Kullanım tekniği Özel önek stili oluşturma

Kullanım tekniği Özel önek stili oluşturma
4
3K

XenTR

Yönetici
XenTR Mod
Licenced
SMS Confirmed
Merhaba arkadaşlar;
Özel önek stili oluşturma konusu aslında XenForo resmi sitesinde Brogan tarafından oluşturulmuş orada resimler ile anlatım mevcut. Aslında herkesin yapabileceği bir şey ama burada basit olarak kodları vermek istiyorum.
Kaynak:

Öncelikle özel önek yani prefix oluşturmak için aşağıdaki kodları extra.less şablonuna yapıştırmanız gereklidir.

Extra.less kodlarımız
CSS:
Dear Guests, welcome! Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view hide content!

Yukarıda vermiş olduğum kodları kendinize göre şekillendirebilirsiniz.

Şimdi tek yapmamız gereken Admin panelden özel önek kodlarımızı girmemiz gerekir. Bunun için admin.php?thread-prefixes/ sayfasına gidiyoruz ve her ön ekimizi reesimde olduğu gibi ayarlıyoruz.

Örnek olarak ben label label--ctaAttention ön ekini ayarlıyorum.
1579214886719.png

Her önek kodumuz cta ile başlıyor. Burada ctaAttention kullanılıyor gördüğünüz gibi. Yukarıda vermiş olduğum css üzerinde kendiniz vermek istediğiniz ismi verebilir ve bu alana da vermiş olduğunuz ismi yazabilirsiniz.

Tüm ön ekleri ekledikten sonra panel görüntüsü
1579215544698.png

Ben standart olarak
Kod:
Kodlarını kullandım. Aynı şekilde font-awesome iconları için de geçerli. Orada da kendi ikonlarınız için sadece şu alanda yer alan .m-faContent(@fa-var-exclamation-triangle); fa-var..... ile başlayan kodu değiştirmeniz yeterlidir.

Sonuç olarak
1579215355632.png
Bu şekilde bir görünüm alabilirsiniz.

Bilgi Kaynak Erişimi
https://xentr.net/
Son düzenleme:
Emeğine sağlık abi oldukça basit bir uygulama ama soran arkadaşlara aktarabilmek adına çok güzel bir anlatım ve konu olmuş teşekkürler.

Peki onek iki kelime ise o zaman nasıl yapıcaz diyelim Attention Attention şeklinde.ctaattention araına boşluk bırakıp bir attention daha mı olacak?

Peki onek iki kelime ise o zaman nasıl yapıcaz diyelim Attention Attention şeklinde.ctaattention araına boşluk bırakıp bir attention daha mı olacak?

Eğer yanlış anlamadıysam örneğin ön ek eğer "Yeni Filmler" ise eklenecek css class başlığı size kalmış,
label label--yeniFilmler veya label label--filmler olabilir.

Burada önemli olan verdiğiniz css başlığına uygun şekilde kodlarınızı eklemek.

Kod:

Quick Jump
2,626Konular
12,459Mesajlar
1,433Kullanıcılar
cem0003Son Üye
Geri