Postbit özel alanlarını ziyaretçilere gizleme

Postbit özel alanlarını ziyaretçilere gizleme
6
2K

PATRON

Licenced
Eğer benim gibi postbit alanında özel bilgiler (İsim, araç plakası vb) kullanıyorsanız bunu ziyaretçilere gizleyebilirsiniz.
Böylelikle hem ziyaretçilerin görmemesini hem de arama motoru BOT'larının indexlememesini sağlarsınız.

Kullandığınız temanın "message_macros" şablonunu bulup açınız;

Vereceğim kodlarla kullanıcının yaşını, lokasyonunu ve özel postbit alanlarını hangisini istiyorsanız onları gizleyebilirsiniz.

Yaşını gizlemek için;

Kod:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Lokasyonunu gizlemek için;

Kod:

ve oluşturulan özel postbit alanları gizlemek için;

Kod:

Bu kodların hemen üstüne hangi alanları gizlemek istiyorsanız alttaki kodu yazmanız gerekiyor.

Kod:

Normal de çoğu kod açılış ile başladığından hata almaması için kapanışı da girilmesi gerekiyor. ,

Örnek; <xf:if is="kodlar"> kapatmak için </xf:if> bu kod girilir.

Şimdi aşağıda verdiğim kodu da gizlemek istediğiniz yerin grup kod satırlarının bitimine eklemeniz gerekiyor.

Kod:

Bilmeyenler için görseli EK olarak sundum.

Örnek özel profil alanlarını gizlemek için girilen kodlar;

Screenshot_6.jpg

Örnek yaş gizlemek için girilen kodlar;

yas.jpg

Son düzenleme:
Bu tür paylaşımlar diğer kullanıcılar için de faydalı birer makale niteliğindedir. Emeğiniz için tekrar teşekkür ederim. ;)

PATRON Merhaba, paylaşım için teşekkürler <xf:if is="{$visitor.user_id}"> bu kodu kullanıyorum ancak bilgiler tüm kullanıcı gruplarında görünmez oluyor. Sadece ziyaretçilerden gizlemek istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim?

PATRON Merhaba, paylaşım için teşekkürler <xf:if is="{$visitor.user_id}"> bu kodu kullanıyorum ancak bilgiler tüm kullanıcı gruplarında görünmez oluyor. Sadece ziyaretçilerden gizlemek istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim?
Kodların arasına sadece gizlemek istediğiniz alan gelecek. Diyelim yaşı gizlemek istiyorsunuz o zaman alttaki kodun üstüne visitor.user_id girecektiniz. Kapatma kodunu da altına gireceksiniz.

<xf:if is="$extras.age && $user.Profile.age">

Kodların arasına sadece gizlemek istediğiniz alan gelecek. Diyelim yaşı gizlemek istiyorsunuz o zaman alttaki kodun üstüne visitor.user_id girecektiniz. Kapatma kodunu da altına gireceksiniz.

<xf:if is="$extras.age && $user.Profile.age">

Hocam o kısmı anladım, olmayan kısmı, gizlemek istediğim yere kodları yazdığımda gizlenen içerik tüm kullanıcılardan gizleniyor. Ben sadece misafirlerin içeriği görmemesini istiyorum.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri