Yanıtlandı Php sorunu 2 gündür çözemedim.

Yanıtlandı Php sorunu 2 gündür çözemedim.
9
2K

Mady

Banned
Öncelikle selamlar
Kısaca sorundan bahsedeyim paylaşımlı hosting kullanıyorum dün sitemin barındığı bilişime php 7.4 desteği geldi benim forum 7.3 zaten kullanıyordu 7.4 gelince 7.3 de kullanamaz oldum 7.2 düşürünce sitem açıldı
Şimdi xenforo 2.1 sürümü 7.4 php destekliyor diye biliyorum fakat bilişime anlatamıyorsunuz malesef bizde sorun yok diyorlar :)

şimdi 7.4 php geçince verdiği hata alttadır

PHP:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

7.2 geçtiğimde site açılıyor fakat eklentilerden kaynaklımıdır acaba eklentileri kapatıp php 7.4 geçiyim diye hepsini deaktif etmeye çalıştığımda alttaki hatayı alıyorum

PHP:

sıfırdan forum kursam çalışır mı denemedim fakat siteyi yedekleyip tüm dosyaları tekrar ftpye attım üstteki hata devam etti bi değişiklik olmadı install yolundada aynı hata mevcuttu varmıdır fikriniz ne yapılabilir acaba teşekkürler

Sunucu hizmeti aldığınız firmanın PHP sürümlerini 7.3 veya 7.4 için derlemesi gerekiyor.
7.2 de kullandığınız bazı modüller diğerlerinde yok sorun bu.
Saygılar.

teşekkürler yorum için

Rica ederim, bunu sizden yapmanızı isterlerse sadece 7.2 de olan ama diğerlerinde olmayanları inceleyin.
Derlemenizi yapın, modüllerin veya uygulamaların bahsettiğiniz 7.3+ üzeri için güncellemeleri gerekiyorsa bunları yapın.
Sunucunuzu derleyin yeniden başlatın :) ...

Evet kesinlikle hizmet aldığınız firma çok önemli.. Bir de xenforo aslına bakarsanız minimum vps gerektiriyor..

Rica ederim, bunu sizden yapmanızı isterlerse sadece 7.2 de olan ama diğerlerinde olmayanları inceleyin.
Derlemenizi yapın, modüllerin veya uygulamaların bahsettiğiniz 7.3+ üzeri için güncellemeleri gerekiyorsa bunları yapın.
Sunucunuzu derleyin yeniden başlatın :) ...

hiç gerek yok süresi bitmesine yakın müşteri hak eden firmaya geçerim olur biter bu konularda yardımcı olmuyorlarda hangi konuda olacaklar acaba :)
değerli yorumunuz için teşekkür ettim

Evet kesinlikle hizmet aldığınız firma çok önemli.. Bir de xenforo aslına bakarsanız minimum vps gerektiriyor..

php kısıtlamaları olmasa ortanca bi foruma kadar hostinglerde iş görür sonuçta bölünmüş hali bi farkı yok lite speed gibi eklentileride vdsde bedava vermiyorlar onada ayrı para ödüyorsun :) bu arada şunuda söyliyim xenforo yazılımı gittikçe vds ister hale geldi çoğu firma hostinglerde bir çok fonksiyonu engelliyor xenforoda birsürü fonksiyon ekliyor yazılımına kısaca vds almadan xenforo kurma diyorlar :)

lite speed ben kullanmıyorum asla kullanmam. Vps sunucumda hiç bir şeye para ödemiyorum. nginx işimi çok kolay görüyor... Plesk panel de

şu an bu makine işimi çok güzel görüyor. Hiç bir sıkıntı da yok.
Zaman içinde sağlam makineye ihtiyaç duyarsam da daha yüksek paketlere geçerim . Hiç olmadı 32 GB lık ramlik dedicated alırım..

php kısıtlamaları olmasa ortanca bi foruma kadar hostinglerde iş görür sonuçta bölünmüş hali bi farkı yok lite speed gibi eklentileride vdsde bedava vermiyorlar onada ayrı para ödüyorsun :) bu arada şunuda söyliyim xenforo yazılımı gittikçe vds ister hale geldi çoğu firma hostinglerde bir çok fonksiyonu engelliyor xenforoda birsürü fonksiyon ekliyor yazılımına kısaca vds almadan xenforo kurma diyorlar :)
Eğer düşünürseniz hosting konusunda yardımcı olabilirim. Aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz.

Quick Jump
2,620Konular
12,449Mesajlar
1,428Kullanıcılar
Geri