarak nedir? Standart bir resmi profil resmi olmayan kullanıcılara mı göstermek istiyorsunuz?"
Tam olarak kastım bu hocam, profil resmi eklemeyen veya olmayan kullanıcılara ayarladığım resmi göstermek istiyorum ayarlamaları yaptım fakat yapınca profil alanında hiç resim bulunmuyor küçülüyor.

Profil alanı resimleri izinlere dayalı bir sistemdir. Yapmak istediğiniz şey için yanlış yerlerde yanlış işlemler yapıyorsunuz.

Açıkçası yapmak istediğiniz işlemin doğruluğu konusunda da emin değilim. Zaten sistemin kendi içerisinde kullanıcı grubu bazında gerekli yükleme izinleri mevcuttur. Ama ille de yapmak isterseniz aramanız gereken yol.

AdminCP > Appearance > Styles > Default style - Style properties > Member profiles

Profil alanı resimleri izinlere dayalı bir sistemdir. Yapmak istediğiniz şey için yanlış yerlerde yanlış işlemler yapıyorsunuz.

Açıkçası yapmak istediğiniz işlemin doğruluğu konusunda da emin değilim. Zaten sistemin kendi içerisinde kullanıcı grubu bazında gerekli yükleme izinleri mevcuttur. Ama ille de yapmak isterseniz aramanız gereken yol.

AdminCP > Appearance > Styles > Default style - Style properties > Member profiles
Hocam ben daha ne kadar detay sunabilirim bilmiyorum ama tek istediğim şu an bu sitede benim profil resmim Z olarak gözüküyor ben bunun yerine (hesabını yeni açan ve profil resmi eklemeyen) herkese 1 adet sabit resim belirleyip bunun gözükmesini istiyorum, eğer kullanıcı resim yüklerse de istediğini kullanabilsin tıpkı şu an burada bulunan gibi tek farkı "Z" yerine benim belirlediğim resim olacak.

Sözünü ettiğiniz terimler profil alanları için. Açıklamalarımız da O yönde. Burada en üstte Your profile (Profiliniz) var.
Tam olarak kastım bu hocam,

Yapmanız gerekenler:

/admin.php?options/groups/users/ sayfasına gidin ve Enable dynamic default avatars tikini kaldırın.

Daha sonra kullanmış olduğunuz temanın stil özelliklerine gidin. AdminCP > Appearance Styles > Default style - Style properties > Avatars seçeneğine giderek aşağıdaki resme göre işleminizi gerçekleştirin.

Bilgisayarınızdan göstermek istediğiniz avatar resimini seçerek kaydet butonuna tıklayın ve sonucu görüntüleyin.

Çözüm

Yapmanız gerekenler:

/admin.php?options/groups/users/ sayfasına gidin ve Enable dynamic default avatars tikini kaldırın.

Daha sonra kullanmış olduğunuz temanın stil özelliklerine gidin. AdminCP > Appearance Styles > Default style - Style properties > Avatars seçeneğine giderek aşağıdaki resme göre işleminizi gerçekleştirin.

Bilgisayarınızdan göstermek istediğiniz avatar resimini seçerek kaydet butonuna tıklayın ve sonucu görüntüleyin.
Hocam mesela bu ayarları yaptıktan sonra, "Burada en üstte Your profile (Profiliniz) var." dediğiniz bölümde eklediğim resim gözüküyor.

Ama postbitte gözükmüyor maalesef, bu benim aklımı karıştırdı zaten.

Tamamdır sorunu çözdüm yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler, tema ile alakalıymış bu yüzden gözükmüyormuş başka temada deneyince çalışıverdi.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri